Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNITRANS CONSTRUCT SRL

UNITRANS CONSTRUCT SRL

CUI 16911393 · SRL· Municipiul Focşani· Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

UNITRANS CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Focşani și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 0 lei, față de 9,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Datoriile au scăzut-1,4%

Datoriile raportate sunt 480,5 K lei în 2024, față de 487,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 lei-100% față de anul anterior2020: 312.6342021: 254.4642022: 29.7832023: 9.3142024: 0
Rezultat net 2024-64 K leiPierdere redusă cu 47,4%2020: 16.1522021: 74.2562022: -79.2932023: -121.6442024: -64.019
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 52021: 32022: 2
Capitaluri proprii 202467,6 K lei-48,6% față de anul anterior2020: 258.2822021: 332.5382022: 253.2452023: 131.6012024: 67.582
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0156 K313 K2020: 312,6 K lei312,6 K20202021: 254,5 K lei254,5 K20212022: 29,8 K lei29,8 K20222023: 9,3 K lei9,3 K20232024: 0 lei02024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.306%-638,4%29,2%2020: 5,2%5,2%20202021: 29,2%29,2%20212022: -266,2%-266,2%20222023: -1.306%-1.306%20232024Reper 2024: mediana sectorului 6,1% · n=932

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023131,6 K lei
202467,6 K lei

Datorii raportate

2023487,2 K lei
2024480,5 K lei

Disponibilități bănești

202336,4 K lei
202456,8 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri29,8 K lei9,3 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-79,3 K lei-121,6 K lei-64 K leiPierdere redusă cu 47,4%
Capitaluri proprii253,2 K lei131,6 K lei67,6 K lei-48,6% față de anul anterior
Datorii514,1 K lei487,2 K lei480,5 K lei-1,4% față de anul anterior
Creanțe514,8 K lei525,9 K lei479,6 K lei-8,8% față de anul anterior
Angajați2——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă—-1.306%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 6,1% (n=932) · 2023: 9,3% (n=935)

Rezultat / active (A+B)-11,8%-19,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2,2% (n=876) · 2023: 4,7% (n=881)

Rezultat / capitaluri proprii-94,7%-92,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 14,8% (n=936) · 2023: 21,7% (n=940)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)12,5%21,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 47,4% (n=879) · 2023: 47,8% (n=885)

Datorii / active (A+B)88,6%79,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 52,5% (n=879) · 2023: 51,6% (n=885)

Ponderea activelor imobilizate1,1%8,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 15,7% (n=879) · 2023: 13,2% (n=885)

Active circulante / datorii totale1,12×1,15×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,23× (n=1.238) · 2023: 1,33× (n=1.253)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări—20.328,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 65,5 zile (n=866) · 2023: 63,9 zile (n=875)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-64.019
Angajați
—
Datorii
480.483
Active imobilizate
6.099
Active circulante
536.362
Capitaluri proprii
67.582
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
64.019
Stocuri
—
Creanțe
479.597
Casă și conturi la bănci
56.765
Cheltuieli în avans
5.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.314
Rezultat net
-121.644
Angajați
—
Datorii
487.158
Active imobilizate
50.772
Active circulante
562.383
Capitaluri proprii
131.601
Venituri totale
9.314
Cheltuieli totale
130.958
Stocuri
—
Creanțe
525.938
Casă și conturi la bănci
36.445
Cheltuieli în avans
5.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.783
Rezultat net
-79.293
Angajați
2
Datorii
514.068
Active imobilizate
51.374
Active circulante
710.335
Capitaluri proprii
253.245
Venituri totale
34.454
Cheltuieli totale
113.449
Stocuri
—
Creanțe
514.841
Casă și conturi la bănci
195.494
Cheltuieli în avans
5.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.464
Rezultat net
74.256
Angajați
3
Datorii
986.001
Active imobilizate
101.632
Active circulante
1.211.303
Capitaluri proprii
332.538
Venituri totale
273.079
Cheltuieli totale
196.092
Stocuri
—
Creanțe
568.720
Casă și conturi la bănci
642.583
Cheltuieli în avans
5.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
312.634
Rezultat net
16.152
Angajați
5
Datorii
933.694
Active imobilizate
186.556
Active circulante
999.816
Capitaluri proprii
258.282
Venituri totale
325.186
Cheltuieli totale
305.879
Stocuri
—
Creanțe
320.308
Casă și conturi la bănci
679.508
Cheltuieli în avans
5.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-11-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16911393
Număr de înregistrare
J39/793/2004
Înmatriculare
4 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J39/793/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DR. TELEMAC 2 Municipiul Focşani Vrancea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DR. TELEMAC 2 Focsani VRANCEA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 noiembrie 2004
Înregistrare fiscală
31 iulie 2024
Telefon
0724919900 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GROBNICU EMIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNITRANS CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.11.2004
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000793391
Cod CAEN
4613
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Contact și adrese

Telefon
223327
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. DOCTOR TELEMAC, NR.2, AP.4
Cod poștal fiscal
620162
Strada sediului
Str. Doctor Telemac
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Focşani
Județul sediului
VRANCEA
Codul poștal al sediului
620162
Strada domiciliului fiscal
Str. Doctor Telemac
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Focşani
Județul domiciliului fiscal
VRANCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
620162

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
9 noiembrie 2004
TVA până la
31 iulie 2024
Anulare operată la
5 august 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2024
Actualizare TVA la încasare
12 august 2024
Publicare TVA la încasare
13 august 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Postal: fără valoare → 620162
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: Str. DR. TELEMAC → Str. Doctor Telemac
    • adresa sediu social.scod Postal: fără valoare → 620162
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: Str. DR. TELEMAC → Str. Doctor Telemac
    • Adresă fiscală: JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. DR. TELEMAC, NR.2, AP.4 → JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. DOCTOR TELEMAC, NR.2, AP.4
    • date generale.codPostal: fără valoare → 620162
    • Denumire fiscală: UNITRANS CONSTRUCT S.R.L. → UNITRANS CONSTRUCT SRL
    • date generale.nrRegCom: J39/793/2004 → J2004000793391
    • Telefon: 0724919900 → 223327

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7732 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VranceaMunicipiul FocşaniStrada Dr. TelemacCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI