Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UPLAND SOFTWARE, INC. WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTI

UPLAND SOFTWARE, INC. WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTI

CUI 45002818 · ALT· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UPLAND SOFTWARE, INC. WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTI are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,8 mil. lei, față de 4,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,8%

Datoriile raportate sunt 158,9 K lei în 2025, față de 160,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,8 mil. lei+8,8% față de anul anterior2021: 330.7542022: 6.042.1072023: 4.056.2262024: 4.418.1652025: 4.807.115
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2021: 25.3012022: 835.8212023: 02024: 02025: 0
Angajați 202517+0% față de anul anterior2021: 172022: 192023: 162024: 172025: 17
Capitaluri proprii 20252,2 mil. lei+19,3% față de anul anterior2021: 25.3012022: 861.1222023: 1.369.8712024: 1.881.7182025: 2.244.201
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2021: 330,8 K lei330,8 K20212022: 6 mil. lei6 mil.20222023: 4,1 mil. lei4,1 mil.20232024: 4,4 mil. lei4,4 mil.20242025: 4,8 mil. lei4,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,9%13,8%Mediana sectorului (2025): 0% · n=5002021: 7,6%7,6%20212022: 13,8%13,8%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +8,8% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,2 mil. lei+19,3% față de anul anterior
Datorii158,9 K lei-0,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4,1 mil. lei4,4 mil. lei4,8 mil. lei+8,8% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,9 mil. lei2,2 mil. lei+19,3% față de anul anterior
Datorii352,2 K lei160,1 K lei158,9 K lei-0,8% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei2,1 mil. lei883,2 K lei-57,4% față de anul anterior
Angajați161717+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=5000%0%n=1.231
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,1%54,1%n=48390,2%57,8%n=1.182
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,5%42%n=4837,7%38,5%n=1.182
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%7,8%n=4830,7%8,4%n=1.182
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=4800%0%n=1.179
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=4920%0%n=1.219
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii15,34×1,91×n=54912,94×2,07×n=1.322
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36066,14 zile92,25 zilen=497168,9 zile77,53 zilen=1.203
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile1,66 zilen=2370 zile0,57 zilen=616
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați282.771 lei376.756 lein=451259.892 lei369.477 lein=1.122

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.807.115
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
158.884
Active imobilizate
26.353
Active circulante
2.436.719
Capitaluri proprii
2.244.201
Venituri totale
4.863.483
Cheltuieli totale
4.426.473
Stocuri
0
Creanțe
883.152
Casă și conturi la bănci
1.553.567
Cheltuieli în avans
7.797
Venituri în avans
0
Provizioane
67.784
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.418.165
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
160.101
Active imobilizate
14.838
Active circulante
2.072.330
Capitaluri proprii
1.881.718
Venituri totale
4.418.200
Cheltuieli totale
3.805.517
Stocuri
0
Creanțe
2.072.835
Casă și conturi la bănci
-505
Cheltuieli în avans
14.838
Venituri în avans
0
Provizioane
60.187
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.056.226
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
352.234
Active imobilizate
14.290
Active circulante
1.693.525
Capitaluri proprii
1.369.871
Venituri totale
4.021.538
Cheltuieli totale
3.459.047
Stocuri
0
Creanțe
1.641.372
Casă și conturi la bănci
52.153
Cheltuieli în avans
14.290
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.042.107
Rezultat net
835.821
Angajați
19
Datorii
381.648
Active imobilizate
12.238
Active circulante
1.460.640
Capitaluri proprii
861.122
Venituri totale
6.244.620
Cheltuieli totale
5.204.226
Stocuri
0
Creanțe
367.389
Casă și conturi la bănci
1.093.251
Cheltuieli în avans
12.238
Venituri în avans
0
Provizioane
242.346
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
330.754
Rezultat net
25.301
Angajați
17
Datorii
193.936
Active imobilizate
0
Active circulante
219.237
Capitaluri proprii
25.301
Venituri totale
330.805
Cheltuieli totale
300.685
Stocuri
0
Creanțe
219.237
Casă și conturi la bănci
0
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
0
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45002818
Număr de înregistrare
J2021017054400
Înmatriculare
4 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021017054400
Formă juridică
ALT
Sediu social
Alexandru Constantinescu 25 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str C. A. ROSETTI 17 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sucursala
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
7 august 2024

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UPLAND SOFTWARE, INC. WILMINGTON - SUCURSALA BUCURESTI
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.07.2026
Înregistrare fiscală
4 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021017054400
Cod CAEN
6210
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ALEXANDRU CONSTANTINESCU, NR.25, ET.1
Cod poștal fiscal
11471
Strada sediului
Str. Alexandru Constantinescu
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
11471
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Constantinescu
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
11471

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI