Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/USTRAVEL ASSISTANCE S.R.L.

USTRAVEL ASSISTANCE S.R.L.

CUI 41712308 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

USTRAVEL ASSISTANCE S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 263,2 K lei, față de 267,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-44,2%

Marja netă calculată este -44,2% în 2025, față de 39,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+94,9%

Datoriile raportate sunt 200,5 K lei în 2025, față de 102,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025263,2 K lei-1,5% față de anul anterior2020: 296.2112022: 245.5072023: 196.4632024: 267.1472025: 263.160
Rezultat net 2025-116,2 K lei-209,5% față de anul anterior2020: 284.8822022: 233.2632023: 143.7642024: 106.1542025: -116.229
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025182,7 K lei-38,9% față de anul anterior2020: 365.8382022: 96.9692023: 192.7452024: 298.8982025: 182.669
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 296,2 K lei296,2 K20202022: 245,5 K lei245,5 K20222023: 196,5 K lei196,5 K20232024: 267,1 K lei267,1 K20242025: 263,2 K lei263,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-44,2%26%96,2%Mediana sectorului (2025): 22,9% · n=6312020: 96,2%96,2%20202022: 95%95%20222023: 73,2%73,2%20232024: 39,7%39,7%20242025: -44,2%-44,2%2025

Cifra de afaceri: -1,5% față de anul anterior. Marja netă: -44,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii182,7 K lei-38,9% față de anul anterior
Datorii200,5 K lei+94,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri196,5 K lei267,1 K lei263,2 K lei-1,5% față de anul anterior
Rezultat net143,8 K lei106,2 K lei-116,2 K lei-209,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii192,7 K lei298,9 K lei182,7 K lei-38,9% față de anul anterior
Datorii89,3 K lei102,9 K lei200,5 K lei+94,9% față de anul anterior
Creanțe248,3 K lei268 K lei224,9 K lei-16,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-44,2%22,9%n=63139,7%29,9%n=953
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-63,6%34,6%n=67335,5%49,1%n=1.015
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,91×1,53×n=8553,91×2,4×n=1.245
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360307,73 zile115,64 zilen=593361,19 zile103,98 zilen=868
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați263.160 lei201.706 lein=337267.147 lei212.341 lein=506

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
263.160
Rezultat net
-116.229
Angajați
1
Datorii
200.481
Active imobilizate
—
Active circulante
383.150
Capitaluri proprii
182.669
Venituri totale
263.224
Cheltuieli totale
379.453
Stocuri
—
Creanțe
224.948
Casă și conturi la bănci
158.202
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.147
Rezultat net
106.154
Angajați
1
Datorii
102.866
Active imobilizate
—
Active circulante
401.764
Capitaluri proprii
298.898
Venituri totale
284.182
Cheltuieli totale
175.356
Stocuri
—
Creanțe
268.027
Casă și conturi la bănci
133.737
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.463
Rezultat net
143.764
Angajați
1
Datorii
89.336
Active imobilizate
—
Active circulante
282.081
Capitaluri proprii
192.745
Venituri totale
196.463
Cheltuieli totale
51.106
Stocuri
—
Creanțe
248.305
Casă și conturi la bănci
33.776
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.507
Rezultat net
233.263
Angajați
1
Datorii
37.304
Active imobilizate
—
Active circulante
134.273
Capitaluri proprii
96.969
Venituri totale
245.507
Cheltuieli totale
5.109
Stocuri
—
Creanțe
93.663
Casă și conturi la bănci
40.610
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.211
Rezultat net
284.882
Angajați
1
Datorii
3.021
Active imobilizate
—
Active circulante
368.859
Capitaluri proprii
365.838
Venituri totale
296.324
Cheltuieli totale
4.603
Stocuri
—
Creanțe
227.777
Casă și conturi la bănci
141.082
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41712308
Număr de înregistrare
J2019003708352
Înmatriculare
2 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019003708352
Formă juridică
SRL
Sediu social
REG. 13 CĂLĂRAŞI 6 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str REG. 13 CĂLĂRAŞI 6 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
20 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BLAJ MARTA-ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
USTRAVEL ASSISTANCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2019
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019003708352
Cod CAEN
8210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. REG. 13 CĂLĂRAŞI, NR.6, AP.16
Cod poștal fiscal
300034
Strada sediului
Str. Reg. 13 Călăraşi
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300034
Strada domiciliului fiscal
Str. Reg. 13 Călăraşi
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300034

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7021
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI