Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4 mil. lei, față de 10,6 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025UNION BUSINESS COMPANY SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
UNION BUSINESS COMPANY SRL are sediul în Municipiul Olteniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 2,4 mil. lei în 2025, față de 2,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -62% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 9,1 mil. lei | 10,6 mil. lei | 4 mil. lei | -62% față de anul anterior |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Fără an comparabil |
| Capitaluri proprii | 4,4 mil. lei | 3,7 mil. lei | 2,8 mil. lei | -24% față de anul anterior |
| Datorii | 4,3 mil. lei | 2,5 mil. lei | 2,4 mil. lei | -6,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 2,2 mil. lei | 1,2 mil. lei | 732,7 K lei | -36,8% față de anul anterior |
| Angajați | 19 | 18 | 18 | +0% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2025 | Sector 2025 | Firma 2024 | Sector 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | 0% | 0%n=614 | 0% | 0%n=674 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | 44,9% | 37,5%n=650 | 46,7% | 36,4%n=708 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 38% | 59,6%n=650 | 32,2% | 60,4%n=708 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 43,6% | 31,2%n=650 | 48,9% | 29,4%n=708 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | 0% | 0%n=646 | 0% | 0%n=706 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | 0% | 0%n=571 | 0% | 0%n=624 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 1,48× | 1,07×n=689 | 1,59× | 1,08×n=756 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 65,54 zile | 118,52 zilen=617 | 39,41 zile | 117,46 zilen=672 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 18,51 zile | 29,71 zilen=572 | 11,51 zile | 24,08 zilen=621 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 223.585 lei | 430.587 lein=609 | 588.026 lei | 449.385 lein=675 |
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.024.531
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 18
- Datorii
- 2.350.101
- Active imobilizate
- 2.695.777
- Active circulante
- 3.485.553
- Capitaluri proprii
- 2.778.181
- Venituri totale
- 4.678.030
- Cheltuieli totale
- 4.513.685
- Stocuri
- 206.943
- Creanțe
- 732.678
- Casă și conturi la bănci
- 1.245.932
- Cheltuieli în avans
- 857
- Venituri în avans
- 1.050.545
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 10.584.473
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 18
- Datorii
- 2.518.027
- Active imobilizate
- 3.822.197
- Active circulante
- 3.998.891
- Capitaluri proprii
- 3.653.413
- Venituri totale
- 11.227.625
- Cheltuieli totale
- 9.818.032
- Stocuri
- 338.323
- Creanțe
- 1.158.647
- Casă și conturi la bănci
- 2.501.921
- Cheltuieli în avans
- 2.208
- Venituri în avans
- 1.648.496
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 9.062.237
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 19
- Datorii
- 4.324.240
- Active imobilizate
- 4.847.938
- Active circulante
- 6.164.525
- Capitaluri proprii
- 4.438.416
- Venituri totale
- 9.324.738
- Cheltuieli totale
- 9.230.468
- Stocuri
- 276.130
- Creanțe
- 2.249.203
- Casă și conturi la bănci
- 3.639.192
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 2.246.447
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 4.123.392
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 18
- Datorii
- 2.415.327
- Active imobilizate
- 1.976.819
- Active circulante
- 4.924.459
- Capitaluri proprii
- 4.482.591
- Venituri totale
- 4.229.771
- Cheltuieli totale
- 4.025.513
- Stocuri
- 2.268.439
- Creanțe
- 1.463.824
- Casă și conturi la bănci
- 1.192.196
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 3.239.644
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 19
- Datorii
- 851.977
- Active imobilizate
- 721.388
- Active circulante
- 4.449.179
- Capitaluri proprii
- 4.315.230
- Venituri totale
- 3.245.281
- Cheltuieli totale
- 3.175.035
- Stocuri
- 426.865
- Creanțe
- 789.191
- Casă și conturi la bănci
- 3.233.123
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 7.120.791
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 21
- Datorii
- 1.039.676
- Active imobilizate
- 1.053.219
- Active circulante
- 5.510.283
- Capitaluri proprii
- 5.520.466
- Venituri totale
- 7.128.625
- Cheltuieli totale
- 4.631.402
- Stocuri
- 18.950
- Creanțe
- 1.447.943
- Casă și conturi la bănci
- 4.043.390
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- 3.360
- Capital subscris vărsat
- 400
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Scădere de 62% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Scădere de 62% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-07-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
5 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.
ultrajul (art.257 NCP) · Apel
3 termene · ultima soluție: Termen preschimbat
Termen preschimbat
Admis apel
Decizia penală nr.136/A din 30 Ianuarie 2025 - În baza art.421 alin.1 pct.2 lit.a C.p.p. admite apelul declarat de inculpatul Curteanu Constantin împotriva sentinţei penale nr.209/21.10.2024 a Judecătoriei Olteniţa – Secţia Penală, pronun?ate în dosarul nr.3196/269/2024. Desfiin?ează, în parte, sentin?a penală apelată ?i, rejudecând: Descontopeşte pedeapsa rezultantă de 2 ani 1 lună şi 20 zile închisoare, în pedepse componente, pe care le repune în individualitatea lor. În baza art.396 alin.5 C.p.p raportat la art.16 alin.1 lit.b teza I C.p.p. cu referire la decizia nr.4/2019 a Î.C.C.J. achită pe inculpatul Curteanu Constantin pentru săvâr?irea infrac?iunii de ultraj, prev. de art.257 alin.1 şi 4 C.p. (fapta din 08.11.2023, persoană vătămată Tănase Vlad-Florian). În baza art.396 alin.5 C.p.p raportat la art.16 alin.1 lit.b teza I C.p.p. cu referire la decizia nr.4/2019 a Î.C.C.J. achită pe inculpatul Curteanu Constantin, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ultraj, prev. de art.257 alin.1 şi 4 C.p. (fapta din 08.11.2023, persoană vătămată Zorzor Alin-Florin). Menţine pedepsele de: -1 an închisoare aplicată pentru infrac?iunea de ultraj, prev. de art.257 alin.1 şi 4 C.p. (fapta din 04.03.2024, persoană vătămată Tănase Vlad-Florian), -6 luni închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de distrugere, prev. de art.253 alin.1 C.p. (fapta din 04.03.2024, persoană vătămată Oprea Adrian), -6 luni închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ameninţare, prev. de art.206 alin.1 C.p. (fapta din 04.03.2024, persoană vătămată Oprea Adrian). În baza art.96 alin.4 C.p. revocă suspendarea sub supraveghere a pedepsei de 5 luni închisoare aplicată prin sentin?a penală nr.257/21.12.2022 de Judecătoria Olteniţa pronunţată în dosar nr.5251/269/20222, rămasă definitivă prin neapelare la data de 28.02.2023. În baza art. 44 alin.2 şi art. 39 alin.1 lit. b contopeşte cele trei pedepse cu închisoarea aplicate pentru infrac?iunile deduse judecă?ii în prezenta cauză cu pedeapsa de 5 luni închisoare aplicată prin sentin?a penală nr.257/21.12.2022 de Judecătoria Olteniţa în dosar nr.5251/269/20222, rămasă definitivă prin neapelare la data de 28.02.2023, urmând să aplice inculpatului pedeapsa cea mai grea de 1 an închisoare, la care va adăuga sporul obligatoriu de 1/3 din totalul celorlalte pedepse, respectiv 5 luni şi 20 de zile, stabilind în final pedeapsa principală rezultantă de 1 an, 5 luni şi 20 de zile închisoare. Înlătură pedepsele complementare şi accesorii aplicate prin sentinţa penală apelată. În baza art. 404 alin.4 C.p.p. rap. la art.72 alin.1 C.p., deduce din durata pedepsei principale rezultante durata reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore, de la 22.07.2022, ora 12:30, până la data de 23.07.2022, ora 12:30, durata arestului preventiv începând cu data de 22.07.2022 până la data de 21.12.2022 (dosar nr. 5251/269/2022 al Judecătoriei Olteniţa), durata reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore, de la 04.03.2024 ora 18.30 până la 05.03.2024, ora 18.30, durata reţinerii de la 08.03.2024 ora 9.19 până la 09.03.2024 ora 09.19, precum şi perioada arestării preventive din data de 08.03.2024 până în prezent. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei penale apelate, în măsura în care nu contravin prezentei. În baza art.275 alin.3 C.p.p., cheltuielile avansate de stat în apel rămân în sarcina statului. În baza art.275 alin.6 C.proc.pen., onorariul avocatului desemnat din oficiu al apelantului-inculpat, avocat Dobre Gabriel-Vicenţiu, în cuantum de 998 lei, va fi avansat din fondurile Ministerului Justiţiei şi va rămâne în sarcina statului. Definitivă. Pronunţată prin punerea la dispozi?ia părţilor ?i a parchetului, prin mijlocirea grefei, azi, 30.01.2025.
Document: Hotarare 136/2025 · 2025-01-30
Amână pronunţarea
Stabileste pronuntarea la data de 30.01.2025. Pe masura preventiva: a se vedea ds. nr. 3196/269/2024/a7.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-12-10
Căi de atac declarate: Apel · 2024-10-23
actiune in raspundere contractuala · Fond
5 termene · ultima soluție: 411 NCPC/242 CPC
411 NCPC/242 CPC
În temeiul art. 411 alin. (1) pct. 2 Cod procedură civilă, suspendă judecata pentru lipsa părţilor. Cu drept de recurs pe perioada suspendării. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 02.04.2026.
Document: incheiereSuspendare · 2026-04-02
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 02.04.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-02-19
Termen preschimbat
Admite cererea de preschimbare a termenului de judecată. Preschimbă termenul la data de 19.02.2026, ora 10:00, şedinţă publică, cu citarea părţilor. Cu apel odată cu fondul. Pronuntata azi, 28.01.2026, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin intermediul grefei instantei.
Document: incheieredesedinta · 2026-02-18
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 18.02.2026.
Document: incheieredesedinta · 2025-12-03
Amână cauza
Faţă de dispoziţiile Hotărârii nr. 3 din 27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Olteniţa, amâna judecarea cauzei la data de 03.12.2025, ora 13:00.
Document: Rezolutie · 2025-09-03
ultrajul (art.257 NCP) · Fond
3 termene · ultima soluție: Condamnare
Condamnare
În temeiul art. 396 alin. 2 ?i 10 din C.pr.pen. raportat la art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen., condamna pe inculpatul Curteanu Constantin, la pedeapsa de 1 an închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ultraj, prev. de art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen. (persoană vătămată Tănase Vlad-Florian). În temeiul art. 396 alin. 2 ?i 10 din C.pr.pen. raportat la art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen., condamna pe inculpatul Curteanu Constantin, la pedeapsa de 1 an închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ultraj, prev. de art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen. (persoană vătămată Zorzor Alin-Florin). În temeiul art. 396 alin. 2 ?i 10 din C.pr.pen. raportat la art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen., condamna pe inculpatul Curteanu Constantin, la pedeapsa de 1 an închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ultraj, prev. de art. 257 alin. 1 şi 4 C.pen. (persoană vătămată Tănase Vlad-Florian). În temeiul art. 396 alin. 2 ?i 10 din C.pr.pen. raportat la art. 253 alin. 1 C.pen., condamna pe inculpatul Curteanu Constantin, la pedeapsa de 6 luni închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de distrugere, prev. de art. 253 alin. 1 C.pen.. În temeiul art. 396 alin. 2 ?i 10 din C.pr.pen. raportat la art. 206 alin. 1 C.pen., condamna pe inculpatul Curteanu Constantin, la pedeapsa de 6 luni închisoare, pentru săvâr?irea infrac?iunii de ameninţare, prev. de art. 206 alin. 1 C.pen.. Revocă suspendarea sub supraveghere a pedepsei pronunţată conform sentin?ei penale nr. 257 / 21.12.2022, rămasă definitivă prin neapelare la data de 28.02.2023 în cauza înregistrată sub nr. 5251/269/2022 şi repune în individualitatea sa pedeapsa de 5 luni închisoare. În temeiul art. 44 alin. (2) şi art. 39 alin. (1) lit. b), contopeşte cele 5 pedepse principale aplicate pentru infrac?iunile deduse judecă?ii în prezenta cauză cu pedeapsa principală repusă în individualitatea sa (provenită din s.p. nr. 257 / 21.12.2022), urmând să aplice inculpatului pedeapsa cea mai grea de 1 an închisoare, la care va adăuga sporul obligatoriu de 1/3 din totalul celorlalte pedepse, respectiv 41 luni, respectiv 1 an, 1 lună şi 20 de zile, stabilind în final pedeapsa principală rezultantă de 2 ani 1 lună şi 20 de zile. În temeiul art. 67 alin. (1) C. pen. rap. la art. 66 alin. (1) lit. a) şi b) C. pen., instanţa îi interzice inculpatului exercitarea, pe o durată de 2 ani, cu titlu de pedeapsă complementară, a drepturilor de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, ce se va executa de la rămânerea definitivă a prezentei hotărâri, conform art. 68 alin. (1) lit. b) C. pen.. În temeiul art. 65 alin. (1) C. pen. rap. la art. 66 alin. (1) lit. a) şi b) C. pen., instanţa îi interzice inculpatului exercitarea, cu titlu de pedeapsă accesorie, a drepturilor de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice şi de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat. În baza art. 399 alin. (1) C.pr.pen., menţine măsura arestării preventive luată faţă de inculpatul Curteanu Constantin prin prin încheierea din data de 08.03.2024, pronunţată de judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Olteniţa, în dosarul nr. 2052/269/2024. Potrivit art. 399 alin. (4) C.pr.pen., dispozi?ia privind men?inerea măsurii arestului preventiv este executorie. În baza art. 404 alin. (4) C.pr.pen. rap. la art. 72 alin. (1) C.pen., deduce din durata pedepsei principale rezultante următoarele perioade: 1. durata reţinerii dispuse pentru o perioadă de 24 de ore, de la 22.07.2022, ora 12:30, până la data de 23.07.2022, ora 12:30, şi durata arestului preventiv începând cu data de 22.07.2022 până la data pronunţării, 21.12.2022, în cauza înregistrată sub nr. 5251/269/2022. 2. durata reţinerii dispuse pentru o perioadă de 24 de ore, de la 04.03.2024 ora 18.30 până la 05.03.2024, ora 18.30, durata reţinerii de la 08.03.2024 ora 9.19 până la 09.03.2024 ora 09.19, precum şi perioada arestării preventive din d
Document: Hotarare 209/2024 · 2024-10-21
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 18.10.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-10-18
Amână pronunţarea
Stabileşte data pronunţării în cauză la data de 18.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.09.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-09-17
Căi de atac declarate: Apel · 2024-10-23
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară · Fond
1 termen · ultima soluție: Soluţionare
Soluţionare
În baza art. 346 alin. 1 C.p.p. constată legalitatea: 1) sesizării instanţei cu Rechizitoriul din data de 10.04.2024 întocmit în Dosarul nr. 330/170/P/2024 de Parchetul de pe lângă Judecătoria Olteniţa, privind pe inculpatul Curteanu Constantin, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de: ultraj, prev. de art. 257 alin. (1) şi (4) Cod penal rap. la art. 206 alin. (1) Cod penal (persoană vătămată Tănase Vlad-Florian), ultraj, prev. de art. 257 alin. (1) şi (4) Cod penal rap. la art. 206 alin. (1) Cod penal (persoană vătămată Zorzor Alin-Florin), distrugere, prev. de art. 253 alin. (1) Cod penal (fapta din 04.03.2024), ameninţare, prev. de art. 206 alin. (1) Cod penal; ultraj, prev. de art. 257 alin. (1) şi (4) Cod penal rap. la art. 206 alin. (1) Cod penal (persoană vătămată Tănase Vlad-Florian), toate cu aplic. art. 38 alin. (1) şi (2) Cod penal. 2) administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală. Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul Curteanu Constantin, urmând ca termenul de judecată să fie stabilit după rămânerea definitivă a prezentei Încheieri. Onorariul apărătorului din oficiu, avocat Preda Larisa, în cuantum de 680 lei, urmează a fi achitat din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în camera de consiliu, astăzi, 04.06.2024.
Document: Incheierefinalacamerapreliminara · 2024-06-04
validare poprire · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de chemare în judecată formulată de petenta Investcapital LTD în contradictoriu cu debitorul Marin Narcis Aurelian şi terţul poprit S.C. Union Business Company S.R.L. Validează poprirea înfiinţată de Birou Executor Judecătoresc Copuzeanu Florin Traian în dosarul de executare silită nr. 889/2021 prin adresa din data de 04.08.2023 comunicată terţului poprit la data de 16.08.2023. Obligă terţul poprit S.C. Union Business Company S.R.L. să plătească creditorului popritor Investcapital LTD suma datorată debitorului poprit Marin Narcis Aurelian, ulterior comunicării adresei prin care s-a dispus poprirea, în limita crean?ei de 12.070,14 euro (cursul BNR din ziua plăţii ) şi 6.256,19 lei, în baza raporturilor de muncă desfăşurate, atât pentru sumele ajunse la scaden?ă, cât ?i pentru cele care vor fi scadente în viitor, în acest ultim caz validarea producându-?i efectele numai la data când sumele devin scadente. Obligă terţul poprit la plata către petentă a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Olteniţa. Pronun?ată astăzi, 30.04.2024, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarare 1037/2024 · 2024-04-30
Amână pronunţarea
- Amână pronunţarea în cauză la data de 30.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.04.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-04-17
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
27 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 15614661
- Număr de înregistrare
- J2003000365519
- Înmatriculare
- 22 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000365519
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. Tineretului 55 Municipiul Olteniţa Călăraşi · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. Tineretului 55 Olteniţa CĂLĂRAŞI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 22 iulie 2003
- Înregistrare fiscală
- 18 martie 2025
- Telefon
- 0242511606 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ŞTEFAN CEZAR-ION
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- UNION BUSINESS COMPANY SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 22.07.2003
- Înregistrare fiscală
- 24 iulie 2003
- Număr registrul comerțului
- J2003000365519
- Cod CAEN
- 4619
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa
Contact și adrese
- Telefon
- 0242511606 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. OLTENIŢA, STR. TINERETULUI, NR.55
- Strada sediului
- Str. Tineretului
- Numărul sediului
- 55
- Localitatea sediului
- Mun. Olteniţa
- Județul sediului
- CĂLĂRAŞI
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Tineretului
- Numărul domiciliului fiscal
- 55
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Olteniţa
- Județul domiciliului fiscal
- CĂLĂRAŞI
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 august 2003
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 octombrie 2022
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Explorează toate (27) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
COMUNA CHIRNOGI (CONSILIUL LOCAL CHIRNOGI)9 din 27 înregistrări (33,3%) · Vezi relația
PRIMARIA MUNICIPIULUI OLTENITA6 din 27 înregistrări (22,2%) · Vezi relația
ECOAQUA SA5 din 27 înregistrări (18,5%) · Vezi relația
SPITALUL MUNICIPAL OLTENITA3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi relația
SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CHIRNOGI2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)8 din 27 înregistrări (29,6%) · Vezi selecția
Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția
Inchiriere de echipament de terasament cu operator (Rev.2)3 din 27 înregistrări (11,1%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii de scoli gimnaziale (Rev.2)2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi selecția
Lucrari de drumuri (Rev.2)2 din 27 înregistrări (7,4%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
REPARATII CU ASFALT - PLOMBE
Autoritate: COMUNA CHIRNOGI (CONSILIUL LOCAL CHIRNOGI)
CPV 45233142-6 — Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Proiectare și execuție lucrări DJ 301 B de la dig carosabil, până la intersecția cu DJ 100 Jud. IF
Autoritate: JUDETUL ILFOV - CONSILIUL JUDETEAN
CPV 45233140-2 — Lucrari de drumuri (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →DESF. STATII EXIST. SI INFIINTARE STATII DE AUTOBUZ IN LUNGUL DRUMULUI NATIONAL DN31, COMUNA ULMENI
Autoritate: Comuna Ulmeni
CPV 45233140-2 — Lucrari de drumuri (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Lucrării de asfaltare cu mixtură asfaltică - O
Autoritate: ECOAQUA SA
CPV 45233142-6 — Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →LUCRĂRI DE ASFALTARE CU MIXTURA ASFALTICĂ - O
Autoritate: ECOAQUA SA
CPV 45233142-6 — Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Lucrari de plombare si minicovoare cu mixtura asfaltica la cald
Autoritate: PRIMARIA MUNICIPIULUI OLTENITA
CPV 45233141-9 — Lucrari de intretinere a drumurilor (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
9 înregistrări · valoare publicată 5.757.406 lei · 19 mai 2022–2 mai 2023
ajutoare limitate (secțiunea 2.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%ajutoare pentru investiții în vederea unei redresări durabile (secțiunea 3.13)
fonduri nerambursabile · Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene (MIPE)
Intensitate publicată: 75% · Activități finanțate: 4211garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90% · Activități finanțate: 4211subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4211subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 90%subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
13 activități autorizate
CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-04 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.