Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/URB DOWN TOWN REAL ESTATE 1 SRL

URB DOWN TOWN REAL ESTATE 1 SRL

CUI 19939801 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Dezvoltare (promovare) imobiliară

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

URB DOWN TOWN REAL ESTATE 1 SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea dezvoltare (promovare) imobiliară. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Creanțe în creștere+11.884,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2023
Datoriile au scăzut-100%

Datoriile raportate sunt 0 lei în 2023, față de 2,8 mil. lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2023—Fără an comparabil
Rezultat net 20239,5 mil. lei+172.712,6% față de anul anterior2020: -100.9282021: -189.2062022: -5.4902023: 9.476.430
Angajați 2023—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202311,5 mil. lei+474,8% față de anul anterior2020: 2.190.4272021: 2.001.2212022: 1.995.7302023: 11.472.160
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate027 K54 K—2020—20212022: 53,8 K lei53,8 K2022—2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-10,2%0,9%12,1%Mediana sectorului (2023): 12,1% · n=3435202020212022: -10,2%-10,2%20222023

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii11,5 mil. lei+474,8% față de anul anterior
Datorii0 lei-100% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri—53,8 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net-189,2 K lei-5,5 K lei9,5 mil. lei+172.712,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii2 mil. lei2 mil. lei11,5 mil. lei+474,8% față de anul anterior
Datorii2,8 mil. lei2,8 mil. lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe12,3 K lei71,8 K lei8,6 mil. lei+11.884,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—12,1%n=3.435-10,2%21,2%n=3.164
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—1,4%n=5.63432,7%1,4%n=5.211
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—97,8%n=5.63446,6%98,4%n=5.211
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—70,3%n=5.63468,6%69,4%n=5.211
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—-0,2%n=5.634-0,1%-0,1%n=5.211
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive82,6%5,5%n=3.692-0,3%18%n=3.469
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—0,43×n=7.0170,67×0,46×n=6.503
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—185,47 zilen=3.325480,1 zile164,85 zilen=3.047

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
9.476.430
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
11.472.160
Capitaluri proprii
11.472.160
Venituri totale
14.679.020
Cheltuieli totale
4.327.356
Stocuri
—
Creanțe
8.602.638
Casă și conturi la bănci
2.869.522
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.546.720
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.826
Rezultat net
-5.490
Angajați
—
Datorii
2.842.085
Active imobilizate
4.185.854
Active circulante
1.914.396
Capitaluri proprii
1.995.730
Venituri totale
67.994
Cheltuieli totale
71.485
Stocuri
—
Creanțe
71.783
Casă și conturi la bănci
1.842.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.262.435
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.546.720
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-189.206
Angajați
—
Datorii
2.827.915
Active imobilizate
4.185.854
Active circulante
1.905.717
Capitaluri proprii
2.001.221
Venituri totale
7.706
Cheltuieli totale
196.746
Stocuri
—
Creanțe
12.258
Casă și conturi la bănci
1.893.459
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.262.435
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.546.720
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-100.928
Angajați
—
Datorii
2.694.956
Active imobilizate
4.185.854
Active circulante
1.961.964
Capitaluri proprii
2.190.427
Venituri totale
21.814
Cheltuieli totale
122.586
Stocuri
—
Creanțe
5.151
Casă și conturi la bănci
1.956.813
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.262.435
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.546.720
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Dosar 23459/3/20232023-08-02 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

opoziţie · Fond

3 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-02-08 · 11:00

Respinge cererea

Respinge opoziţia formulată de petenta DIRECŢIA GENERALA DE VENITURI BUGET LOCAL SECTOR 2, în contradictoriu cu intimata S.C. URB DOWN TOWN REAL ESTATE 1 S.R.L., ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Bucureşti, Sec?ia a VI-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 08.02.2024.

Document: Hotarare 193/2024 · 2024-02-08

2024-01-11 · 11:00

Amână cauza

Având în vedere că prin hotărârea Adunării Generale a judecătorilor Tribunalului Bucureşti nr. 1/10.01.2024 s-a decis, cu majoritate, menţinerea formei de protest adoptată prin hotărârea Adunării Generale a judecătorilor Tribunalului Bucureşti nr. 7/14.12.2023 constând în amânarea tuturor cauzelor, cu excepţia celor care se judecă pe perioada vacanţei judecătoreşti, precum şi faptul că şi faptul că prezenta cauză nu este printre cele exceptate de la această măsură, va dispune amânarea cauzei.

Document: incheieredesedinta · 2024-01-11

2023-12-07 · 11:00

Amână cauza

Pentru a se comunica inscrisurile.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-07

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19939801
Număr de înregistrare
J40/21037/2006
Înmatriculare
18 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J40/21037/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞTEFAN MIHĂILEANU 1 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GARCIA SALMERON RAMON ANTONIO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
URB DOWN TOWN REAL ESTATE 1 SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 15.11.2024
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2006
Număr registrul comerțului
J40/21037/2006
Cod CAEN
4110
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. ŞTEFAN MIHĂILEANU, NR.1
Cod poștal fiscal
23961
Strada sediului
Str. Ştefan Mihăileanu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
24021
Detalii sediu
colt cu Piata Sfantul Stefan nr. 6. ap. 1. parter. Camera 1. Biroul 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan Mihăileanu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
23961

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
19 decembrie 2006
TVA până la
15 noiembrie 2024
Anulare operată la
18 noiembrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2023
Actualizare TVA la încasare
3 august 2023
Publicare TVA la încasare
4 august 2023
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4110
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI