Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TURCIN DREAM HOUSE S.R.L.

TURCIN DREAM HOUSE S.R.L.

CUI 40207740 · SRL· Sat Darova, Comuna Darova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TURCIN DREAM HOUSE S.R.L. are sediul în Sat Darova, Comuna Darova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+499,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 204 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut80,4%

Marja netă calculată este 80,4% în 2025, față de -21,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+71%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+499,7% față de anul anterior2020: 185.6002021: 254.4252022: 160.3982023: 295.4652024: 204.0002025: 1.223.292
Rezultat net 2025984 K lei+2.366,7% față de anul anterior2020: -73.4302021: -56.3152022: -16.7402023: -22.7942024: -43.4112025: 983.991
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 62021: 82022: 42023: 52024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025671,4 K lei+314,8% față de anul anterior2020: -173.3332021: -229.6482022: -246.3882023: -269.1822024: -312.5932025: 671.397
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0612 K1 mil.2020: 185,6 K lei185,6 K20202021: 254,4 K lei254,4 K20212022: 160,4 K lei160,4 K20222023: 295,5 K lei295,5 K20232024: 204 K lei204 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,6%20,4%80,4%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: -39,6%-39,6%20202021: -22,1%-22,1%20212022: -10,4%-10,4%20222023: -7,7%-7,7%20232024: -21,3%-21,3%20242025: 80,4%80,4%2025

Cifra de afaceri: +499,7% față de anul anterior. Marja netă: 80,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii671,4 K lei+314,8% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei+66,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri295,5 K lei204 K lei1,2 mil. lei+499,7% față de anul anterior
Rezultat net-22,8 K lei-43,4 K lei984 K lei+2.366,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-269,2 K lei-312,6 K lei671,4 K lei+314,8% față de anul anterior
Datorii360,3 K lei927,8 K lei1,5 mil. lei+66,6% față de anul anterior
Creanțe88,5 K lei114,5 K lei195,8 K lei+71% față de anul anterior
Angajați533+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri80,4%9,1%n=21.873-21,3%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)30,3%34,2%n=18.786-50,8%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)69,7%64,5%n=18.786150,8%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)58,2%20,4%n=18.78670,4%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)44,4%2,2%n=18.775-7,1%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive146,6%19,6%n=21.049—24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,6×1,04×n=30.3830,2×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36057,63 zile95,63 zilen=19.903202,04 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36069,9 zile21,06 zilen=11.57218,91 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați407.764 lei146.488 lein=18.34268.000 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.223.292
Rezultat net
983.991
Angajați
3
Datorii
1.545.613
Active imobilizate
1.289.851
Active circulante
927.159
Capitaluri proprii
671.397
Venituri totale
1.223.292
Cheltuieli totale
206.302
Stocuri
237.531
Creanțe
195.812
Casă și conturi la bănci
493.816
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
204.000
Rezultat net
-43.411
Angajați
3
Datorii
927.766
Active imobilizate
433.081
Active circulante
182.092
Capitaluri proprii
-312.593
Venituri totale
204.000
Cheltuieli totale
245.371
Stocuri
10.714
Creanțe
114.491
Casă și conturi la bănci
56.887
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.465
Rezultat net
-22.794
Angajați
5
Datorii
360.264
Active imobilizate
1.832
Active circulante
89.250
Capitaluri proprii
-269.182
Venituri totale
295.465
Cheltuieli totale
315.304
Stocuri
—
Creanțe
88.548
Casă și conturi la bănci
702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.398
Rezultat net
-16.740
Angajați
4
Datorii
355.071
Active imobilizate
5.043
Active circulante
103.640
Capitaluri proprii
-246.388
Venituri totale
160.398
Cheltuieli totale
175.533
Stocuri
—
Creanțe
100.838
Casă și conturi la bănci
2.802
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.425
Rezultat net
-56.315
Angajați
8
Datorii
306.282
Active imobilizate
12.684
Active circulante
63.950
Capitaluri proprii
-229.648
Venituri totale
254.425
Cheltuieli totale
308.196
Stocuri
—
Creanțe
63.550
Casă și conturi la bănci
400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.600
Rezultat net
-73.430
Angajați
6
Datorii
296.436
Active imobilizate
34.581
Active circulante
88.522
Capitaluri proprii
-173.333
Venituri totale
189.335
Cheltuieli totale
260.909
Stocuri
—
Creanțe
58.364
Casă și conturi la bănci
30.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40207740
Număr de înregistrare
J35/4195/2018
Înmatriculare
23 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J35/4195/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
316A Sat Darova, Comuna Darova Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
316A Darova TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TURCIN FĂNICĂ-DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TURCIN DREAM HOUSE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.11.2018
Înregistrare fiscală
23 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J35/4195/2018
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Lugoj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT DAROVA COM. DAROVA, NR.316A
Cod poștal fiscal
307140
Numărul sediului
316A
Localitatea sediului
Sat Darova Com. Darova
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307140
Numărul domiciliului fiscal
316A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Darova Com. Darova
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307140

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Darova, Comuna DarovaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI