Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UNIVERSAL BUR TEHNIC S.R.L.

UNIVERSAL BUR TEHNIC S.R.L.

CUI 35723361 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

UNIVERSAL BUR TEHNIC S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât26,8%

Marja netă calculată este 26,8% în 2025, față de 38,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+23,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei+41,8% față de anul anterior2020: 68.8302021: 166.9032022: 323.3742023: 338.1712024: 1.030.5602025: 1.461.198
Rezultat net 2025392,3 K lei-2,1% față de anul anterior2020: 50.6232021: 117.5562022: 133.0752023: 42.4962024: 400.8192025: 392.316
Angajați 202511+37,5% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 42023: 42024: 82025: 11
Capitaluri proprii 2025392,6 K lei-2,1% față de anul anterior2020: 63.0412021: 117.9662022: 133.3652023: 42.4962024: 401.1192025: 392.617
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0731 K1 mil.2020: 68,8 K lei68,8 K20202021: 166,9 K lei166,9 K20212022: 323,4 K lei323,4 K20222023: 338,2 K lei338,2 K20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,8%73,5%Mediana sectorului (2025): 23,4% · n=34012020: 73,5%73,5%20202021: 70,4%70,4%20212022: 41,2%41,2%20222023: 12,6%12,6%20232024: 38,9%38,9%20242025: 26,8%26,8%2025

Cifra de afaceri: +41,8% față de anul anterior. Marja netă: 26,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii392,6 K lei-2,1% față de anul anterior
Datorii688,1 K lei+105% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri338,2 K lei1 mil. lei1,5 mil. lei+41,8% față de anul anterior
Rezultat net42,5 K lei400,8 K lei392,3 K lei-2,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii42,5 K lei401,1 K lei392,6 K lei-2,1% față de anul anterior
Datorii101,1 K lei335,6 K lei688,1 K lei+105% față de anul anterior
Creanțe113,5 K lei567,4 K lei698,6 K lei+23,1% față de anul anterior
Angajați4811+37,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri26,8%23,4%n=3.40138,9%23%n=3.370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,7%49,1%n=2.34754,6%58,4%n=2.302
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64,4%44,6%n=2.34745,7%38%n=2.302
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)28,1%16,1%n=2.3477,8%16%n=2.302
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,7%21,3%n=2.34554,6%21,2%n=2.300
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%83,5%n=3.23799,9%67,8%n=3.222
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,12×1,93×n=4.0872,02×2,18×n=4.011
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360172,11 zile91,98 zilen=3.136198,22 zile81,85 zilen=3.057
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,28 zile4,12 zilen=1.191—4,01 zilen=1.187
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați132.836 lei117.365 lein=2.689128.820 lei98.995 lein=2.694

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.461.198
Rezultat net
392.316
Angajați
11
Datorii
688.080
Active imobilizate
300.373
Active circulante
768.201
Capitaluri proprii
392.617
Venituri totale
1.461.198
Cheltuieli totale
1.024.007
Stocuri
1.119
Creanțe
698.590
Casă și conturi la bănci
68.492
Cheltuieli în avans
12.123
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.030.560
Rezultat net
400.819
Angajați
8
Datorii
335.618
Active imobilizate
57.499
Active circulante
677.231
Capitaluri proprii
401.119
Venituri totale
1.030.586
Cheltuieli totale
602.263
Stocuri
—
Creanțe
567.442
Casă și conturi la bănci
109.789
Cheltuieli în avans
2.007
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.171
Rezultat net
42.496
Angajați
4
Datorii
101.126
Active imobilizate
20.844
Active circulante
122.564
Capitaluri proprii
42.496
Venituri totale
338.171
Cheltuieli totale
292.362
Stocuri
198
Creanțe
113.489
Casă și conturi la bănci
8.877
Cheltuieli în avans
214
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.374
Rezultat net
133.075
Angajați
4
Datorii
108.021
Active imobilizate
30.343
Active circulante
211.043
Capitaluri proprii
133.365
Venituri totale
323.374
Cheltuieli totale
187.581
Stocuri
198
Creanțe
199.737
Casă și conturi la bănci
11.108
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.903
Rezultat net
117.556
Angajați
1
Datorii
7.355
Active imobilizate
510
Active circulante
124.811
Capitaluri proprii
117.966
Venituri totale
166.903
Cheltuieli totale
47.710
Stocuri
—
Creanțe
27.593
Casă și conturi la bănci
97.218
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.830
Rezultat net
50.623
Angajați
1
Datorii
4.480
Active imobilizate
1.123
Active circulante
66.398
Capitaluri proprii
63.041
Venituri totale
68.830
Cheltuieli totale
17.174
Stocuri
—
Creanțe
5.050
Casă și conturi la bănci
61.348
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
250
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35723361
Număr de înregistrare
J2016000307261
Înmatriculare
29 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000307261
Formă juridică
SRL
Sediu social
1848 39 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul 1848 39 Tîrgu Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 februarie 2016
Înregistrare fiscală
4 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POP PETRUTA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UNIVERSAL BUR TEHNIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.02.2016
Înregistrare fiscală
29 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000307261
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. 1848, NR.39, AP.38
Cod poștal fiscal
540406
Strada sediului
Bld. 1848
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
540406
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1848
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
540406

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2023
Actualizare TVA la încasare
17 ianuarie 2023
Publicare TVA la încasare
18 ianuarie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9691 Rev. 3Activități de servicii personale la domiciliu

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI