Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ULM CONSTRUCT SRL

ULM CONSTRUCT SRL

CUI 14092250 · SRL· Sat Podari, Comuna Podari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ULM CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Podari, Comuna Podari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-47,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,7 mil. lei, față de 12,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,9%

Marja netă calculată este 5,9% în 2025, față de 17,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-60%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2025, față de 2,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,7 mil. lei-47,3% față de anul anterior2020: 11.962.4442021: 5.186.6192022: 4.624.6792023: 8.191.0012024: 12.753.1892025: 6.723.729
Rezultat net 2025395,2 K lei-82,4% față de anul anterior2020: 4.547.3432021: 1.160.5542022: 316.9782023: 1.113.9372024: 2.250.7282025: 395.192
Angajați 202537-7,5% față de anul anterior2020: 402021: 412022: 432023: 412024: 402025: 37
Capitaluri proprii 202512,9 mil. lei-5,5% față de anul anterior2020: 11.758.4862021: 12.330.7252022: 11.562.3432023: 12.268.6722024: 13.656.3562025: 12.911.633
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 mil.13 mil.2020: 12 mil. lei12 mil.20202021: 5,2 mil. lei5,2 mil.20212022: 4,6 mil. lei4,6 mil.20222023: 8,2 mil. lei8,2 mil.20232024: 12,8 mil. lei12,8 mil.20242025: 6,7 mil. lei6,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19%38%2020: 38%38%20202021: 22,4%22,4%20212022: 6,9%6,9%20222023: 13,6%13,6%20232024: 17,6%17,6%20242025: 5,9%5,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 7% · n=1.633

Cifra de afaceri: -47,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,9% · -11,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202413,7 mil. lei
202512,9 mil. lei

Datorii raportate

20242,8 mil. lei
20251,1 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,6 mil. lei
2025175,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,2 mil. lei12,8 mil. lei6,7 mil. lei-47,3% față de anul anterior
Rezultat net1,1 mil. lei2,3 mil. lei395,2 K lei-82,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii12,3 mil. lei13,7 mil. lei12,9 mil. lei-5,5% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei2,8 mil. lei1,1 mil. lei-60% față de anul anterior
Creanțe1,2 mil. lei2,2 mil. lei734,5 K lei-65,9% față de anul anterior
Angajați414037-7,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,9%17,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=1.633) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)2,8%13,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii3,1%16,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 29,8% (n=1.554) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat181.722 lei318.830 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 430.694 lei (n=1.522) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)92,5%83,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)8%17,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate79,2%67,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale2,59×1,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări39,3 zile60,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94 zile (n=1.587) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări106,8 zile42,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 33,2 zile (n=1.370) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.723.729
Rezultat net
395.192
Angajați
37
Datorii
1.119.627
Active imobilizate
11.056.621
Active circulante
2.905.128
Capitaluri proprii
12.911.633
Venituri totale
7.503.201
Cheltuieli totale
7.013.016
Stocuri
1.995.208
Creanțe
734.505
Casă și conturi la bănci
175.415
Cheltuieli în avans
69.511
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.753.189
Rezultat net
2.250.728
Angajați
40
Datorii
2.796.387
Active imobilizate
11.088.511
Active circulante
5.291.930
Capitaluri proprii
13.656.356
Venituri totale
12.835.416
Cheltuieli totale
10.136.574
Stocuri
1.513.843
Creanțe
2.157.026
Casă și conturi la bănci
1.621.061
Cheltuieli în avans
72.302
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.191.001
Rezultat net
1.113.937
Angajați
41
Datorii
2.004.043
Active imobilizate
9.382.659
Active circulante
4.813.814
Capitaluri proprii
12.268.672
Venituri totale
9.039.197
Cheltuieli totale
7.697.121
Stocuri
1.030.811
Creanțe
1.218.168
Casă și conturi la bănci
2.564.835
Cheltuieli în avans
76.242
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.624.679
Rezultat net
316.978
Angajați
43
Datorii
357.864
Active imobilizate
5.716.470
Active circulante
6.052.053
Capitaluri proprii
11.562.343
Venituri totale
6.848.783
Cheltuieli totale
6.453.891
Stocuri
2.603.714
Creanțe
671.941
Casă și conturi la bănci
2.776.398
Cheltuieli în avans
151.684
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.186.619
Rezultat net
1.160.554
Angajați
41
Datorii
998.289
Active imobilizate
5.233.579
Active circulante
7.933.699
Capitaluri proprii
12.330.725
Venituri totale
6.455.335
Cheltuieli totale
5.065.752
Stocuri
594.398
Creanțe
2.333.732
Casă și conturi la bănci
5.005.569
Cheltuieli în avans
161.736
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.962.444
Rezultat net
4.547.343
Angajați
40
Datorii
2.116.901
Active imobilizate
2.176.184
Active circulante
11.699.203
Capitaluri proprii
11.758.486
Venituri totale
12.781.955
Cheltuieli totale
7.395.114
Stocuri
1.226.398
Creanțe
5.986.186
Casă și conturi la bănci
4.486.619
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-08-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Dosar 12886/215/20242024-04-29 · Judecătoria CRAIOVA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

2 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2024-10-10 · 10:00

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecarea cererii de validare poprire, formulată de creditorul INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu terţul poprit ULM CONSTRUCT SRL şi debitorul CIOCĂNARU CONSTANTIN. Cu drept de recurs, în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată astăzi, 10.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: Hotarare 10959/2024 · 2024-10-10

2024-09-12 · 12:00

Amână cauza

amână cauza la data de 10.10.2024, orele 10:00

Document: incheieredesedinta · 2024-09-12

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14092250
Număr de înregistrare
J2001000475160
Înmatriculare
3 iulie 2001
EUID
ROONRC.J2001000475160
Formă juridică
SRL
Sediu social
BAZA DEPOZITE 2 Sat Podari, Comuna Podari Dolj
Adresă fiscală
BAZA DEPOZITE 2 Podari DOLJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 august 2001
Înregistrare fiscală
2 iunie 2025
Telefon
0766424110 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ULMEANU VIOREL OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ULM CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.08.2001
Înregistrare fiscală
3 august 2001
Număr registrul comerțului
J2001000475160
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0351416475 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT PODARI COM. PODARI, BAZA DEPOZITE, NR.2
Cod poștal fiscal
207465
Strada sediului
BAZA DEPOZITE
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sat Podari Com. Podari
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207465
Strada domiciliului fiscal
BAZA DEPOZITE
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Podari Com. Podari
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207465

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2001
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 2.105.488 lei · 29 iunie 2022–31 mai 2024

SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA CONSTRUCT PLUS - SUBCOMPONENTA IMM CONSTRUCT PLUS31 mai 2024 · SA.113044/2024 · 94.675 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT - IMM PLUS, COMPONENTA CONSTRUCT PLUS - SUBCOMPONENTA IMM CONSTRUCT PLUS31 mai 2024 · SA.113044/2024 · 900.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4120
GARANT CONSTRUCT-Ordin privind aprobarea procedurii de implementare a programului GARANT CONSTRUCT si a schemei de ajutor de stat asociate programului GARANT CONSTRUCT29 iunie 2022 · SA.102830/2022 · 900.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4120
GARANT CONSTRUCT-Ordin privind aprobarea procedurii de implementare a programului GARANT CONSTRUCT si a schemei de ajutor de stat asociate programului GARANT CONSTRUCT29 iunie 2022 · SA.102830/2022 · 210.813 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4120

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Podari, Comuna PodariCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI