Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TURIST GIFT-ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRL

TURIST GIFT-ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRL

CUI 34433335 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

TURIST GIFT-ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRL are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 5,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-1,1%

Datoriile raportate sunt 40,6 K lei în 2025, față de 41,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2020: 27.4002021: 52.9742022: 7.6802023: 15.7502024: 5.2002025: 0
Rezultat net 2025-7,7 K lei+41,2% față de anul anterior2020: 5.1262021: 31.8582022: -4.9352023: -8.7842024: -13.1362025: -7.730
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-38,7 K lei-24,9% față de anul anterior2020: -36.0522021: -4.1942022: -9.0932023: -17.8772024: -31.0132025: -38.743
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K53 K2020: 27,4 K lei27,4 K20202021: 53 K lei53 K20212022: 7,7 K lei7,7 K20222023: 15,8 K lei15,8 K20232024: 5,2 K lei5,2 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-252,6%-96,2%60,1%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862020: 18,7%18,7%20202021: 60,1%60,1%20212022: -64,3%-64,3%20222023: -55,8%-55,8%20232024: -252,6%-252,6%20242025

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-38,7 K lei-24,9% față de anul anterior
Datorii40,6 K lei-1,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri15,8 K lei5,2 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-8,8 K lei-13,1 K lei-7,7 K lei+41,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-17,9 K lei-31 K lei-38,7 K lei-24,9% față de anul anterior
Datorii36,6 K lei41,1 K lei40,6 K lei-1,1% față de anul anterior
Creanțe779 lei1,5 K lei257 lei-82,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—2,2%n=6.486-252,6%2,4%n=9.794
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,05×0,98×n=7.9110,25×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—11,47 zilen=5.405104,33 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—128,93 zilen=5.926109,18 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați0 lei196.939 lein=4.5585.200 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-7.730
Angajați
1
Datorii
40.638
Active imobilizate
—
Active circulante
1.895
Capitaluri proprii
-38.743
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
7.730
Stocuri
1.577
Creanțe
257
Casă și conturi la bănci
61
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.200
Rezultat net
-13.136
Angajați
1
Datorii
41.079
Active imobilizate
—
Active circulante
10.066
Capitaluri proprii
-31.013
Venituri totale
5.200
Cheltuieli totale
18.336
Stocuri
1.577
Creanțe
1.507
Casă și conturi la bănci
6.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.750
Rezultat net
-8.784
Angajați
1
Datorii
36.576
Active imobilizate
0
Active circulante
18.699
Capitaluri proprii
-17.877
Venituri totale
15.750
Cheltuieli totale
24.534
Stocuri
1.970
Creanțe
779
Casă și conturi la bănci
15.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.680
Rezultat net
-4.935
Angajați
1
Datorii
22.244
Active imobilizate
—
Active circulante
13.151
Capitaluri proprii
-9.093
Venituri totale
7.680
Cheltuieli totale
12.385
Stocuri
9.430
Creanțe
3.270
Casă și conturi la bănci
451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.974
Rezultat net
31.858
Angajați
1
Datorii
20.501
Active imobilizate
—
Active circulante
16.307
Capitaluri proprii
-4.194
Venituri totale
52.974
Cheltuieli totale
19.527
Stocuri
10.719
Creanțe
5.112
Casă și conturi la bănci
476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.400
Rezultat net
5.126
Angajați
1
Datorii
55.748
Active imobilizate
667
Active circulante
19.029
Capitaluri proprii
-36.052
Venituri totale
29.066
Cheltuieli totale
23.198
Stocuri
17.010
Creanțe
1.178
Casă și conturi la bănci
841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-04-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34433335
Număr de înregistrare
J2015000758226
Înmatriculare
29 aprilie 2015
EUID
ROONRC.J2015000758226
Formă juridică
SRL
Sediu social
NICORIŢĂ 14 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str NICORIŢĂ 14 Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 2015
Înregistrare fiscală
5 mai 2026
Telefon
0749112379 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂDĂLUŢĂ GEORGIANA MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TURIST GIFT-ÎNTREPRINDERE SOCIALĂ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.2015
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000758226
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0749112379 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. NICORIŢĂ, NR.14, CAMERA 3, SC.A, ET.1, AP.8
Cod poștal fiscal
700397
Strada sediului
Str. Nicoriţă
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700397
Detalii sediu
camera 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicoriţă
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700397
Detalii domiciliu fiscal
camera 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI