Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TUTY AUTOMOBILE S.R.L.

TUTY AUTOMOBILE S.R.L.

CUI 38927200 · SRL· Sat Sântion, Comuna Borş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TUTY AUTOMOBILE S.R.L. are sediul în Sat Sântion, Comuna Borş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 132,5 K lei, față de 190,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-5,4%

Marja netă calculată este -5,4% în 2025, față de -11,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-22,9%

Datoriile raportate sunt 281,4 K lei în 2025, față de 365 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025132,5 K lei-30,6% față de anul anterior2020: 826.0962021: 632.8312022: 584.4792023: 241.2502024: 190.8602025: 132.487
Rezultat net 2025-7,2 K lei+67,9% față de anul anterior2020: -36.2462021: -21.4112022: -27.4152023: -40.0232024: -22.3832025: -7.196
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-246 K lei-3% față de anul anterior2020: -127.5922021: -149.0032022: -176.4182023: -216.4412024: -238.8242025: -246.020
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0413 K826 K2020: 826,1 K lei826,1 K20202021: 632,8 K lei632,8 K20212022: 584,5 K lei584,5 K20222023: 241,3 K lei241,3 K20232024: 190,9 K lei190,9 K20242025: 132,5 K lei132,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-16,6%-7,8%1%Mediana sectorului (2025): 0,8% · n=24622020: -4,4%-4,4%20202021: -3,4%-3,4%20212022: -4,7%-4,7%20222023: -16,6%-16,6%20232024: -11,7%-11,7%20242025: -5,4%-5,4%2025

Cifra de afaceri: -30,6% față de anul anterior. Marja netă: -5,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-246 K lei-3% față de anul anterior
Datorii281,4 K lei-22,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri241,3 K lei190,9 K lei132,5 K lei-30,6% față de anul anterior
Rezultat net-40 K lei-22,4 K lei-7,2 K lei+67,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii-216,4 K lei-238,8 K lei-246 K lei-3% față de anul anterior
Datorii359,9 K lei365 K lei281,4 K lei-22,9% față de anul anterior
Creanțe420 lei35 K lei108 lei-99,7% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-5,4%0,8%n=2.462-11,7%0,8%n=3.382
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,13×0,87×n=3.1200,35×0,9×n=4.350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,29 zile17,81 zilen=2.23566,02 zile18,67 zilen=2.996
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—101,8 zilen=2.00226,77 zile98,8 zilen=2.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—386.924 lein=1.180190.860 lei396.235 lein=1.823

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.487
Rezultat net
-7.196
Angajați
—
Datorii
281.425
Active imobilizate
—
Active circulante
35.405
Capitaluri proprii
-246.020
Venituri totale
133.437
Cheltuieli totale
140.410
Stocuri
—
Creanțe
108
Casă și conturi la bănci
35.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.860
Rezultat net
-22.383
Angajați
1
Datorii
364.968
Active imobilizate
—
Active circulante
126.144
Capitaluri proprii
-238.824
Venituri totale
190.901
Cheltuieli totale
213.284
Stocuri
14.193
Creanțe
35.000
Casă și conturi la bănci
76.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.250
Rezultat net
-40.023
Angajați
1
Datorii
359.894
Active imobilizate
—
Active circulante
143.453
Capitaluri proprii
-216.441
Venituri totale
241.280
Cheltuieli totale
278.890
Stocuri
93.877
Creanțe
420
Casă și conturi la bănci
49.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
584.479
Rezultat net
-27.415
Angajați
1
Datorii
439.816
Active imobilizate
—
Active circulante
263.398
Capitaluri proprii
-176.418
Venituri totale
584.581
Cheltuieli totale
606.150
Stocuri
192.694
Creanțe
27.850
Casă și conturi la bănci
42.854
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
632.831
Rezultat net
-21.411
Angajați
1
Datorii
346.468
Active imobilizate
—
Active circulante
197.465
Capitaluri proprii
-149.003
Venituri totale
633.146
Cheltuieli totale
648.229
Stocuri
130.480
Creanțe
20.000
Casă și conturi la bănci
46.985
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
826.096
Rezultat net
-36.246
Angajați
2
Datorii
376.229
Active imobilizate
—
Active circulante
248.637
Capitaluri proprii
-127.592
Venituri totale
827.030
Cheltuieli totale
855.723
Stocuri
144.236
Creanțe
47.500
Casă și conturi la bănci
56.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 31% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38927200
Număr de înregistrare
J5/448/2018
Înmatriculare
26 februarie 2018
EUID
ROONRC.J5/448/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
SÂNTION 259A Sat Sântion, Comuna Borş Bihor
Adresă fiscală
SÂNTION 259A Sântion BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 februarie 2018
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0723578678 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FEKETE ADAM-GABOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TUTY AUTOMOBILE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.02.2018
Înregistrare fiscală
26 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J05/448/2018
Cod CAEN
4511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0723578678 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT SÂNTION COM. BORŞ, SÂNTION, NR.259A
Cod poștal fiscal
417078
Strada sediului
SÂNTION
Numărul sediului
259A
Localitatea sediului
Sat Sântion Com. Borş
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417078
Strada domiciliului fiscal
SÂNTION
Numărul domiciliului fiscal
259A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sântion Com. Borş
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417078

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 martie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Sântion, Comuna BorşCAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI