Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/URBANINVEST S.R.L.

URBANINVEST S.R.L.

CUI 6988012 · SRL· Municipiul Târgu Secuiesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Rezultat net pozitiv.

URBANINVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Târgu Secuiesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+73,5%

Datoriile raportate sunt 794,6 K lei în 2025, față de 457,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202560 K leiFără an comparabil2020: 53.2832021: 36.7862023: 02024: 02025: 60.000
Rezultat net 20255,1 K leiFără an comparabil2020: 457.2342021: -1.2742023: 02024: 02025: 5.057
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 0
Capitaluri proprii 2025-175,8 K lei+3,1% față de anul anterior2020: -180.2042021: -181.4792023: -181.4792024: -181.4792025: -175.822
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate030 K60 K2020: 53,3 K lei53,3 K20202021: 36,8 K lei36,8 K20212023: 0 lei020232024: 0 lei020242025: 60 K lei60 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,5%427,3%858,1%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 858,1%858,1%20202021: -3,5%-3,5%2021202320242025: 8,4%8,4%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 8,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-175,8 K lei+3,1% față de anul anterior
Datorii794,6 K lei+73,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei60 K leiFără an comparabil
Rezultat net0 lei0 lei5,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-181,5 K lei-181,5 K lei-175,8 K lei+3,1% față de anul anterior
Datorii457,9 K lei457,9 K lei794,6 K lei+73,5% față de anul anterior
Creanțe11,3 K lei11,3 K lei—Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,4%1,2%n=7.543—1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-28,4%8,1%n=7.314-65,7%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)128,4%90,9%n=7.314165,7%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)92,4%37%n=7.31494,5%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,8%0,1%n=7.3040%0,4%n=11.739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,06×0,48×n=10.1190,03×0,55×n=16.050

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.000
Rezultat net
5.057
Angajați
—
Datorii
794.599
Active imobilizate
571.507
Active circulante
47.270
Capitaluri proprii
-175.822
Venituri totale
65.286
Cheltuieli totale
55.812
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
47.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
457.910
Active imobilizate
261.180
Active circulante
15.251
Capitaluri proprii
-181.479
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1.956
Creanțe
11.251
Casă și conturi la bănci
2.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
457.910
Active imobilizate
261.180
Active circulante
15.251
Capitaluri proprii
-181.479
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1.956
Creanțe
11.251
Casă și conturi la bănci
2.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.786
Rezultat net
-1.274
Angajați
0
Datorii
457.910
Active imobilizate
261.180
Active circulante
15.251
Capitaluri proprii
-181.479
Venituri totale
36.786
Cheltuieli totale
38.109
Stocuri
1.956
Creanțe
11.251
Casă și conturi la bănci
2.044
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.283
Rezultat net
457.234
Angajați
1
Datorii
477.654
Active imobilizate
268.316
Active circulante
29.134
Capitaluri proprii
-180.204
Venituri totale
538.340
Cheltuieli totale
75.820
Stocuri
3.319
Creanțe
7.770
Casă și conturi la bănci
18.045
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-01-18; reactivare la 2025-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-11-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-01-18; reactivare la 2025-11-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-11-18
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-09-10 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6988012
Număr de înregistrare
J1994000992142
Înmatriculare
6 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994000992142
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ADY ENDRE 40 Municipiul Târgu Secuiesc Covasna
Adresă fiscală
Str. ADY ENDRE 40 Târgu Secuiesc COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
10 septembrie 2025
Înregistrare fiscală
24 martie 2026
Telefon
0267364644 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NAGY LEHEL
administrator
NAGY-VITÁLYOS MÁRIA-KINGA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
URBANINVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 10.09.2025
Înregistrare fiscală
21 februarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994000992142
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0267364644 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. TÂRGU SECUIESC, STR. ADY ENDRE, NR.40
Cod poștal fiscal
525400
Strada sediului
Str. Ady Endre
Numărul sediului
40
Localitatea sediului
Mun. Târgu Secuiesc
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
525400
Strada domiciliului fiscal
Str. Ady Endre
Numărul domiciliului fiscal
40
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
4 decembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1996
Perioada 2: TVA până la
18 ianuarie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
1 martie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
18 ianuarie 2022
Reactivare
18 noiembrie 2025
Publicarea deciziei
21 februarie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

57 activități autorizate

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0128 Rev. 3Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic

CAEN 0129 Rev. 3Cultivarea altor plante permanente

CAEN 0130 Rev. 3Cultivarea plantelor pentru înmulțire

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1622 Rev. 3Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5913 Rev. 3Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5914 Rev. 3Proiecția de filme cinematografice

CAEN 6010 Rev. 3Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 9311 Rev. 3Activități ale bazelor sportive

CAEN 9313 Rev. 3Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9623 Rev. 3Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Târgu SecuiescStrada Ady EndreCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI