Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNION CONFERENCE & HOTEL S.R.L.

UNION CONFERENCE & HOTEL S.R.L.

CUI 42187967 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UNION CONFERENCE & HOTEL S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 22 mil. lei, față de 21,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+110,4%

Datoriile raportate sunt 5,9 mil. lei în 2025, față de 2,8 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202522 mil. lei+2,6% față de anul anterior2020: 4.881.5322021: 7.890.7412022: 14.998.7882023: 18.460.3502024: 21.425.1552025: 21.984.901
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 295.6482022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202581+3,8% față de anul anterior2020: 232021: 362022: 522023: 662024: 782025: 81
Capitaluri proprii 2025222,7 K lei-93,8% față de anul anterior2020: 1.927.3462021: 1.922.9942022: 2.404.4342023: 3.016.8122024: 3.616.1202025: 222.742
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 mil.22 mil.2020: 4,9 mil. lei4,9 mil.20202021: 7,9 mil. lei7,9 mil.20212022: 15 mil. lei15 mil.20222023: 18,5 mil. lei18,5 mil.20232024: 21,4 mil. lei21,4 mil.20242025: 22 mil. lei22 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,9%3,7%Mediana sectorului (2025): 0% · n=6222020: 0%0%20202021: 3,7%3,7%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +2,6% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii222,7 K lei-93,8% față de anul anterior
Datorii5,9 mil. lei+110,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri18,5 mil. lei21,4 mil. lei22 mil. lei+2,6% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii3 mil. lei3,6 mil. lei222,7 K lei-93,8% față de anul anterior
Datorii2,7 mil. lei2,8 mil. lei5,9 mil. lei+110,4% față de anul anterior
Creanțe2,5 mil. lei2,9 mil. lei3 mil. lei+3,2% față de anul anterior
Angajați667881+3,8% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=6220%0%n=671
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)3,7%53,3%n=65056,5%58,5%n=704
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)96,3%40,1%n=65043,5%36,8%n=704
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,8%80,1%n=65022,6%78,2%n=704
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=6460%0%n=698
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=5870%0%n=643
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,8×0,55×n=6711,78×0,63×n=735
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36048,62 zile34,28 zilen=62348,34 zile31,77 zilen=674
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36015,44 zile9,12 zilen=59715,13 zile9,23 zilen=640
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați271.419 lei228.898 lein=613274.681 lei223.922 lein=660

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
21.984.901
Rezultat net
0
Angajați
81
Datorii
5.850.461
Active imobilizate
1.384.701
Active circulante
4.688.502
Capitaluri proprii
222.742
Venituri totale
22.382.409
Cheltuieli totale
22.112.535
Stocuri
942.813
Creanțe
2.969.243
Casă și conturi la bănci
776.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
21.425.155
Rezultat net
0
Angajați
78
Datorii
2.781.036
Active imobilizate
1.448.497
Active circulante
4.948.659
Capitaluri proprii
3.616.120
Venituri totale
21.426.177
Cheltuieli totale
20.512.178
Stocuri
900.195
Creanțe
2.877.014
Casă și conturi la bănci
1.171.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
18.460.350
Rezultat net
0
Angajați
66
Datorii
2.677.398
Active imobilizate
1.487.991
Active circulante
4.200.596
Capitaluri proprii
3.016.812
Venituri totale
18.466.323
Cheltuieli totale
17.752.826
Stocuri
996.898
Creanțe
2.521.012
Casă și conturi la bănci
682.686
Cheltuieli în avans
5.623
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.998.788
Rezultat net
0
Angajați
52
Datorii
3.102.617
Active imobilizate
509.049
Active circulante
4.993.026
Capitaluri proprii
2.404.434
Venituri totale
15.004.357
Cheltuieli totale
12.149.556
Stocuri
238.027
Creanțe
4.055.280
Casă și conturi la bănci
699.719
Cheltuieli în avans
4.976
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.890.741
Rezultat net
295.648
Angajați
36
Datorii
4.173.406
Active imobilizate
427.869
Active circulante
5.662.585
Capitaluri proprii
1.922.994
Venituri totale
10.514.130
Cheltuieli totale
10.166.162
Stocuri
147.328
Creanțe
4.588.137
Casă și conturi la bănci
927.120
Cheltuieli în avans
5.946
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.881.532
Rezultat net
0
Angajați
23
Datorii
2.005.465
Active imobilizate
403.984
Active circulante
3.524.927
Capitaluri proprii
1.927.346
Venituri totale
4.882.223
Cheltuieli totale
2.910.446
Stocuri
95.592
Creanțe
2.924.929
Casă și conturi la bănci
504.406
Cheltuieli în avans
3.900
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-05-20Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42187967
Număr de înregistrare
J2020001195408
Înmatriculare
31 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J2020001195408
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 47C Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld UNIRII 47C Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
10 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POJORANU MARIUS ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNION CONFERENCE & HOTEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.2020
Înregistrare fiscală
31 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020001195408
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, BLD UNIRII, NR.47C
Strada sediului
Bld. Unirii
Numărul sediului
47C
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
47C
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

AUTORITATEA NAVALA ROMANA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

CENTRUL EURO-ATLANTIC PENTRU REZILIENTA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru evenimente (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de cazare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

20 mai 2025Achiziție directă

Servicii cazare Mai 2025

Autoritate: CENTRUL EURO-ATLANTIC PENTRU REZILIENTA

CPV 98341000-5 — Servicii de cazare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98341000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.910 leiValoare publicată
20 iunie 2024Achiziție directă

Cursul regional privind pregătirea, răspunsul și cooperarea în domeniul poluării cu hidrocarburi

Autoritate: AUTORITATEA NAVALA ROMANA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
53.787 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8425 Rev. 3Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9312 Rev. 3Activități ale cluburilor sportive

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI