Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNIC SRL

UNIC SRL

CUI 1062354 · SRL· Municipiul Reşiţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UNIC SRL are sediul în Municipiul Reşiţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+44,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 719,9 K lei, față de 499,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,7%

Marja netă calculată este 10,7% în 2025, față de -2,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+83,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025719,9 K lei+44,1% față de anul anterior2020: 501.0612021: 688.9262022: 875.5342023: 388.9132024: 499.5972025: 719.917
Rezultat net 202577,2 K leiTrecere pe profit2020: -189.6562021: -70.2192022: -37.2752023: -79.8222024: -13.5372025: 77.153
Angajați 20257+250% față de anul anterior2020: 122021: 92022: 112023: 32024: 22025: 7
Capitaluri proprii 2025599 K lei+14,8% față de anul anterior2020: 722.7342021: 652.5152022: 615.2402023: 535.4182024: 521.8812025: 599.034
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0438 K876 K2020: 501,1 K lei501,1 K20202021: 688,9 K lei688,9 K20212022: 875,5 K lei875,5 K20222023: 388,9 K lei388,9 K20232024: 499,6 K lei499,6 K20242025: 719,9 K lei719,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-37,9%-13,6%10,7%2020: -37,9%-37,9%20202021: -10,2%-10,2%20212022: -4,3%-4,3%20222023: -20,5%-20,5%20232024: -2,7%-2,7%20242025: 10,7%10,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 0,9% · n=4.933

Cifra de afaceri: +44,1% față de anul anterior.Marjă netă 10,7% · +13,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024521,9 K lei
2025599 K lei

Datorii raportate

2024221,6 K lei
2025154,5 K lei

Disponibilități bănești

202461,1 K lei
202527,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri388,9 K lei499,6 K lei719,9 K lei+44,1% față de anul anterior
Rezultat net-79,8 K lei-13,5 K lei77,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii535,4 K lei521,9 K lei599 K lei+14,8% față de anul anterior
Datorii311 K lei221,6 K lei154,5 K lei-30,3% față de anul anterior
Creanțe59,7 K lei75,1 K lei138 K lei+83,7% față de anul anterior
Angajați327+250% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,7%-2,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 0,9% (n=4.933) · 2024: 1,1% (n=5.346)

Rezultat / active (A+B)10,2%-1,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,1% (n=4.838) · 2024: 0,1% (n=5.215)

Rezultat / capitaluri proprii12,9%-2,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17% (n=3.291) · 2024: 23,5% (n=3.480)

Vânzări per angajat102.845 lei249.799 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 125.549 lei (n=4.193) · 2024: 112.469 lei (n=4.611)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)79,5%70,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=4.842) · 2024: 3,8% (n=5.217)

Datorii / active (A+B)20,5%29,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 89,3% (n=4.842) · 2024: 85,1% (n=5.217)

Ponderea activelor imobilizate74,7%81%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,2% (n=4.842) · 2024: 46,4% (n=5.217)

Active circulante / datorii totale1,23×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,47× (n=6.365) · 2024: 0,49× (n=6.801)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări69 zile54,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,9 zile (n=4.418) · 2024: 16,2 zile (n=4.728)

Stocuri în zile de vânzări12,4 zile3,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,1 zile (n=4.277) · 2024: 19,6 zile (n=4.589)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
719.917
Rezultat net
77.153
Angajați
7
Datorii
154.530
Active imobilizate
562.856
Active circulante
190.708
Capitaluri proprii
599.034
Venituri totale
886.665
Cheltuieli totale
794.665
Stocuri
24.833
Creanțe
138.001
Casă și conturi la bănci
27.874
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
499.597
Rezultat net
-13.537
Angajați
2
Datorii
221.579
Active imobilizate
602.149
Active circulante
141.311
Capitaluri proprii
521.881
Venituri totale
534.653
Cheltuieli totale
543.550
Stocuri
5.068
Creanțe
75.117
Casă și conturi la bănci
61.126
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
388.913
Rezultat net
-79.822
Angajați
3
Datorii
311.028
Active imobilizate
753.534
Active circulante
92.912
Capitaluri proprii
535.418
Venituri totale
406.034
Cheltuieli totale
481.880
Stocuri
—
Creanțe
59.740
Casă și conturi la bănci
33.172
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
875.534
Rezultat net
-37.275
Angajați
11
Datorii
313.484
Active imobilizate
804.525
Active circulante
124.199
Capitaluri proprii
615.240
Venituri totale
929.278
Cheltuieli totale
957.447
Stocuri
13.443
Creanțe
54.632
Casă și conturi la bănci
56.124
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
688.926
Rezultat net
-70.219
Angajați
9
Datorii
294.581
Active imobilizate
856.271
Active circulante
90.825
Capitaluri proprii
652.515
Venituri totale
736.029
Cheltuieli totale
799.035
Stocuri
10.905
Creanțe
51.142
Casă și conturi la bănci
28.778
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
501.061
Rezultat net
-189.656
Angajați
12
Datorii
261.112
Active imobilizate
908.558
Active circulante
75.288
Capitaluri proprii
722.734
Venituri totale
502.370
Cheltuieli totale
687.213
Stocuri
14.404
Creanțe
40.487
Casă și conturi la bănci
20.397
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.520
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-14
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-12-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-14 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-14.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1062354
Număr de înregistrare
J1991000189114
Înmatriculare
4 iunie 1991
EUID
ROONRC.J1991000189114
Formă juridică
SRL
Sediu social
ION LUCA CARAGIALE 20 20 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ION LUCA CARAGIALE 20 Reşiţa CARAŞ-SEVERIN · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 decembrie 1992
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
228643
Fax
215283

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BEKO MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNIC SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Înregistrare fiscală
4 decembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000189114
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
228643
Fax
215283
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, STR. ION LUCA CARAGIALE, NR.20, SPAȚIU COMERCIAL. CONFORM CF 30759-C1-U3 REȘIȚA ȘI NR.TOP:R203/23/P/2/1, BL.20, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Str. Ion Luca Caragiale
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Detalii sediu
Spațiu Comercial. conform CF 30759-C1-U3 Reșița și nr.Top:R203/23/P/2/1
Strada domiciliului fiscal
Str. Ion Luca Caragiale
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Detalii domiciliu fiscal
Spațiu Comercial. conform CF 30759-C1-U3 Reșița și nr.Top:R203/23/P/2/1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
9 octombrie 2024
Publicare TVA la încasare
10 octombrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1052 Rev. 2Fabricarea înghețatei

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-14Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI