Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNICORNDEV INVESTMENTS S.R.L.

UNICORNDEV INVESTMENTS S.R.L.

CUI 44672321 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

UNICORNDEV INVESTMENTS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,5 mil. lei, față de 6,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut27,4%

Marja netă calculată este 27,4% în 2025, față de 21,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+232,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,5 mil. lei-17,1% față de anul anterior2021: 459.1662022: 4.840.6332023: 6.635.6952024: 6.678.7402025: 5.537.984
Rezultat net 20251,5 mil. lei+6,6% față de anul anterior2021: 108.6742022: 89.1122023: 624.4962024: 1.421.1542025: 1.515.439
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+6,6% față de anul anterior2021: 109.6742022: 198.7862023: 625.6962024: 1.422.3542025: 1.516.639
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.7 mil.2021: 459,2 K lei459,2 K20212022: 4,8 mil. lei4,8 mil.20222023: 6,6 mil. lei6,6 mil.20232024: 6,7 mil. lei6,7 mil.20242025: 5,5 mil. lei5,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,4%46,9%Mediana sectorului (2025): 46,9% · n=17702021: 23,7%23,7%20212022: 1,8%1,8%20222023: 9,4%9,4%20232024: 21,3%21,3%20242025: 27,4%27,4%2025

Cifra de afaceri: -17,1% față de anul anterior. Marja netă: 27,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,5 mil. lei+6,6% față de anul anterior
Datorii6,8 mil. lei+1.047% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,6 mil. lei6,7 mil. lei5,5 mil. lei-17,1% față de anul anterior
Rezultat net624,5 K lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+6,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii625,7 K lei1,4 mil. lei1,5 mil. lei+6,6% față de anul anterior
Datorii512,4 K lei589,5 K lei6,8 mil. lei+1.047% față de anul anterior
Creanțe512,2 K lei1,4 mil. lei4,5 mil. lei+232,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri27,4%46,9%n=1.77021,3%44%n=4.086
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18,3%63,8%n=1.40670,9%71,1%n=3.469
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)81,8%34,8%n=1.40629,4%28,2%n=3.469
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)31,9%9,6%n=1.4061,8%10,8%n=3.469
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)18,3%44,4%n=1.40570,8%32,1%n=3.469
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%99,4%n=1.74599,9%83,4%n=4.328
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,83×2,47×n=2.0143,34×2,66×n=5.155
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360292,76 zile152,22 zilen=1.66973,03 zile124,74 zilen=3.802
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36029,6 zile0,55 zilen=738—3,17 zilen=1.565
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.768.992 lei276.192 lein=1.2673.339.370 lei278.627 lein=2.777

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.537.984
Rezultat net
1.515.439
Angajați
2
Datorii
6.761.888
Active imobilizate
2.636.944
Active circulante
5.634.128
Capitaluri proprii
1.516.639
Venituri totale
5.703.968
Cheltuieli totale
3.901.022
Stocuri
455.361
Creanțe
4.503.559
Casă și conturi la bănci
675.208
Cheltuieli în avans
7.455
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.678.740
Rezultat net
1.421.154
Angajați
2
Datorii
589.521
Active imobilizate
37.066
Active circulante
1.970.202
Capitaluri proprii
1.422.354
Venituri totale
6.683.087
Cheltuieli totale
4.985.182
Stocuri
—
Creanțe
1.354.788
Casă și conturi la bănci
615.414
Cheltuieli în avans
4.607
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.635.695
Rezultat net
624.496
Angajați
2
Datorii
512.408
Active imobilizate
96.954
Active circulante
1.041.150
Capitaluri proprii
625.696
Venituri totale
6.684.328
Cheltuieli totale
5.939.903
Stocuri
—
Creanțe
512.249
Casă și conturi la bănci
528.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.840.633
Rezultat net
89.112
Angajați
2
Datorii
203.766
Active imobilizate
113.521
Active circulante
289.031
Capitaluri proprii
198.786
Venituri totale
4.853.799
Cheltuieli totale
4.716.276
Stocuri
—
Creanțe
112.906
Casă și conturi la bănci
176.125
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
459.166
Rezultat net
108.674
Angajați
1
Datorii
7.020
Active imobilizate
294
Active circulante
116.400
Capitaluri proprii
109.674
Venituri totale
459.242
Cheltuieli totale
345.976
Stocuri
—
Creanțe
1.266
Casă și conturi la bănci
115.134
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44672321
Număr de înregistrare
J2021013143405
Înmatriculare
30 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021013143405
Formă juridică
SRL
Sediu social
JOHANN SEBASTIAN BACH 16 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str JOHANN SEBASTIAN BACH 16 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iulie 2021
Înregistrare fiscală
28 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARIN MĂDĂLINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNICORNDEV INVESTMENTS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.2021
Înregistrare fiscală
30 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021013143405
Cod CAEN
6220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JOHANN SEBASTIAN BACH, NR.16, ET.1
Cod poștal fiscal
20205
Strada sediului
Str. Johann Sebastian Bach
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20205
Strada domiciliului fiscal
Str. Johann Sebastian Bach
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20205

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 6220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI