Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TULIPAN MEDICAL CENTER SRL

TULIPAN MEDICAL CENTER SRL

CUI 37680828 · SRL· Municipiul Târgu Mureş· Activități de asistență medicală specializată

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TULIPAN MEDICAL CENTER SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş și raportează activitatea activități de asistență medicală specializată. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+10,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,3 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât4%

Marja netă calculată este 4% în 2024, față de 9,4% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-41,4%

Datoriile raportate sunt 142,1 K lei în 2024, față de 242,4 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,3 mil. lei+10,5% față de anul anterior2020: 458.7592021: 814.1492022: 683.1672023: 1.188.8342024: 1.313.698
Rezultat net 202452 K lei-53,3% față de anul anterior2020: 45.8872021: 144.6862022: 124.5452023: 111.4642024: 52.018
Angajați 20244+33,3% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 32024: 4
Capitaluri proprii 2024167,1 K lei+45,2% față de anul anterior2020: 91.8572021: 145.0462022: 124.9052023: 115.1192024: 167.137
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0657 K1 mil.2020: 458,8 K lei458,8 K20202021: 814,1 K lei814,1 K20212022: 683,2 K lei683,2 K20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21%42%Mediana sectorului (2024): 42% · n=108242020: 10%10%20202021: 17,8%17,8%20212022: 18,2%18,2%20222023: 9,4%9,4%20232024: 4%4%2024

Cifra de afaceri: +10,5% față de anul anterior. Marja netă: 4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii167,1 K lei+45,2% față de anul anterior
Datorii142,1 K lei-41,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri683,2 K lei1,2 mil. lei1,3 mil. lei+10,5% față de anul anterior
Rezultat net124,5 K lei111,5 K lei52 K lei-53,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii124,9 K lei115,1 K lei167,1 K lei+45,2% față de anul anterior
Datorii215 K lei242,4 K lei142,1 K lei-41,4% față de anul anterior
Creanțe175,1 K lei142 K lei4,1 K lei-97,1% față de anul anterior
Angajați334+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4%42%n=10.8249,4%47,1%n=9.679
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)54,1%69,6%n=8.51732,2%77,7%n=7.577
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)45,9%28,4%n=8.51767,8%20,7%n=7.577
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)79,1%27,8%n=8.51716,6%24,5%n=7.577
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,8%42,9%n=8.51531,2%48%n=7.575
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive31,1%97,8%n=10.30196,8%91,7%n=9.277
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×2,76×n=11.4871,23×3,97×n=10.306
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,13 zile60,53 zilen=9.27343 zile57,85 zilen=8.526
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,18 zile2,36 zilen=3.37544,45 zile2,6 zilen=3.104
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați328.425 lei232.116 lein=8.069396.278 lei213.221 lein=7.218

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.313.698
Rezultat net
52.018
Angajați
4
Datorii
142.058
Active imobilizate
244.612
Active circulante
64.583
Capitaluri proprii
167.137
Venituri totale
1.313.705
Cheltuieli totale
1.222.275
Stocuri
44.431
Creanțe
4.110
Casă și conturi la bănci
16.042
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.188.834
Rezultat net
111.464
Angajați
3
Datorii
242.399
Active imobilizate
59.449
Active circulante
298.069
Capitaluri proprii
115.119
Venituri totale
1.188.836
Cheltuieli totale
1.065.483
Stocuri
146.779
Creanțe
142.006
Casă și conturi la bănci
9.284
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
683.167
Rezultat net
124.545
Angajați
3
Datorii
215.012
Active imobilizate
71.882
Active circulante
268.035
Capitaluri proprii
124.905
Venituri totale
683.176
Cheltuieli totale
551.799
Stocuri
74.775
Creanțe
175.117
Casă și conturi la bănci
18.143
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
814.149
Rezultat net
144.686
Angajați
3
Datorii
15.559
Active imobilizate
59.363
Active circulante
101.242
Capitaluri proprii
145.046
Venituri totale
859.648
Cheltuieli totale
707.790
Stocuri
12.099
Creanțe
74.892
Casă și conturi la bănci
14.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
458.759
Rezultat net
45.887
Angajați
2
Datorii
20.991
Active imobilizate
24.052
Active circulante
88.796
Capitaluri proprii
91.857
Venituri totale
458.766
Cheltuieli totale
409.504
Stocuri
—
Creanțe
21.850
Casă și conturi la bănci
66.946
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37680828
Număr de înregistrare
J2017000967264
Înmatriculare
30 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000967264
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎNFRĂŢIRII 16 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ÎNFRĂŢIRII 16 Târgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 mai 2017
Înregistrare fiscală
18 iulie 2025
Telefon
0365455385 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KAPÁS EDGÁR BARNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TULIPAN MEDICAL CENTER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.05.2017
Înregistrare fiscală
30 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017000967264
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0365455385 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. ÎNFRĂŢIRII, NR.16, AP.3
Cod poștal fiscal
540560
Strada sediului
Str. Înfrăţirii
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540560
Strada domiciliului fiscal
Str. Înfrăţirii
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540560

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI