Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TUDIC TRANS-ROCAR S.R.L.

TUDIC TRANS-ROCAR S.R.L.

CUI 3888612 · SRL· Sat Repedea, Comuna Repedea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TUDIC TRANS-ROCAR S.R.L. are sediul în Sat Repedea, Comuna Repedea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+7,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 231 K lei, față de 215,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,7%

Marja netă calculată este 14,7% în 2025, față de 4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-68,5%

Datoriile raportate sunt 9,1 K lei în 2025, față de 28,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025231 K lei+7,3% față de anul anterior2020: 180.7212022: 357.3962023: 309.2112024: 215.3092025: 230.986
Rezultat net 202533,9 K lei+249,8% față de anul anterior2020: 31.6792022: 61.3902023: 63.9422024: 9.6932025: 33.909
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 32023: 32024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202554,8 K lei+162,6% față de anul anterior2020: 342.6892022: 112.5542023: 75.1062024: 20.8572025: 54.766
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0179 K357 K2020: 180,7 K lei180,7 K20202022: 357,4 K lei357,4 K20222023: 309,2 K lei309,2 K20232024: 215,3 K lei215,3 K20242025: 231 K lei231 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,3%20,7%Mediana sectorului (2025): 3,2% · n=6742020: 17,5%17,5%20202022: 17,2%17,2%20222023: 20,7%20,7%20232024: 4,5%4,5%20242025: 14,7%14,7%2025

Cifra de afaceri: +7,3% față de anul anterior. Marja netă: 14,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54,8 K lei+162,6% față de anul anterior
Datorii9,1 K lei-68,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri309,2 K lei215,3 K lei231 K lei+7,3% față de anul anterior
Rezultat net63,9 K lei9,7 K lei33,9 K lei+249,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,1 K lei20,9 K lei54,8 K lei+162,6% față de anul anterior
Datorii60,1 K lei28,7 K lei9,1 K lei-68,5% față de anul anterior
Creanțe98,4 K lei857 lei301 lei-64,9% față de anul anterior
Angajați311+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,7%3,2%n=6744,5%3,8%n=657
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,8%28,5%n=59642,1%29%n=584
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,2%70,5%n=59657,9%71%n=584
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,6%48%n=59635,9%43,8%n=584
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)53,1%2%n=59519,5%2,3%n=583
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive61,9%11,4%n=55146,5%10,2%n=545
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,94×0,6×n=8061,11×0,71×n=792
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,47 zile44,21 zilen=6131,43 zile46,69 zilen=590
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați230.986 lei160.433 lein=571215.309 lei151.887 lein=547

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.986
Rezultat net
33.909
Angajați
1
Datorii
9.064
Active imobilizate
9.946
Active circulante
53.884
Capitaluri proprii
54.766
Venituri totale
230.986
Cheltuieli totale
191.928
Stocuri
—
Creanțe
301
Casă și conturi la bănci
53.583
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.309
Rezultat net
9.693
Angajați
1
Datorii
28.732
Active imobilizate
17.827
Active circulante
31.762
Capitaluri proprii
20.857
Venituri totale
215.309
Cheltuieli totale
201.947
Stocuri
—
Creanțe
857
Casă și conturi la bănci
30.905
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
309.211
Rezultat net
63.942
Angajați
3
Datorii
60.105
Active imobilizate
23.501
Active circulante
111.710
Capitaluri proprii
75.106
Venituri totale
309.211
Cheltuieli totale
242.177
Stocuri
—
Creanțe
98.441
Casă și conturi la bănci
13.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
357.396
Rezultat net
61.390
Angajați
3
Datorii
11.402
Active imobilizate
34.919
Active circulante
89.037
Capitaluri proprii
112.554
Venituri totale
357.396
Cheltuieli totale
292.432
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
89.037
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.721
Rezultat net
31.679
Angajați
1
Datorii
9.420
Active imobilizate
60.372
Active circulante
291.737
Capitaluri proprii
342.689
Venituri totale
180.721
Cheltuieli totale
147.234
Stocuri
—
Creanțe
32.676
Casă și conturi la bănci
259.061
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-05-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3888612
Număr de înregistrare
J1993000383246
Înmatriculare
25 februarie 1993
EUID
ROONRC.J1993000383246
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BISERICII 530 Sat Repedea, Comuna Repedea Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BISERICII 530 Repedea MARAMUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 mai 1993
Înregistrare fiscală
19 mai 2026
Telefon
0262366082 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUDIC ANNA
administrator
ŢUDIC ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TUDIC TRANS-ROCAR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.05.1993
Înregistrare fiscală
7 mai 1993
Număr registrul comerțului
J1993000383246
Cod CAEN
4931
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Telefon
0262366082 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT REPEDEA COM. REPEDEA, STR. BISERICII, NR.530
Cod poștal fiscal
437240
Strada sediului
Str. BISERICII
Numărul sediului
530
Localitatea sediului
Sat Repedea Com. Repedea
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437240
Strada domiciliului fiscal
Str. BISERICII
Numărul domiciliului fiscal
530
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Repedea Com. Repedea
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437240

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 1997
TVA până la
20 ianuarie 2026
Anulare operată la
20 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 mai 2019
Actualizare TVA la încasare
17 aprilie 2019
Publicare TVA la încasare
18 aprilie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Repedea, Comuna RepedeaStrada BisericiiCAEN 4931
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI