Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/URBAN EUROCONCEPT S.R.L.

URBAN EUROCONCEPT S.R.L.

CUI 38739044 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

URBAN EUROCONCEPT S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-52,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 745 K lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9,6%

Marja netă calculată este -9,6% în 2025, față de 8,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-42,7%

Datoriile raportate sunt 41,8 K lei în 2025, față de 73,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025745 K lei-52,9% față de anul anterior2020: 508.2832021: 2.320.3162022: 3.609.9592023: 2.631.5242024: 1.583.0952025: 745.039
Rezultat net 2025-71,7 K lei-156,1% față de anul anterior2020: 11.4142021: 385.0402022: 501.5502023: 305.6112024: 127.8872025: -71.697
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025227,8 K lei-23,9% față de anul anterior2020: -10.5502021: 374.4902022: 506.0402023: 341.6522024: 299.5382025: 227.841
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 508,3 K lei508,3 K20202021: 2,3 mil. lei2,3 mil.20212022: 3,6 mil. lei3,6 mil.20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 745 K lei745 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,6%3,5%16,6%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=46912020: 2,2%2,2%20202021: 16,6%16,6%20212022: 13,9%13,9%20222023: 11,6%11,6%20232024: 8,1%8,1%20242025: -9,6%-9,6%2025

Cifra de afaceri: -52,9% față de anul anterior. Marja netă: -9,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii227,8 K lei-23,9% față de anul anterior
Datorii41,8 K lei-42,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei1,6 mil. lei745 K lei-52,9% față de anul anterior
Rezultat net305,6 K lei127,9 K lei-71,7 K lei-156,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii341,7 K lei299,5 K lei227,8 K lei-23,9% față de anul anterior
Datorii371 K lei73,1 K lei41,8 K lei-42,7% față de anul anterior
Creanțe264,6 K lei52,6 K lei47,1 K lei-10,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9,6%5,1%n=4.6918,1%5,7%n=4.985
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)84,5%31,6%n=4.06680,4%36,2%n=4.303
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)15,5%68,1%n=4.06619,6%63,3%n=4.303
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)34,9%11%n=4.06633,1%11%n=4.303
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-26,6%4,3%n=4.06634,3%4,6%n=4.303
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-31,5%21%n=4.27942,7%21,1%n=4.534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,19×1,1×n=5.9803,41×1,15×n=6.413
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,78 zile69,22 zilen=4.55411,95 zile64,91 zilen=4.770
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36035,08 zile67,46 zilen=4.07417,52 zile70,02 zilen=4.254
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați745.039 lei443.847 lein=3.3561.583.095 lei414.316 lein=3.672

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
745.039
Rezultat net
-71.697
Angajați
1
Datorii
41.847
Active imobilizate
94.216
Active circulante
175.472
Capitaluri proprii
227.841
Venituri totale
749.400
Cheltuieli totale
821.097
Stocuri
72.595
Creanțe
47.141
Casă și conturi la bănci
55.736
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.583.095
Rezultat net
127.887
Angajați
1
Datorii
73.088
Active imobilizate
123.520
Active circulante
249.106
Capitaluri proprii
299.538
Venituri totale
1.583.472
Cheltuieli totale
1.436.297
Stocuri
77.024
Creanțe
52.564
Casă și conturi la bănci
119.518
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.631.524
Rezultat net
305.611
Angajați
1
Datorii
370.987
Active imobilizate
2.804
Active circulante
703.959
Capitaluri proprii
341.652
Venituri totale
2.637.562
Cheltuieli totale
2.311.224
Stocuri
307.326
Creanțe
264.621
Casă și conturi la bănci
132.012
Cheltuieli în avans
5.876
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.609.959
Rezultat net
501.550
Angajați
1
Datorii
249.100
Active imobilizate
7.192
Active circulante
747.948
Capitaluri proprii
506.040
Venituri totale
3.611.613
Cheltuieli totale
3.085.158
Stocuri
47.982
Creanțe
657.207
Casă și conturi la bănci
42.759
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.320.316
Rezultat net
385.040
Angajați
1
Datorii
216.058
Active imobilizate
15.822
Active circulante
574.726
Capitaluri proprii
374.490
Venituri totale
2.320.876
Cheltuieli totale
1.914.897
Stocuri
21.503
Creanțe
361.427
Casă și conturi la bănci
191.796
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
508.283
Rezultat net
11.414
Angajați
1
Datorii
132.264
Active imobilizate
24.452
Active circulante
111.406
Capitaluri proprii
-10.550
Venituri totale
514.320
Cheltuieli totale
498.507
Stocuri
22.217
Creanțe
64.816
Casă și conturi la bănci
24.373
Cheltuieli în avans
115
Venituri în avans
14.259
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 53% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-12-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 53% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38739044
Număr de înregistrare
J40/880/2018
Înmatriculare
25 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J40/880/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDEPENDENŢEI 202K B3 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Spl INDEPENDENŢEI 202K Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BUFTEANU LAURA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
URBAN EUROCONCEPT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2018
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J40/880/2018
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, SPL INDEPENDENŢEI, NR.202K, BL.B3, SC.B, ET.11, AP.68
Strada sediului
Spl. Independenţei
Numărul sediului
202K
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Spl. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
202K
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 februarie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
6 februarie 2018
Actualizare TVA la încasare
21 februarie 2018
Publicare TVA la încasare
22 februarie 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA PENTRU AGRICULTURA JUDETEANA SUCEAVA1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Iluminat exterior (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 decembrie 2024Achiziție directă

Proiector LED 150 W EXTERIOR

Autoritate: DIRECTIA PENTRU AGRICULTURA JUDETEANA SUCEAVA

CPV 31527200-8 — Iluminat exterior (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31527200-8

Vezi detaliile atribuirii →
851 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI