Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNGUREANU MEDICAL S.R.L.

UNGUREANU MEDICAL S.R.L.

CUI 43609610 · SRL· Sat Preajba, Comuna Malu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UNGUREANU MEDICAL S.R.L. are sediul în Sat Preajba, Comuna Malu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+119,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 707 K lei, față de 322,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut39,8%

Marja netă calculată este 39,8% în 2025, față de 39,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+10.598,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025707 K lei+119,1% față de anul anterior2021: 163.4332022: 113.0242023: 174.7752024: 322.7042025: 707.015
Rezultat net 2025281,1 K lei+122,2% față de anul anterior2021: 131.9422022: 47.7772023: 41.0232024: 126.5482025: 281.128
Angajați 20252+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025462,1 K lei+155,3% față de anul anterior2021: 132.1422022: 127.8072023: 75.7502024: 180.9982025: 462.126
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0354 K707 K2021: 163,4 K lei163,4 K20212022: 113 K lei113 K20222023: 174,8 K lei174,8 K20232024: 322,7 K lei322,7 K20242025: 707 K lei707 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,4%80,7%Mediana sectorului (2025): 39,7% · n=112112021: 80,7%80,7%20212022: 42,3%42,3%20222023: 23,5%23,5%20232024: 39,2%39,2%20242025: 39,8%39,8%2025

Cifra de afaceri: +119,1% față de anul anterior. Marja netă: 39,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii462,1 K lei+155,3% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei+1.721% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri174,8 K lei322,7 K lei707 K lei+119,1% față de anul anterior
Rezultat net41 K lei126,5 K lei281,1 K lei+122,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,8 K lei181 K lei462,1 K lei+155,3% față de anul anterior
Datorii56,7 K lei129,4 K lei2,4 mil. lei+1.721% față de anul anterior
Creanțe30 K lei137 lei14,7 K lei+10.598,5% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri39,8%39,7%n=11.21139,2%42%n=10.824
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)16,4%61,4%n=9.06758,3%69,6%n=8.517
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)83,6%35,2%n=9.06741,7%28,4%n=8.517
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90,1%31,1%n=9.06746,4%27,8%n=8.517
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10%42%n=9.06540,8%42,9%n=8.515
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive60,8%99,2%n=10.68369,9%97,8%n=10.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,12×2,09×n=11.9511,29×2,76×n=11.487
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,46 zile98,48 zilen=10.1440,15 zile60,53 zilen=9.273
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360120,43 zile2,42 zilen=3.552—2,36 zilen=3.375
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați353.508 lei256.476 lein=8.361161.352 lei232.116 lein=8.069

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
707.015
Rezultat net
281.128
Angajați
2
Datorii
2.356.034
Active imobilizate
2.540.052
Active circulante
278.108
Capitaluri proprii
462.126
Venituri totale
707.015
Cheltuieli totale
382.523
Stocuri
236.513
Creanțe
14.657
Casă și conturi la bănci
26.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.704
Rezultat net
126.548
Angajați
2
Datorii
129.384
Active imobilizate
144.027
Active circulante
166.355
Capitaluri proprii
180.998
Venituri totale
322.704
Cheltuieli totale
186.475
Stocuri
—
Creanțe
137
Casă și conturi la bănci
166.218
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.775
Rezultat net
41.023
Angajați
1
Datorii
56.688
Active imobilizate
70.182
Active circulante
62.256
Capitaluri proprii
75.750
Venituri totale
174.775
Cheltuieli totale
132.005
Stocuri
—
Creanțe
29.986
Casă și conturi la bănci
32.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.024
Rezultat net
47.777
Angajați
1
Datorii
58.139
Active imobilizate
96.355
Active circulante
58.332
Capitaluri proprii
127.807
Venituri totale
113.048
Cheltuieli totale
62.596
Stocuri
22.321
Creanțe
13.826
Casă și conturi la bănci
22.185
Cheltuieli în avans
31.259
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
163.433
Rezultat net
131.942
Angajați
—
Datorii
1.832
Active imobilizate
2.960
Active circulante
112.672
Capitaluri proprii
132.142
Venituri totale
163.433
Cheltuieli totale
26.687
Stocuri
5.897
Creanțe
40.872
Casă și conturi la bănci
65.903
Cheltuieli în avans
18.342
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43609610
Număr de înregistrare
J2021000209167
Înmatriculare
25 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000209167
Formă juridică
SRL
Sediu social
ULMULUI 19A Sat Preajba, Comuna Malu Mare Dolj
Adresă fiscală
Str. ULMULUI 19A Preajba DOLJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
8 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PAPA MIHAI-CRISTIAN
administrator
UNGUREANU ADRIAN IONUȚ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
XMED CLINIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2021
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000209167
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.3, BL.L
Cod poștal fiscal
200129
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200129
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200129

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8610 Rev. 3Activități de asistență spitalicească

CAEN 8621 Rev. 3Activități de asistență medicală generală

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8692 Rev. 3Transportul pacienților cu ambulanța

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 8699 Rev. 3Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Preajba, Comuna Malu MareCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI