Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025UNICERT SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
UNICERT SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 10,7% în 2025, față de 27,9% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 20,3% · n=2.547Cifra de afaceri: +8,6% față de anul anterior.Marjă netă 10,7% · -17,1 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 1,3 mil. lei | 1,2 mil. lei | 1,3 mil. lei | +8,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 495,1 K lei | 344 K lei | 143,8 K lei | -58,2% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 496,6 K lei | 344,3 K lei | 144,1 K lei | -58,2% față de anul anterior |
| Datorii | 727,7 K lei | 493,6 K lei | 994 K lei | +101,4% față de anul anterior |
| Creanțe | 869 K lei | 522,9 K lei | 821 K lei | +57% față de anul anterior |
| Angajați | 6 | 5 | 3 | -40% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=2.547) · 2024: 21% (n=2.509)
Mediana sectorului: 2025: 21,8% (n=2.267) · 2024: 19,6% (n=2.180)
Mediana sectorului: 2025: 79,2% (n=2.356) · 2024: 58% (n=2.262)
Mediana sectorului: 2025: 171.315 lei (n=2.285) · 2024: 153.390 lei (n=2.216)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 50,4% (n=2.267) · 2024: 55,8% (n=2.180)
Mediana sectorului: 2025: 47% (n=2.267) · 2024: 42% (n=2.180)
Mediana sectorului: 2025: 31,7% (n=2.267) · 2024: 31,2% (n=2.180)
Mediana sectorului: 2025: 1,37× (n=2.929) · 2024: 1,51× (n=2.863)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 65,6 zile (n=2.384) · 2024: 53,2 zile (n=2.347)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.341.320
- Rezultat net
- 143.825
- Angajați
- 3
- Datorii
- 994.023
- Active imobilizate
- 165.908
- Active circulante
- 972.180
- Capitaluri proprii
- 144.065
- Venituri totale
- 1.341.496
- Cheltuieli totale
- 1.153.973
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 821.008
- Casă și conturi la bănci
- 151.172
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.235.144
- Rezultat net
- 344.045
- Angajați
- 5
- Datorii
- 493.610
- Active imobilizate
- 184.982
- Active circulante
- 652.913
- Capitaluri proprii
- 344.285
- Venituri totale
- 1.240.234
- Cheltuieli totale
- 859.854
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 522.894
- Casă și conturi la bănci
- 130.019
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.333.798
- Rezultat net
- 495.059
- Angajați
- 6
- Datorii
- 727.729
- Active imobilizate
- 152.144
- Active circulante
- 1.072.234
- Capitaluri proprii
- 496.649
- Venituri totale
- 1.333.949
- Cheltuieli totale
- 827.152
- Stocuri
- 2.831
- Creanțe
- 869.044
- Casă și conturi la bănci
- 200.359
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.021.980
- Rezultat net
- 201.275
- Angajați
- 8
- Datorii
- 855.542
- Active imobilizate
- 91.964
- Active circulante
- 965.093
- Capitaluri proprii
- 201.515
- Venituri totale
- 1.027.162
- Cheltuieli totale
- 816.132
- Stocuri
- 287
- Creanțe
- 710.702
- Casă și conturi la bănci
- 254.104
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 867.249
- Rezultat net
- 262.996
- Angajați
- 5
- Datorii
- 620.324
- Active imobilizate
- 186.932
- Active circulante
- 1.509.076
- Capitaluri proprii
- 1.075.684
- Venituri totale
- 891.554
- Cheltuieli totale
- 619.643
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.230.013
- Casă și conturi la bănci
- 279.063
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-04-08 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 7389,93 LEI · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată. Obligă debitoarea la plata în favoarea creditoarei a sumei de 7.389,93 lei, cu titlu de debit principal, în termen de 25 de zile de la comunicarea ordonanţei. Obligă debitoarea la plata în favoarea creditoarei a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,15%/zi de întârziere prin raportare la suma de 7.389,93 lei de la scadenţa fiecărei facturi şi până la plata integrală a debitului principal, în termen de 25 de zile de la comunicarea ordonanţei. Obligă debitoarea la plata în favoarea creditoarei a daunelor interese minimale în cuantum de 40 euri, echivalent în lei la data plăţii, în termen de 25 de zile de la comunicarea ordonanţei. Obligă debitoarea la plata în favoarea creditoarei a sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept la cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată în data de 31.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: _Hotarare 14279/2025 · 2025-12-31
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 31.12.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.12.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-12-18
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
62 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 33036043
- Număr de înregistrare
- J2014000601053
- Înmatriculare
- 8 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000601053
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- MIMOZEI 10 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str MIMOZEI 10 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 8 aprilie 2014
- Înregistrare fiscală
- 1 iulie 2025
- Telefon
- 0724237031 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- DEBELKA EDWARD ISTVAN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- UNICERT SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 08.04.2014
- Înregistrare fiscală
- 8 aprilie 2014
- Număr registrul comerțului
- J05/601/2014
- Cod CAEN
- 7120
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Contact și adrese
- Telefon
- 0724237031 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. MIMOZEI, NR.10
- Cod poștal fiscal
- 410090
- Strada sediului
- Str. Mimozei
- Numărul sediului
- 10
- Localitatea sediului
- Mun. Oradea
- Județul sediului
- BIHOR
- Codul poștal al sediului
- 410090
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Mimozei
- Numărul domiciliului fiscal
- 10
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Oradea
- Județul domiciliului fiscal
- BIHOR
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 410090
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 14 iulie 2022
- Perioada 2: TVA de la
- 26 noiembrie 2021
- Perioada 2: TVA până la
- 31 mai 2022
- Perioada 2: Anulare operată la
- 2 iunie 2022
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 3: TVA de la
- 1 iunie 2015
- Perioada 3: TVA până la
- 31 octombrie 2021
- Perioada 3: Anulare operată la
- 1 noiembrie 2021
- Perioada 3: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 martie 2023
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (62) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
JUDETUL VALCEA3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi relația
Judetul Neamt3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi relația
CENTRUL DE SANATATE MULTIFUNCTIONAL BRATCA3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi relația
MUNICIPIUL ARAD3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi relația
Spitalul Clinic de Recuperare Medicala Baile Felix3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Servicii de certificare (Rev.2)54 din 62 înregistrări (87,1%) · Vezi selecția
Servicii de auditare (Rev.2)4 din 62 înregistrări (6,5%) · Vezi selecția
Servicii de formare (Rev.2)3 din 62 înregistrări (4,8%) · Vezi selecția
Servicii de planificare a asigurarii calitatii sistemelor (Rev.2)1 din 62 înregistrări (1,6%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
audit de supraveghere 2 privind conformarea sistemului de management al calitatii cu ISO 9001:2015
Autoritate: MUNICIPIUL ARAD
CPV 79132000-8 — Servicii de certificare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de audit recertificare Certificat SR ISO 37001:2017 nr.UIG-1037-ER-111/16.06.2023
Autoritate: JUDETUL VALCEA
CPV 79132000-8 — Servicii de certificare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii recertificare SMC anul 2026
Autoritate: JUDETUL CARAS-SEVERIN
CPV 79132000-8 — Servicii de certificare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →SERVICII PENTRU RECERTIFICAREA SISTEMULUI DE MANAGEMENT INTEGRAT CONFORM SR EN ISO 9001:2015
Autoritate: Sector 5 (Primaria Sectorului 5 Bucuresti)
CPV 79132000-8 — Servicii de certificare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servicii de audit de recertificare a sistemului de management anti-mită conform ISO 370001:2017
Autoritate: Sector 1 (Sectorul 1 al municipiului Bucuresti)
CPV 72224200-3 — Servicii de planificare a asigurarii calitatii sistemelor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Servcii de supraveghere a sistemului de management al calitatii conform ISO 9001
Autoritate: SERVICIUL JUDETEAN DE AMBULANTA IALOMITA
CPV 79132000-8 — Servicii de certificare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
16 activități autorizate
CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.
CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare
CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport
CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare
CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.
CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-18 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.