Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNGER STEEL BUILDINGS SRL

UNGER STEEL BUILDINGS SRL

CUI 26302223 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

UNGER STEEL BUILDINGS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-41%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 59,5 mil. lei, față de 100,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-43,2%

Datoriile raportate sunt 11,5 mil. lei în 2025, față de 20,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202559,5 mil. lei-41% față de anul anterior2020: 44.865.7822021: 45.555.1382022: 31.972.1302023: 264.520.6672024: 100.854.9762025: 59.501.730
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202524-4% față de anul anterior2020: 242021: 242022: 252023: 252024: 252025: 24
Capitaluri proprii 202511,5 mil. lei+8,7% față de anul anterior2020: 4.609.9052021: 8.905.2382022: 8.490.6442023: 14.459.9712024: 10.549.5382025: 11.472.375
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0132 mil.265 mil.2020: 44,9 mil. lei44,9 mil.20202021: 45,6 mil. lei45,6 mil.20212022: 32 mil. lei32 mil.20222023: 264,5 mil. lei264,5 mil.20232024: 100,9 mil. lei100,9 mil.20242025: 59,5 mil. lei59,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=16282020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -41% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11,5 mil. lei+8,7% față de anul anterior
Datorii11,5 mil. lei-43,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri264,5 mil. lei100,9 mil. lei59,5 mil. lei-41% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii14,5 mil. lei10,5 mil. lei11,5 mil. lei+8,7% față de anul anterior
Datorii28,1 mil. lei20,2 mil. lei11,5 mil. lei-43,2% față de anul anterior
Creanțe34,1 mil. lei41 mil. lei34,3 mil. lei-16,2% față de anul anterior
Angajați252524-4% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1.6280%0%n=3.786
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,8%33,2%n=1.56914,5%35,2%n=3.809
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,8%62,3%n=1.56927,9%62%n=3.809
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)5,2%26,6%n=1.5690,5%24,8%n=3.809
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1.5650%0%n=3.779
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1.5490%0%n=3.634
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,98×1,12×n=1.8023,57×1,09×n=4.521
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360207,66 zile93,99 zilen=1.587146,26 zile98,83 zilen=3.690
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,94 zile33,16 zilen=1.37045,26 zile34,57 zilen=3.075
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.479.239 lei430.694 lein=1.5224.034.199 lei334.407 lein=3.564

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
59.501.730
Rezultat net
0
Angajați
24
Datorii
11.502.175
Active imobilizate
2.488.462
Active circulante
45.788.390
Capitaluri proprii
11.472.375
Venituri totale
49.632.225
Cheltuieli totale
44.414.081
Stocuri
1.973.995
Creanțe
34.322.629
Casă și conturi la bănci
9.491.766
Cheltuieli în avans
75.037
Venituri în avans
4.024.450
Provizioane
21.352.889
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
100.854.976
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
20.235.123
Active imobilizate
333.846
Active circulante
72.197.139
Capitaluri proprii
10.549.538
Venituri totale
64.593.368
Cheltuieli totale
61.464.860
Stocuri
12.679.652
Creanțe
40.975.030
Casă și conturi la bănci
18.542.457
Cheltuieli în avans
46.468
Venituri în avans
17.696.703
Provizioane
24.096.089
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
264.520.667
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
28.076.699
Active imobilizate
453.501
Active circulante
115.305.022
Capitaluri proprii
14.459.971
Venituri totale
177.400.045
Cheltuieli totale
170.499.821
Stocuri
53.261.320
Creanțe
34.070.638
Casă și conturi la bănci
27.973.064
Cheltuieli în avans
43.937
Venituri în avans
52.696.220
Provizioane
20.569.570
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
31.972.130
Rezultat net
0
Angajați
25
Datorii
18.322.480
Active imobilizate
614.437
Active circulante
226.794.318
Capitaluri proprii
8.490.644
Venituri totale
126.132.586
Cheltuieli totale
122.150.792
Stocuri
141.804.120
Creanțe
74.341.239
Casă și conturi la bănci
10.648.959
Cheltuieli în avans
48.390
Venituri în avans
188.401.346
Provizioane
12.242.675
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
45.555.138
Rezultat net
0
Angajați
24
Datorii
12.670.829
Active imobilizate
365.773
Active circulante
75.068.596
Capitaluri proprii
8.905.238
Venituri totale
73.071.318
Cheltuieli totale
68.025.845
Stocuri
49.273.795
Creanțe
12.259.984
Casă și conturi la bănci
3.862.042
Cheltuieli în avans
33.799
Venituri în avans
39.111.403
Provizioane
14.780.698
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
44.865.782
Rezultat net
0
Angajați
24
Datorii
7.608.607
Active imobilizate
478.777
Active circulante
50.614.053
Capitaluri proprii
4.609.905
Venituri totale
45.056.781
Cheltuieli totale
44.967.101
Stocuri
23.068.312
Creanțe
13.949.279
Casă și conturi la bănci
4.640.094
Cheltuieli în avans
47.538
Venituri în avans
25.420.453
Provizioane
13.501.403
Capital subscris vărsat
100.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-12-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

4 dosare cu nume identic · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Dosar 7917/306/20252025-06-12 · Judecătoria SIBIU · Parte civilă

frauda informatică (art.249 NCP) · Fond

2 termene · ultima soluție: Condamnare

2026-01-16 · 09:00

Condamnare

În baza art. 249 din Codul Penal, cu aplicarea art. 35 alin 1 Cod Penal, a art. 396 alin. 1 şi 2 Cod pr. pen., cu aplicarea art. 396 alin. 10 Cod pr. pen., condamnă pe inculpatul GROZAV IOAN (...) la pedeapsa de 1 an şi 6 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de fraudă informatică. În temeiul art. 91 C.pen. suspendă executarea pedepsei sub supraveghere, pe durata de 2 ani, termen de supraveghere stabilit conform art. 92 C.pen., care se calculează de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, conform art. 92 alin. (2) C.pen. Conform art. 93 alin. 1 C.pen., pe durata termenului de supraveghere, inculpatul trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere: a) să se prezinte la serviciul de probaţiune, la datele fixate de acesta; b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea; c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; d) să comunice schimbarea locului de muncă; e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. Conform art. 93 alin. 2 C.pen., impune inculpatului să execute următoarea obligaţie: - să frecventeze un program de reintegrare socială derulat de către serviciul de probaţiune sau organizat în colaborare cu instituţii din comunitate, care să îl facă să conştientizeze consecinţele faptei sale. Conform art. 93 alin. 3 C.pen., impune inculpatului, pe parcursul termenului de supraveghere, obligaţia de a presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii, pe o perioadă de 90 zile. În temeiul art. 404 alin. 2 C.proc.pen., obligaţia de a presta o muncă în folosul comunităţii va fi executată în cadrul Primăriei com. Jina sau Complexul Muzeal Astra, conform deciziei consilierului de probaţiune. Conform art. 94 alin. 2 C.pen. supravegherea executării obligaţiilor va fi realizată de către Serviciul de Probaţiune Sibiu. Conform art. 404 alin. 2 C.proc.pen., atrage atenţia inculpatului că nerespectarea cu rea-credinţă a măsurilor de supraveghere sau a obligaţiilor impuse, precum şi săvârşirea unei alte infracţiuni pe parcursul termenului de supraveghere va atrage revocarea suspendării şi executarea pedepsei în întregime. În baza art. 72 C.pen, deduce din pedeapsa aplicată inculpatului prevenţia din prezenta cauză, respectiv 1 (una) zi (începând cu data de 19.12.2024, ora 14:00, până la data de 20.12.2024, ora 14:00). În baza art. 19, art. 25, art. 397 alin. (1) C. proc. pen. şi art. 1357 C. civ., constată stinsă acţiunea civilă prin achitarea prejudiciului. În baza art. 274 alin. (1) C. proc. pen. obligă pe inculpat la plata sumei de 2042,87 lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat (42,78 lei cheltuieli din cursul urmăririi penale şi 2000 lei în cursul camerei preliminare şi al judecăţii). În baza art. 274 alin. 1 raportat la art. 272 C.pr.pen. suma de 1797 lei reprezentând onorariul cuvenit apărătorului desemnat din oficiu pentru inculpat, av. Lorena Maria Buşică (faza camerei preliminare şi faza de judecată), va fi avansată din fondurile Ministerului Justiţiei şi va rămâne în sarcina statului. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea la dispoziţie prin mijlocirea grefei instanţei azi, 16.01.2026.

Document: _Hotarare 55/2026 · 2026-01-16

2025-12-10 · 10:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.01.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-12-10

Dosar 7917/306/2025/a12025-06-12 · Judecătoria SIBIU · Parte civilă

măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară · Fond

1 termen · ultima soluție: Încheiere

2025-08-25 · 09:00

Încheiere

dispune începerea judecatii.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire 972/2025 · 2025-08-25

Dosar 24790/3/20222023-09-28 · Tribunalul SATUMARE · Pârât

pretenţii · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-03-05 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta ... în contradictoriu cu pârâta .... Obliga parata la plata către reclamantă a sumei de 403.045,79 lei, din care 219547,5 lei reprezentând garanţie de buna execuţie si 183498,29 lei reprezentând contravaloare factura seria DRT nr.2019232 din 24.10.2019 emisa in baza situaţiei de lucrări nr. 8/27.06.2017, ambele aferente contractului de execuţie lucrări din 13.01.2016 încheiat intre reclamantă în calitate de Executant si ... in calitate de Beneficiar pentru proiectul „Hala noua Romania - Fabrica Satu Mare II - Hala 2A/2B”-Beneficiar final .... Obligă pârâta la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferente sumelor mai sus menţionate, calculata de la data scadentei fiecăreia dintre acestea si pana la momentul plaţii efective, din care 62.275 lei calculată până la data de 14.09.2022, data introducerii acţiunii, urmând a se calcula în continuare până la data plăţii efective. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 24267 lei reprezentând cheltuieli de judecata. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va înregistra la Tribunalul Satu Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi 05.03.2024.

Document: Hotarare 23/2024 · 2024-03-05

2024-02-27 · 10:00

Amână pronunţarea

În temeiul art. 396 alin. 2 C.proc.civ. amână pronunţarea cauzei la data de 05 martie 2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-27

2023-12-19 · 10:00

Amână cauza

Având în vedere forma de protest adoptată de către personalul auxiliar de specialitate din cadrul instanţelor judecătoreşti potrivit hotărârii SNGJ Dicasterial din data de 09.12.2023 precum şi forma de protest adoptată de magistraţi, potrivit Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Satu Mare cu nr. 9/14.12.2023, reţinând că prezenta cauză nu se încadrează în categoria cauzelor urgente, instan?a va amâna judecarea cauzei la data de 27 februarie 2024, sala 12, ora 10,00.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-19

2023-12-05 · 10:00

Amână cauza

acordă termen pentru ca pârâta să răspundă la interogatoriu şi pentru emiterea adresei către Primăria S.M. pentru comunicarea relaţiilor.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-05

Căi de atac declarate: Apel · 2024-04-09

Dosar 24790/3/20222022-09-14 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

pretenţii · Fond

1 termen · ultima soluție: Declină soluţionarea cauzei

2023-05-26 · 09:00

Declină soluţionarea cauzei

Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Tribunalului Bucureşti. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Satu Mare. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.05.2023.

Document: Hotarare 1361/2023 · 2023-05-26

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26302223
Număr de înregistrare
J2009011604401
Înmatriculare
7 decembrie 2009
EUID
ROONRC.J2009011604401
Formă juridică
SRL
Sediu social
IULIU MANIU 600A Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld IULIU MANIU 600A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 decembrie 2009
Înregistrare fiscală
21 octombrie 2025
Telefon
0213186791 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JOSEF UNGER
administrator
MIHAI KRAMMER

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNGER STEEL BUILDINGS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.2009
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2009
Număr registrul comerțului
J2009011604401
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Telefon
722268439 · Firme cu același număr
Fax
0372745200 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD. IULIU MANIU, NR.600A, BUCURESTI, SECTOR 6, BLV.IULIU MANIU, NR.600A, PARTER, ET.PARTER
Cod poștal fiscal
61129
Strada sediului
Bld. Iuliu Maniu
Numărul sediului
600A
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Bld. Iuliu Maniu
Numărul domiciliului fiscal
600A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61129
Detalii domiciliu fiscal
Bucuresti, sector 6, Blv.Iuliu Maniu, nr.600A, parter

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 decembrie 2009
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 10 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Sibiu2 sedii

Brașov1 sedii

Buzău1 sedii

Cluj1 sedii

Hunedoara1 sedii

Iași1 sedii

Mureș1 sedii

Neamț1 sedii

Timiș1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
UNGER STEEL BUILDINGS SRL - BUCURESTI - ENTITATE FARA PERSONALITATE JURIDICA42840631Cluj
UNGER STEEL BUILDINGS SRL - PUNCT DE LUCRU IASI43474172Iași
UNGER STEEL BUILDINGS SRL - PUNCT DE LUCRU SIBIU41324675Sibiu
UNGER STEEL BUILDINGS SRL - PUNCT DE LUCRU STABIL48854270Buzău
UNGER STEEL BUILDINGS SRL - PUNCT DE LUCRU TIMISOARA38612627Timiș
UNGER STEEL BUILDINGS SRL BUCURESTI - PUNCT DE LUCRU CODLEA36339360Brașov
UNGER STEEL BUILDINGS SRL- PUNCT DE LUCRU HUNEDOARA37293392Hunedoara
UNGER STEEL BUILDINGS SRL-BUCURESTI-PUNCT DE LUCRU SIGHISOARA43017707Mureș
UNGER STEEL BUILDINGS SRL-PUNCT DE LUCRU HORIA42867009Neamț
UNGER STEEL BULDINGS SRL-PUNCT DE LUCRU SURA MICA41376526Sibiu

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

Unger Steel Buildings SRL

LEI
529900IQLFD5D03JB381
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
J2009011604401 · Asociere prin număr ONRC unic
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
4 septembrie 2018
Ultima actualizare
25 august 2026
Următoarea reînnoire
4 septembrie 2027
Adresă juridică LEI
B-dul IULIU MANIU, Nr. 600A, camera 2, Etaj 2, Bucharest, RO-B, 061129, RO
Părinte direct de consolidare
Unger International Holding GmbH · LEI 5299002CNJIE8FSYWE11
Părinte final de consolidare
Unger International Holding GmbH · LEI 5299002CNJIE8FSYWE11

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

40 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2591 Rev. 3Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel

CAEN 2592 Rev. 3Fabricarea ambalajelor metalice ușoare

CAEN 2593 Rev. 3Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri

CAEN 2594 Rev. 3Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe

CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI