Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TUDO ADRIMAT S.R.L.

TUDO ADRIMAT S.R.L.

CUI 42726891 · SRL· Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului· Tăierea și rindeluirea lemnului

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TUDO ADRIMAT S.R.L. are sediul în Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului și raportează activitatea tăierea și rindeluirea lemnului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+3.069,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,5 mil. lei, față de 48,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut30,4%

Marja netă calculată este 30,4% în 2024, față de -140,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+434,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,5 mil. lei+3.069,1% față de anul anterior2023: 48.2522024: 1.529.149
Rezultat net 2024464,9 K lei+783,7% față de anul anterior2020: 02021: -1.2302022: -1.2302023: -67.9922024: 464.883
Angajați 20245+66,7% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 32024: 5
Capitaluri proprii 2024393,2 K lei+648,2% față de anul anterior2020: 02021: -2.2922022: -3.7272023: -71.7192024: 393.164
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0765 K2 mil.—2020—2021—20222023: 48,3 K lei48,3 K20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-140,9%-55,3%30,4%Mediana sectorului (2024): 1,4% · n=20362020202120222023: -140,9%-140,9%20232024: 30,4%30,4%2024

Cifra de afaceri: +3.069,1% față de anul anterior. Marja netă: 30,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii393,2 K lei+648,2% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+1.278,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri—48,3 K lei1,5 mil. lei+3.069,1% față de anul anterior
Rezultat net-1,2 K lei-68 K lei464,9 K lei+783,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-3,7 K lei-71,7 K lei393,2 K lei+648,2% față de anul anterior
Datorii6,3 K lei109,7 K lei1,5 mil. lei+1.278,8% față de anul anterior
Creanțe—170,3 K lei910,6 K lei+434,8% față de anul anterior
Angajați135+66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30,4%1,4%n=2.036-140,9%3,3%n=2.102
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive118,2%3%n=1.845—7,4%n=1.978
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,25×0,97×n=2.6912,09×1,05×n=2.781
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360214,39 zile61,24 zilen=1.9101.270,45 zile62,88 zilen=1.965
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360229,4 zile77,92 zilen=1.788—74,71 zilen=1.872
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați305.830 lei209.751 lein=1.70716.084 lei202.166 lein=1.781

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.529.149
Rezultat net
464.883
Angajați
5
Datorii
1.512.679
Active imobilizate
—
Active circulante
1.888.843
Capitaluri proprii
393.164
Venituri totale
2.355.019
Cheltuieli totale
1.798.744
Stocuri
974.388
Creanțe
910.639
Casă și conturi la bănci
3.816
Cheltuieli în avans
17.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.252
Rezultat net
-67.992
Angajați
3
Datorii
109.708
Active imobilizate
—
Active circulante
229.212
Capitaluri proprii
-71.719
Venituri totale
48.252
Cheltuieli totale
116.244
Stocuri
—
Creanțe
170.283
Casă și conturi la bănci
58.929
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
191.223
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.230
Angajați
1
Datorii
6.253
Active imobilizate
—
Active circulante
2.526
Capitaluri proprii
-3.727
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.230
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.230
Angajați
1
Datorii
2.875
Active imobilizate
—
Active circulante
583
Capitaluri proprii
-2.292
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.230
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
583
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42726891
Număr de înregistrare
J2020000556060
Înmatriculare
3 iulie 2020
EUID
ROONRC.J2020000556060
Formă juridică
SRL
Sediu social
3 Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
3 Bistriţa Bârgăului BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 iulie 2020
Înregistrare fiscală
7 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZAHARIE ADRIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TUDO ADRIMAT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.07.2020
Înregistrare fiscală
3 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000556060
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT BISTRIŢA BÂRGĂULUI COM. BISTRIŢA BÂRGĂULUI, NR.3
Cod poștal fiscal
427005
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427005
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427005

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 octombrie 2026
Perioada 2: TVA de la
21 iulie 2023
Perioada 2: TVA până la
1 august 2026
Perioada 2: Anulare operată la
3 august 2026
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
14 iulie 2020
Perioada 3: TVA până la
31 iulie 2021
Perioada 3: Anulare operată la
2 august 2021
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • Înregistrare în scopuri de TVA: Nu → Da
  2. 1 octombrie 2026
    • inregistrare scop Tva.perioade TVA: valoare actualizată → valoare actualizată

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 0240 Rev. 3Activități de servicii anexe silviculturii

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa BârgăuluiCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI