Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UBISOFT SRL

UBISOFT SRL

CUI 3597311 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

UBISOFT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 320,3 mil. lei, față de 348,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,5%

Marja netă calculată este 6,5% în 2025, față de 7,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+25,6%

Datoriile raportate sunt 32,6 mil. lei în 2025, față de 25,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025320,3 mil. lei-8% față de anul anterior2020: 301.279.5412021: 343.417.1032022: 343.081.5602023: 349.310.8572024: 348.152.6482025: 320.334.866
Rezultat net 202521 mil. lei-22,8% față de anul anterior2020: 20.759.7112021: 24.786.6562022: 26.757.9372023: 24.706.0502024: 27.152.0882025: 20.954.034
Angajați 20251.349-13,4% față de anul anterior2020: 1.7962021: 1.9972022: 1.8192023: 1.6882024: 1.5572025: 1.349
Capitaluri proprii 202547,2 mil. lei-54,9% față de anul anterior2020: 95.725.8552021: 120.512.5112022: 147.270.4482023: 77.394.4972024: 104.546.5842025: 47.174.625
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0175 mil.349 mil.2020: 301,3 mil. lei301,3 mil.20202021: 343,4 mil. lei343,4 mil.20212022: 343,1 mil. lei343,1 mil.20222023: 349,3 mil. lei349,3 mil.20232024: 348,2 mil. lei348,2 mil.20242025: 320,3 mil. lei320,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4%8%2020: 6,9%6,9%20202021: 7,2%7,2%20212022: 7,8%7,8%20222023: 7,1%7,1%20232024: 7,8%7,8%20242025: 6,5%6,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 8% · n=665

Cifra de afaceri: -8% față de anul anterior.Marjă netă 6,5% · -1,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024104,5 mil. lei
202547,2 mil. lei

Datorii raportate

202425,9 mil. lei
202532,6 mil. lei

Disponibilități bănești

202477,1 mil. lei
202532,6 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 12,4 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri349,3 mil. lei348,2 mil. lei320,3 mil. lei-8% față de anul anterior
Rezultat net24,7 mil. lei27,2 mil. lei21 mil. lei-22,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii77,4 mil. lei104,5 mil. lei47,2 mil. lei-54,9% față de anul anterior
Datorii30,5 mil. lei25,9 mil. lei32,6 mil. lei+25,6% față de anul anterior
Creanțe22,4 mil. lei24 mil. lei26,3 mil. lei+9,5% față de anul anterior
Angajați1.6881.5571.349-13,4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,5%7,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8% (n=665) · 2024: 8,6% (n=1.234)

Rezultat / active (A+B)24,6%20,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,8% (n=639) · 2024: 16,6% (n=1.181)

Rezultat / capitaluri proprii44,4%26%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37% (n=659) · 2024: 37,2% (n=1.222)

Vânzări per angajat237.461 lei223.605 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 415.823 lei (n=611) · 2024: 369.477 lei (n=1.122)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)55,4%78,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 53,9% (n=639) · 2024: 57,8% (n=1.182)

Datorii / active (A+B)38,2%19,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=639) · 2024: 38,5% (n=1.182)

Ponderea activelor imobilizate30,8%23,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 7,1% (n=639) · 2024: 8,4% (n=1.182)

Active circulante / datorii totale1,81×3,9×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,02× (n=697) · 2024: 2,07× (n=1.322)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări29,5 zile24,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 91,2 zile (n=651) · 2024: 77,5 zile (n=1.203)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,4 zile (n=336) · 2024: 0,6 zile (n=616)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
320.334.866
Rezultat net
20.954.034
Angajați
1.349
Datorii
32.565.982
Active imobilizate
26.257.248
Active circulante
58.912.610
Capitaluri proprii
47.174.625
Venituri totale
324.635.270
Cheltuieli totale
299.195.824
Stocuri
13.222
Creanțe
26.250.399
Casă și conturi la bănci
32.648.989
Cheltuieli în avans
7.051.701
Venituri în avans
78.675
Provizioane
12.402.277
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
348.152.648
Rezultat net
27.152.088
Angajați
1.557
Datorii
25.927.342
Active imobilizate
31.663.621
Active circulante
101.070.742
Capitaluri proprii
104.546.584
Venituri totale
351.241.459
Cheltuieli totale
319.827.072
Stocuri
13.204
Creanțe
23.964.368
Casă și conturi la bănci
77.093.170
Cheltuieli în avans
6.748.637
Venituri în avans
129.484
Provizioane
8.879.590
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
349.310.857
Rezultat net
24.706.050
Angajați
1.688
Datorii
30.481.433
Active imobilizate
39.059.771
Active circulante
73.925.389
Capitaluri proprii
77.394.497
Venituri totale
353.950.664
Cheltuieli totale
324.716.879
Stocuri
23.189
Creanțe
22.375.219
Casă și conturi la bănci
51.526.981
Cheltuieli în avans
6.488.921
Venituri în avans
255.851
Provizioane
11.342.300
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
343.081.560
Rezultat net
26.757.937
Angajați
1.819
Datorii
26.184.925
Active imobilizate
46.677.663
Active circulante
135.090.596
Capitaluri proprii
147.270.448
Venituri totale
346.169.281
Cheltuieli totale
317.693.778
Stocuri
4.036
Creanțe
28.095.926
Casă și conturi la bănci
106.990.634
Cheltuieli în avans
1.377.962
Venituri în avans
353.166
Provizioane
9.337.682
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
343.417.103
Rezultat net
24.786.656
Angajați
1.997
Datorii
23.943.985
Active imobilizate
38.474.479
Active circulante
110.383.765
Capitaluri proprii
120.512.511
Venituri totale
345.140.660
Cheltuieli totale
317.139.793
Stocuri
4.253
Creanțe
33.897.681
Casă și conturi la bănci
76.481.831
Cheltuieli în avans
6.871.751
Venituri în avans
65.718
Provizioane
11.207.781
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
301.279.541
Rezultat net
20.759.711
Angajați
1.796
Datorii
12.762.306
Active imobilizate
22.213.083
Active circulante
93.435.937
Capitaluri proprii
95.725.855
Venituri totale
302.784.315
Cheltuieli totale
277.779.080
Stocuri
181.633
Creanțe
70.634.715
Casă și conturi la bănci
22.619.589
Cheltuieli în avans
1.034.085
Venituri în avans
95.603
Provizioane
8.099.341
Capital subscris vărsat
1.305.044
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-03-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Dosar 28521/3/20262026-07-13 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

pretentii · Fond

Dosar 26910/3/20242024-08-08 · Tribunalul BUCURESTI · Petent

plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP) ord. din 10.05.2024, menţinută prin ordonanţa din 17.07.2024 · Fond

6 termene · ultima soluție: Soluţionare

2025-01-08 · 08:30

Soluţionare

În temeiul art. 341 alin. 5 şi alin. 6 lit. b C.proc.pen. admite plângerea formulată de petenta UBISOFT SRL. Desfiinţează ordonanţa nr. 4080/159/P/2021 din data de 10.05.2024 a Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi ordonanţa nr. 152/II-2/2024 din data de 17.07.2024 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti. Trimite cauza la procuror – Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti pentru a completa urmărirea penală. În temeiul art. 275 alin. 3 C.proc.pen., cheltuielile judiciare avansate se stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată prin punerea la dispozi?ia păr?ii şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 08.01.2025.

Document: incheierefinaladezinvestire · 2025-01-08

2024-12-20 · 08:30

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 08.01.2025

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-20

2024-12-06 · 08:30

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 20.12.2024

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-06

2024-11-22 · 08:30

Amână pronunţarea

Stabileste pronuntarea la data de 06.12.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-22

2024-10-11 · 08:30

Amână cauza

In vederea citarii intimatului la adresa comunicata de IGI, amana cauza.

Document: incheieredesedinta · 2024-10-11

2024-08-29 · 08:30

Amână cauza

Apreciind necesară introducerea intimatului in cauza si citarea acestuia, amana cauza.

Document: incheieredesedinta · 2024-08-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3597311
Număr de înregistrare
J1992032279402
Înmatriculare
23 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992032279402
Formă juridică
SRL
Sediu social
JIULUI 8 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str JIULUI 8 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 martie 2004
Înregistrare fiscală
10 iulie 2025
Telefon
0744321152 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
YVES GUILLEMONT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UBISOFT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.03.2004
Înregistrare fiscală
23 martie 1993
Număr registrul comerțului
J1992032279402
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Contact și adrese

Telefon
0744321152 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR JIULUI, NR.8, J8 OFFICE PARK. CLADIREA B
Cod poștal fiscal
13219
Strada sediului
Str. Jiului
Numărul sediului
8
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
13219
Detalii sediu
J8 OFFICE PARK. CLADIREA B
Strada domiciliului fiscal
Str. Jiului
Numărul domiciliului fiscal
8
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
13219
Detalii domiciliu fiscal
J8 OFFICE PARK. CLADIREA B

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1995
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
mare contribuabil
Administrație teritorială
Municipiul București
Criteriu de selecție publicat
Criteriu valoric agregat

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 2 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Dolj1 sedii

Municipiul București1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
UBISOFT S.R.L. - PUNCT DE LUCRU CRAIOVA32086779Dolj
UBISOFT SRL - PUNCT DE LUCRU45562122Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI