Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TURISM LIFE 2022 S.R.L.

TURISM LIFE 2022 S.R.L.

CUI 46961962 · SRL· Sat Poieni, Comuna Schitu Duca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TURISM LIFE 2022 S.R.L. are sediul în Sat Poieni, Comuna Schitu Duca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+704%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 148,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,6%

Marja netă calculată este 18,6% în 2025, față de -63,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+387,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei+704% față de anul anterior2023: 604.7632024: 148.8452025: 1.196.656
Rezultat net 2025222,3 K lei+334,2% față de anul anterior2022: -25.4942023: 212.2522024: -94.9512025: 222.343
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 32024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025227,4 K lei+4.386,3% față de anul anterior2022: -25.2942023: 186.9582024: 5.0692025: 227.413
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0598 K1 mil.—20222023: 604,8 K lei604,8 K20232024: 148,8 K lei148,8 K20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-63,8%-14,3%35,1%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=496720222023: 35,1%35,1%20232024: -63,8%-63,8%20242025: 18,6%18,6%2025

Cifra de afaceri: +704% față de anul anterior. Marja netă: 18,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii227,4 K lei+4.386,3% față de anul anterior
Datorii228,8 K lei+67,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri604,8 K lei148,8 K lei1,2 mil. lei+704% față de anul anterior
Rezultat net212,3 K lei-95 K lei222,3 K lei+334,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii187 K lei5,1 K lei227,4 K lei+4.386,3% față de anul anterior
Datorii49,1 K lei136,9 K lei228,8 K lei+67,1% față de anul anterior
Creanțe95,6 K lei70 K lei341,3 K lei+387,8% față de anul anterior
Angajați311+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri18,6%4,6%n=4.967-63,8%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)50,4%22,4%n=4.7583,6%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)50,7%67,2%n=4.75896,4%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,3%61,4%n=4.7589,2%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)49,2%0,5%n=4.754-66,9%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,8%12,2%n=4.199-1.873,2%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,91×0,58×n=6.2980,94×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360102,69 zile35,76 zilen=4.415169,24 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,68 zile16,72 zilen=2.656111,45 zile16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.196.656 lei151.923 lein=3.057148.845 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.196.656
Rezultat net
222.343
Angajați
1
Datorii
228.786
Active imobilizate
14.806
Active circulante
436.752
Capitaluri proprii
227.413
Venituri totale
1.197.912
Cheltuieli totale
940.351
Stocuri
22.221
Creanțe
341.346
Casă și conturi la bănci
73.185
Cheltuieli în avans
5.100
Venituri în avans
459
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.845
Rezultat net
-94.951
Angajați
1
Datorii
136.886
Active imobilizate
13.083
Active circulante
128.872
Capitaluri proprii
5.069
Venituri totale
153.995
Cheltuieli totale
244.326
Stocuri
46.078
Creanțe
69.972
Casă și conturi la bănci
12.822
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
604.763
Rezultat net
212.252
Angajați
3
Datorii
49.134
Active imobilizate
—
Active circulante
236.092
Capitaluri proprii
186.958
Venituri totale
605.242
Cheltuieli totale
386.937
Stocuri
5.423
Creanțe
95.580
Casă și conturi la bănci
135.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-25.494
Angajați
1
Datorii
26.131
Active imobilizate
—
Active circulante
837
Capitaluri proprii
-25.294
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
25.494
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
837
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-10-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46961962
Număr de înregistrare
J2022003845224
Înmatriculare
5 octombrie 2022
EUID
ROONRC.J2022003845224
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Poieni, Comuna Schitu Duca Iaşi
Adresă fiscală
Poieni IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 octombrie 2022
Înregistrare fiscală
2 iunie 2026
Telefon
0756672214 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BADEA MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TURISM LIFE 2022 S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.10.2022
Înregistrare fiscală
5 octombrie 2022
Număr registrul comerțului
J22/3845/2022
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0756672214 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT POIENI COM. SCHITU DUCA, , IMOBIL ÎNSCRIS ÎN CF 62624. PARTER
Cod poștal fiscal
707441
Localitatea sediului
Sat Poieni Com. Schitu Duca
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707441
Detalii sediu
imobil înscris în CF 62624. parter
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poieni Com. Schitu Duca
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707441
Detalii domiciliu fiscal
imobil înscris în CF 62624. parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 iulie 2026
Perioada 2: TVA de la
24 noiembrie 2025
Perioada 2: TVA până la
1 iunie 2026
Perioada 2: Anulare operată la
2 iunie 2026
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 octombrie 2023
Perioada 3: TVA până la
1 noiembrie 2025
Perioada 3: Anulare operată la
4 noiembrie 2025
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Poieni, Comuna Schitu DucaCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI