Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ȚUPU SĂNĂTATEA S.R.L.

ȚUPU SĂNĂTATEA S.R.L.

CUI 34878988 · SRL· Sat Vânători, Comuna Vânători

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ȚUPU SĂNĂTATEA S.R.L. are sediul în Sat Vânători, Comuna Vânători. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+22,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 847,3 K lei, față de 690,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut104,5%

Marja netă calculată este 104,5% în 2025, față de 33% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025847,3 K lei+22,6% față de anul anterior2020: 486.4522021: 578.3902022: 523.2412023: 780.1612024: 690.8712025: 847.283
Rezultat net 2025885,7 K lei+289,1% față de anul anterior2020: 121.8312021: 478.3982022: 111.7732023: 312.4592024: 227.6432025: 885.741
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 32023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025944,3 K lei+16,8% față de anul anterior2020: 122.3802021: 501.7782022: 505.5512023: 808.0102024: 808.5282025: 944.269
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0424 K847 K2020: 486,5 K lei486,5 K20202021: 578,4 K lei578,4 K20212022: 523,2 K lei523,2 K20222023: 780,2 K lei780,2 K20232024: 690,9 K lei690,9 K20242025: 847,3 K lei847,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%52,3%104,5%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112020: 25%25%20202021: 82,7%82,7%20212022: 21,4%21,4%20222023: 40,1%40,1%20232024: 33%33%20242025: 104,5%104,5%2025

Cifra de afaceri: +22,6% față de anul anterior. Marja netă: 104,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii944,3 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii567,9 K lei+12,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri780,2 K lei690,9 K lei847,3 K lei+22,6% față de anul anterior
Rezultat net312,5 K lei227,6 K lei885,7 K lei+289,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii808 K lei808,5 K lei944,3 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii486,5 K lei506,6 K lei567,9 K lei+12,1% față de anul anterior
Creanțe118,9 K lei24,4 K lei3,8 K lei-84,5% față de anul anterior
Angajați322+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri104,5%39,7%n=11.21133%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)48,9%61,4%n=9.06754,9%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)29,4%35,2%n=9.06734,4%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)89,8%31,1%n=9.06791%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)45,9%42%n=9.06515,4%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive93,8%99,2%n=10.68328,2%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,35×2,09×n=11.9510,26×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,61 zile98,48 zilen=10.14412,73 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,54 zile2,42 zilen=3.552—2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați423.642 lei256.476 lein=8.361345.436 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
847.283
Rezultat net
885.741
Angajați
2
Datorii
567.885
Active imobilizate
1.732.942
Active circulante
196.777
Capitaluri proprii
944.269
Venituri totale
1.581.790
Cheltuieli totale
654.201
Stocuri
27.155
Creanțe
3.783
Casă și conturi la bănci
165.839
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
417.565
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
690.871
Rezultat net
227.643
Angajați
2
Datorii
506.580
Active imobilizate
1.341.066
Active circulante
132.532
Capitaluri proprii
808.528
Venituri totale
696.233
Cheltuieli totale
450.770
Stocuri
—
Creanțe
24.425
Casă și conturi la bănci
108.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
158.490
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
780.161
Rezultat net
312.459
Angajați
3
Datorii
486.505
Active imobilizate
1.255.056
Active circulante
203.304
Capitaluri proprii
808.010
Venituri totale
972.690
Cheltuieli totale
652.311
Stocuri
3.888
Creanțe
118.926
Casă și conturi la bănci
80.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
163.845
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
523.241
Rezultat net
111.773
Angajați
3
Datorii
764.189
Active imobilizate
1.309.853
Active circulante
196.425
Capitaluri proprii
505.551
Venituri totale
545.164
Cheltuieli totale
428.943
Stocuri
—
Creanțe
96.763
Casă și conturi la bănci
99.662
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
236.538
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
578.390
Rezultat net
478.398
Angajați
3
Datorii
16.741
Active imobilizate
289.097
Active circulante
487.872
Capitaluri proprii
501.778
Venituri totale
890.311
Cheltuieli totale
404.619
Stocuri
5.463
Creanțe
83.557
Casă și conturi la bănci
398.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
258.450
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
486.452
Rezultat net
121.831
Angajați
4
Datorii
75.115
Active imobilizate
344.970
Active circulante
132.887
Capitaluri proprii
122.380
Venituri totale
513.169
Cheltuieli totale
386.754
Stocuri
820
Creanțe
2.653
Casă și conturi la bănci
129.414
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
280.362
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-12-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34878988
Număr de înregistrare
J17/987/2015
Înmatriculare
12 august 2015
EUID
ROONRC.J17/987/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRUNULUI 89 Sat Vânători, Comuna Vânători Galaţi
Adresă fiscală
Bld HOREA 36 Alba Iulia ALBA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
21 decembrie 2023
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2026
Telefon
0724383166 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŢUPU ANCUŢA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ŢUPU SĂNĂTATEA S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.12.2023
Înregistrare fiscală
12 august 2015
Număr registrul comerțului
J2023001291015
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Telefon
0724383166 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, BLD. HOREA, NR.36
Cod poștal fiscal
510127
Strada sediului
Bld. Horea
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510127
Strada domiciliului fiscal
Bld. Horea
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510127

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8621 Rev. 2Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Vânători, Comuna VânătoriCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI