Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNIC CONSTRUCT SRL

UNIC CONSTRUCT SRL

CUI 17070884 · SRL· Municipiul Alexandria

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate171.077 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

UNIC CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Alexandria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

171.077 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-93,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 74,4 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-20,9%

Marja netă calculată este -20,9% în 2025, față de 72,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202574,4 K lei-93,3% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 1.102.0892025: 74.387
Rezultat net 2025-15,6 K leiTrecere pe pierdere2020: 02021: 02022: 02023: -2612024: 797.7662025: -15.582
Angajați 20251-83,3% față de anul anterior2024: 62025: 1
Capitaluri proprii 2025594 K lei-2,6% față de anul anterior2020: -187.9062021: -187.9062022: -187.9062023: -188.1672024: 609.6002025: 594.018
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0551 K1 mil.2020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 74,4 K lei74,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,9%25,7%72,4%20202021202220232024: 72,4%72,4%20242025: -20,9%-20,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -93,3% față de anul anterior.Marjă netă -20,9% · -93,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024609,6 K lei
2025594 K lei

Datorii raportate

2024963,9 K lei
2025704,2 K lei

Disponibilități bănești

202410,8 K lei
20252,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei1,1 mil. lei74,4 K lei-93,3% față de anul anterior
Rezultat net-261 lei797,8 K lei-15,6 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-188,2 K lei609,6 K lei594 K lei-2,6% față de anul anterior
Datorii1,5 mil. lei963,9 K lei704,2 K lei-26,9% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,5 mil. lei1,3 mil. lei-16,2% față de anul anterior
Angajați—61-83,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-20,9%72,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-1,2%50,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii-2,6%130,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat74.387 lei183.682 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)45,8%38,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)54,2%61,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate1,8%2,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale1,81×1,59×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6.145,6 zile495,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări11,8 zile2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.387
Rezultat net
-15.582
Angajați
1
Datorii
704.173
Active imobilizate
23.288
Active circulante
1.274.903
Capitaluri proprii
594.018
Venituri totale
74.392
Cheltuieli totale
89.230
Stocuri
2.441
Creanțe
1.269.871
Casă și conturi la bănci
2.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.102.089
Rezultat net
797.766
Angajați
6
Datorii
963.853
Active imobilizate
40.146
Active circulante
1.533.307
Capitaluri proprii
609.600
Venituri totale
2.155.722
Cheltuieli totale
1.293.284
Stocuri
6.218
Creanțe
1.516.248
Casă și conturi la bănci
10.841
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-261
Angajați
—
Datorii
1.511.017
Active imobilizate
—
Active circulante
1.322.850
Capitaluri proprii
-188.167
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
261
Stocuri
—
Creanțe
1.273.072
Casă și conturi la bănci
49.778
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.461.273
Active imobilizate
—
Active circulante
1.273.367
Capitaluri proprii
-187.906
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
1.273.090
Casă și conturi la bănci
277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.461.273
Active imobilizate
—
Active circulante
1.273.367
Capitaluri proprii
-187.906
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
0
Stocuri
—
Creanțe
1.273.090
Casă și conturi la bănci
277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.461.273
Active imobilizate
—
Active circulante
1.273.367
Capitaluri proprii
-187.906
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
1.273.090
Casă și conturi la bănci
277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

171.077 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-04-10Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

171.077 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 93% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-12-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat80.837 lei30.899 lei111.736 lei111.736 lei0 lei
Asigurări sociale35.073 lei7.324 lei42.397 lei42.397 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate14.027 lei2.917 lei16.944 lei16.944 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17070884
Număr de înregistrare
J34/640/2004
Înmatriculare
22 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J34/640/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Şos. Dunării I25 Municipiul Alexandria Teleorman
Adresă fiscală
Şos. Dunării ALEXANDRIA TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 decembrie 2004
Înregistrare fiscală
23 martie 2026
Telefon
0247316112 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ILIE I. FLOAREA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNIC CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.12.2004
Înregistrare fiscală
23 decembrie 2004
Număr registrul comerțului
J34/640/2004
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ALEXANDRIA, STR. DUNĂRII, BL.I25, SC.C, ET.PARTE, AP.39
Cod poștal fiscal
140025
Strada sediului
Şos. Dunării
Localitatea sediului
Mun. Alexandria
Județul sediului
TELEORMAN
Strada domiciliului fiscal
Str. Dunării
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Alexandria
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
140025

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
26 ianuarie 2024
Perioada 2: TVA de la
30 decembrie 2004
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2015
Perioada 2: Anulare operată la
9 noiembrie 2015
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
4 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
5 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Orasul Zimnicea1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Mobilier de birou (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

10 aprilie 2024Achiziție directă

Mobilier de birou

Autoritate: Orasul Zimnicea

CPV 39130000-2 — Mobilier de birou (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39130000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 7420 Rev. 1Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul AlexandriaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI