Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TURISTINFO APART S.R.L.

TURISTINFO APART S.R.L.

CUI 41267391 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TURISTINFO APART S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 207,7 K lei, față de 199,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut83,3%

Marja netă calculată este 83,3% în 2025, față de 39,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+130,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025207,7 K lei+4,1% față de anul anterior2020: 236.0852021: 283.3652022: 279.8182023: 233.6992024: 199.4122025: 207.676
Rezultat net 2025173 K lei+121,2% față de anul anterior2020: 233.5602021: 274.7572022: 269.7682023: 191.9952024: 78.2042025: 173.014
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025174,2 K lei+119,4% față de anul anterior2020: 234.7602021: 275.9572022: 270.9682023: 193.1952024: 79.4042025: 174.214
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0142 K283 K2020: 236,1 K lei236,1 K20202021: 283,4 K lei283,4 K20212022: 279,8 K lei279,8 K20222023: 233,7 K lei233,7 K20232024: 199,4 K lei199,4 K20242025: 207,7 K lei207,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%49,5%98,9%Mediana sectorului (2025): 29,3% · n=7702020: 98,9%98,9%20202021: 97%97%20212022: 96,4%96,4%20222023: 82,2%82,2%20232024: 39,2%39,2%20242025: 83,3%83,3%2025

Cifra de afaceri: +4,1% față de anul anterior. Marja netă: 83,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii174,2 K lei+119,4% față de anul anterior
Datorii2,1 K lei-93,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri233,7 K lei199,4 K lei207,7 K lei+4,1% față de anul anterior
Rezultat net192 K lei78,2 K lei173 K lei+121,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii193,2 K lei79,4 K lei174,2 K lei+119,4% față de anul anterior
Datorii4,6 K lei31,8 K lei2,1 K lei-93,3% față de anul anterior
Creanțe—73,6 K lei169,8 K lei+130,6% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri83,3%29,3%n=77039,2%31,5%n=1.184
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,3%61,1%n=76798,5%68,6%n=1.154
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii82,29×1,53×n=1.0573,5×1,83×n=1.579
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360294,27 zile130,07 zilen=710132,92 zile115,03 zilen=1.060
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—200.107 lein=504199.412 lei194.840 lein=837

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.676
Rezultat net
173.014
Angajați
—
Datorii
2.143
Active imobilizate
—
Active circulante
176.357
Capitaluri proprii
174.214
Venituri totale
211.229
Cheltuieli totale
5.967
Stocuri
—
Creanțe
169.755
Casă și conturi la bănci
6.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.412
Rezultat net
78.204
Angajați
1
Datorii
31.763
Active imobilizate
—
Active circulante
111.167
Capitaluri proprii
79.404
Venituri totale
202.174
Cheltuieli totale
109.422
Stocuri
—
Creanțe
73.627
Casă și conturi la bănci
37.540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
233.699
Rezultat net
191.995
Angajați
1
Datorii
4.593
Active imobilizate
—
Active circulante
197.788
Capitaluri proprii
193.195
Venituri totale
233.699
Cheltuieli totale
39.415
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
197.788
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.818
Rezultat net
269.768
Angajați
1
Datorii
6.221
Active imobilizate
—
Active circulante
277.189
Capitaluri proprii
270.968
Venituri totale
279.818
Cheltuieli totale
7.618
Stocuri
—
Creanțe
188.247
Casă și conturi la bănci
88.942
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.365
Rezultat net
274.757
Angajați
—
Datorii
873
Active imobilizate
—
Active circulante
276.830
Capitaluri proprii
275.957
Venituri totale
283.365
Cheltuieli totale
6.279
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
129.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.085
Rezultat net
233.560
Angajați
—
Datorii
916
Active imobilizate
—
Active circulante
235.676
Capitaluri proprii
234.760
Venituri totale
239.785
Cheltuieli totale
4.368
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
235.676
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41267391
Număr de înregistrare
J8/2030/2019
Înmatriculare
13 iunie 2019
EUID
ROONRC.J8/2030/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
AGRICULTORILOR 20 Municipiul Braşov Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. AGRICULTORILOR 20 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 iunie 2019
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BÂRSANU VASILE-EMIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TURISTINFO APART S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.06.2019
Înregistrare fiscală
13 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J08/2030/2019
Cod CAEN
6312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. AGRICULTORILOR, NR.20
Cod poștal fiscal
500459
Strada sediului
Str. Agricultorilor
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500459
Strada domiciliului fiscal
Str. Agricultorilor
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500459

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 2Servicii de reprezentare media

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 6312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI