Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNICHARMSILVIU 888 S.R.L.

UNICHARMSILVIU 888 S.R.L.

CUI 41335143 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UNICHARMSILVIU 888 S.R.L. are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+402,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 117,7 K lei, față de 23,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut22,8%

Marja netă calculată este 22,8% în 2025, față de -136,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-95,6%

Datoriile raportate sunt 1,3 K lei în 2025, față de 28,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025117,7 K lei+402,4% față de anul anterior2020: 79.0372021: 108.6352022: 104.1862023: 86.7382024: 23.4302025: 117.704
Rezultat net 202526,8 K lei+183,7% față de anul anterior2020: 65.1402021: 70.2542022: 116.4472023: -21.1412024: -32.0292025: 26.814
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202597,2 K lei+10,7% față de anul anterior2020: 83.1892021: 107.1632022: 156.8832023: 119.8722024: 87.8442025: 97.214
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 79 K lei79 K20202021: 108,6 K lei108,6 K20212022: 104,2 K lei104,2 K20222023: 86,7 K lei86,7 K20232024: 23,4 K lei23,4 K20242025: 117,7 K lei117,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-136,7%-12,5%111,8%Mediana sectorului (2025): 5,6% · n=3442020: 82,4%82,4%20202021: 64,7%64,7%20212022: 111,8%111,8%20222023: -24,4%-24,4%20232024: -136,7%-136,7%20242025: 22,8%22,8%2025

Cifra de afaceri: +402,4% față de anul anterior. Marja netă: 22,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii97,2 K lei+10,7% față de anul anterior
Datorii1,3 K lei-95,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,7 K lei23,4 K lei117,7 K lei+402,4% față de anul anterior
Rezultat net-21,1 K lei-32 K lei26,8 K lei+183,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii119,9 K lei87,8 K lei97,2 K lei+10,7% față de anul anterior
Datorii9,2 K lei28,9 K lei1,3 K lei-95,6% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri22,8%5,6%n=344-136,7%5,8%n=370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)98,7%25,8%n=28075,3%30,4%n=305
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)1,3%66,8%n=28024,7%63,9%n=305
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,8%11,9%n=2802,7%13,3%n=305
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,2%2,7%n=280-27,4%1,3%n=305
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive27,6%22%n=273-36,5%19,7%n=274
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii74,56×1,04×n=4273,93×1,08×n=455
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360252,47 zile181,54 zilen=3111.731,44 zile177,34 zilen=324
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—184.467 lein=21923.430 lei151.277 lein=244

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.704
Rezultat net
26.814
Angajați
—
Datorii
1.284
Active imobilizate
2.758
Active circulante
95.740
Capitaluri proprii
97.214
Venituri totale
117.704
Cheltuieli totale
85.876
Stocuri
82.548
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.192
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
23.430
Rezultat net
-32.029
Angajați
1
Datorii
28.888
Active imobilizate
3.156
Active circulante
113.576
Capitaluri proprii
87.844
Venituri totale
23.430
Cheltuieli totale
55.219
Stocuri
112.688
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.738
Rezultat net
-21.141
Angajați
1
Datorii
9.241
Active imobilizate
—
Active circulante
131.058
Capitaluri proprii
119.872
Venituri totale
86.738
Cheltuieli totale
107.205
Stocuri
125.689
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.369
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.945
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.186
Rezultat net
116.447
Angajați
1
Datorii
3.051
Active imobilizate
36.780
Active circulante
140.980
Capitaluri proprii
156.883
Venituri totale
104.186
Cheltuieli totale
-14.619
Stocuri
140.472
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
17.826
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.635
Rezultat net
70.254
Angajați
1
Datorii
13.607
Active imobilizate
44.118
Active circulante
110.358
Capitaluri proprii
107.163
Venituri totale
142.326
Cheltuieli totale
69.576
Stocuri
102.011
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
33.706
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.037
Rezultat net
65.140
Angajați
2
Datorii
4.656
Active imobilizate
51.455
Active circulante
104.947
Capitaluri proprii
83.189
Venituri totale
146.767
Cheltuieli totale
80.827
Stocuri
79.311
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
25.636
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
68.557
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-19; reactivare la 2024-12-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-12-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-03-19; reactivare la 2024-12-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-12-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-09-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41335143
Număr de înregistrare
J2019002288297
Înmatriculare
1 iulie 2019
EUID
ROONRC.J2019002288297
Formă juridică
SRL
Sediu social
SLT. EROU CĂLIN CĂTĂLIN 11 C Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SLT. EROU CĂLIN CĂTĂLIN 11 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 septembrie 2024
Înregistrare fiscală
1 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GUPCEA CAMELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNICHARMSILVIU 888 S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.09.2024
Înregistrare fiscală
1 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J2019002288297
Cod CAEN
3212
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. SLT. EROU CĂLIN CĂTĂLIN, NR.11, BL.C, SC.A, ET.PARTER, AP.2, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
100066
Strada sediului
Str. Slt. Erou Călin Cătălin
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100066
Strada domiciliului fiscal
Str. Slt. Erou Călin Cătălin
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100066

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
19 martie 2024
Reactivare
16 decembrie 2024
Publicarea deciziei
19 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2441 Rev. 3Producția metalelor prețioase

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 3212
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI