Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNIPLANT CHEM S.R.L.

UNIPLANT CHEM S.R.L.

CUI 41460278 · SRL· Sat Cărăstău, Comuna Baia de Criş· Activități de întreținere peisagistică

este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-09-09. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

UNIPLANT CHEM S.R.L. are sediul în Sat Cărăstău, Comuna Baia de Criş și raportează activitatea activități de întreținere peisagistică. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-09-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Datoriile au scăzut-13%

Datoriile raportate sunt 62,3 K lei în 2023, față de 71,7 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Fără an comparabil2020: 703.2992021: 268.2022022: 29.013
Rezultat net 2023-673 lei+99,4% față de anul anterior2020: 1462021: 1.0012022: -116.7352023: -673
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2023-62,2 K lei-1,1% față de anul anterior2020: 54.1852021: 55.1862022: -61.5492023: -62.222
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0352 K703 K2020: 703,3 K lei703,3 K20202021: 268,2 K lei268,2 K20212022: 29 K lei29 K2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-402,4%-193,2%15,9%Mediana sectorului (2023): 15,9% · n=14822020: 0%0%20202021: 0,4%0,4%20212022: -402,4%-402,4%20222023

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-62,2 K lei-1,1% față de anul anterior
Datorii62,3 K lei-13% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri268,2 K lei29 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net1 K lei-116,7 K lei-673 lei+99,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii55,2 K lei-61,5 K lei-62,2 K lei-1,1% față de anul anterior
Datorii98,1 K lei71,7 K lei62,3 K lei-13% față de anul anterior
Creanțe15,8 K lei1 K lei48 lei-95,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—15,9%n=1.482-402,4%22,2%n=1.301
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0×1,65×n=1.7940,14×1,92×n=1.598
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—64,48 zilen=1.29613 zile65,22 zilen=1.102

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-673
Angajați
—
Datorii
62.310
Active imobilizate
—
Active circulante
88
Capitaluri proprii
-62.222
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
673
Stocuri
—
Creanțe
48
Casă și conturi la bănci
40
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.013
Rezultat net
-116.735
Angajați
—
Datorii
71.650
Active imobilizate
—
Active circulante
10.101
Capitaluri proprii
-61.549
Venituri totale
29.015
Cheltuieli totale
144.880
Stocuri
—
Creanțe
1.048
Casă și conturi la bănci
9.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.202
Rezultat net
1.001
Angajați
—
Datorii
98.139
Active imobilizate
—
Active circulante
153.325
Capitaluri proprii
55.186
Venituri totale
268.208
Cheltuieli totale
259.724
Stocuri
121.192
Creanțe
15.813
Casă și conturi la bănci
16.320
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
703.299
Rezultat net
146
Angajați
—
Datorii
21.074
Active imobilizate
—
Active circulante
75.259
Capitaluri proprii
54.185
Venituri totale
703.312
Cheltuieli totale
683.990
Stocuri
56.000
Creanțe
5.803
Casă și conturi la bănci
13.456
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-09-09. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41460278
Număr de înregistrare
J20/1216/2019
Înmatriculare
30 iulie 2019
EUID
ROONRC.J20/1216/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂRĂSTĂU 7 Sat Cărăstău, Comuna Baia de Criş Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
CARASTAU 7 Carastau HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iulie 2019
Înregistrare fiscală
3 august 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SICOE LUCIAN SINESE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNIPLANT CHEM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.2019
Înregistrare fiscală
30 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J20/1216/2019
Cod CAEN
8122
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Brad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CĂRĂSTĂU COM. BAIA DE CRIŞ, CARASTAU, NR.7, CAMERA 4
Cod poștal fiscal
337008
Strada sediului
CARASTAU
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sat Cărăstău Com. Baia de Criş
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337008
Detalii sediu
camera 4
Strada domiciliului fiscal
CARASTAU
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cărăstău Com. Baia de Criş
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337008
Detalii domiciliu fiscal
camera 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2020
TVA până la
31 iulie 2023
Anulare operată la
3 august 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
9 septembrie 2025
Publicarea deciziei
9 septembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Cărăstău, Comuna Baia de CrişCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI