Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UTILAJE VITI-POMICOLE S.R.L.

UTILAJE VITI-POMICOLE S.R.L.

CUI 42735970 · SRL· Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

UTILAJE VITI-POMICOLE S.R.L. are sediul în Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,6 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,5%

Marja netă calculată este 10,5% în 2025, față de 2,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+65,2%

Datoriile raportate sunt 894,5 K lei în 2025, față de 541,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,6 mil. lei+41,1% față de anul anterior2020: 108.3572021: 600.1462022: 970.9852023: 1.305.5742024: 1.166.0552025: 1.644.858
Rezultat net 2025172,2 K lei+604,2% față de anul anterior2020: 46.3532021: 128.1592022: 200.8412023: 264.0492024: 24.4502025: 172.169
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025466 K lei+58,6% față de anul anterior2020: 47.3532021: 175.5122022: 223.0192023: 378.9422024: 293.8542025: 466.023
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0822 K2 mil.2020: 108,4 K lei108,4 K20202021: 600,1 K lei600,1 K20212022: 971 K lei971 K20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,6 mil. lei1,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%21,4%42,8%Mediana sectorului (2025): 5,2% · n=5062020: 42,8%42,8%20202021: 21,4%21,4%20212022: 20,7%20,7%20222023: 20,2%20,2%20232024: 2,1%2,1%20242025: 10,5%10,5%2025

Cifra de afaceri: +41,1% față de anul anterior. Marja netă: 10,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii466 K lei+58,6% față de anul anterior
Datorii894,5 K lei+65,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,2 mil. lei1,6 mil. lei+41,1% față de anul anterior
Rezultat net264 K lei24,5 K lei172,2 K lei+604,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii378,9 K lei293,9 K lei466 K lei+58,6% față de anul anterior
Datorii369 K lei541,6 K lei894,5 K lei+65,2% față de anul anterior
Creanțe243 K lei330,1 K lei393,3 K lei+19,1% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,5%5,2%n=5062,1%3,6%n=545
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,3%33,2%n=42635,2%38%n=449
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,7%65,9%n=42664,8%61,4%n=449
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)42,3%12,2%n=42646,2%10,9%n=449
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,7%3,4%n=4252,9%1,7%n=448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive36,9%15,9%n=4508,3%11,3%n=475
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,88×1,14×n=6170,83×1,25×n=662
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36086,09 zile51,12 zilen=476101,93 zile49,67 zilen=497
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36056,55 zile139,07 zilen=45735,23 zile149,47 zilen=480
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați822.429 lei427.898 lein=368388.685 lei396.378 lein=422

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.644.858
Rezultat net
172.169
Angajați
2
Datorii
894.544
Active imobilizate
575.014
Active circulante
785.553
Capitaluri proprii
466.023
Venituri totale
1.653.081
Cheltuieli totale
1.446.148
Stocuri
258.393
Creanțe
393.345
Casă și conturi la bănci
133.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.166.055
Rezultat net
24.450
Angajați
3
Datorii
541.644
Active imobilizate
386.200
Active circulante
449.298
Capitaluri proprii
293.854
Venituri totale
1.201.913
Cheltuieli totale
1.147.662
Stocuri
114.121
Creanțe
330.148
Casă și conturi la bănci
5.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.305.574
Rezultat net
264.049
Angajați
2
Datorii
368.973
Active imobilizate
362.414
Active circulante
384.648
Capitaluri proprii
378.942
Venituri totale
1.308.949
Cheltuieli totale
1.033.789
Stocuri
106.214
Creanțe
243.007
Casă și conturi la bănci
35.427
Cheltuieli în avans
853
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
970.985
Rezultat net
200.841
Angajați
1
Datorii
409.834
Active imobilizate
285.517
Active circulante
347.336
Capitaluri proprii
223.019
Venituri totale
971.242
Cheltuieli totale
760.483
Stocuri
47.812
Creanțe
156.952
Casă și conturi la bănci
142.572
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
600.146
Rezultat net
128.159
Angajați
1
Datorii
128.980
Active imobilizate
—
Active circulante
304.492
Capitaluri proprii
175.512
Venituri totale
601.758
Cheltuieli totale
468.317
Stocuri
87.565
Creanțe
170.955
Casă și conturi la bănci
45.972
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
108.357
Rezultat net
46.353
Angajați
2
Datorii
32.215
Active imobilizate
970
Active circulante
78.598
Capitaluri proprii
47.353
Venituri totale
108.357
Cheltuieli totale
60.921
Stocuri
16.175
Creanțe
24.876
Casă și conturi la bănci
37.547
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-12Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-07-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42735970
Număr de înregistrare
J10/537/2020
Înmatriculare
7 iulie 2020
EUID
ROONRC.J10/537/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 196 Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Principală 196 Săhăteni BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iulie 2020
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025
Telefon
0722231397 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CEROLI ANDREA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UTILAJE VITI-POMICOLE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.07.2020
Înregistrare fiscală
7 iulie 2020
Număr registrul comerțului
J10/537/2020
Cod CAEN
4661
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0722231397 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT SĂHĂTENI COM. SĂHĂTENI, STR. PRINCIPALĂ, NR.196
Cod poștal fiscal
127535
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
196
Localitatea sediului
Sat Săhăteni Com. Săhăteni
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127535
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
196
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săhăteni Com. Săhăteni
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127535

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 iulie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 iulie 2023
Actualizare TVA la încasare
13 iunie 2023
Publicare TVA la încasare
14 iunie 2023
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR5 din 12 înregistrări (41,7%) · Vezi relația

INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII IN HORTICULTURA-STEFANESTI3 din 12 înregistrări (25%) · Vezi relația

Statiunea de Cercetare si Dezvoltare Pomicola Baneasa2 din 12 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara din Bucuresti1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Statiunea de Cercetare - Dezvoltare pentru Pomicultura Constanta1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Utilaje agricole (Rev.2)4 din 12 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Utilaje agricole si forestiere pentru pregatirea sau cultivarea solului (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Grape, grape cu cutite, cultivatoare, masini de plivit sau prasitoare (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Masini agricole sau horticole de pulverizat (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Tractoare (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

12 decembrie 2025Achiziție directă

TOCATOARE

Autoritate: STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR

CPV 16000000-5 — Utilaje agricole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
23.673 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

DISC PENTRU TRACTOR

Autoritate: STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR

CPV 16000000-5 — Utilaje agricole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
24.892 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

BARA DE ERBICIDAT

Autoritate: STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR

CPV 16000000-5 — Utilaje agricole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
11.760 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

ATOMIZOR TRACTAT

Autoritate: STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR

CPV 42996100-5 — Pulverizatoare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42996100-5

Vezi detaliile atribuirii →
35.560 leiValoare publicată
12 decembrie 2025Achiziție directă

TOCATOARE

Autoritate: STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR

CPV 16000000-5 — Utilaje agricole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
22.758 leiValoare publicată
5 noiembrie 2025Achiziție directă

Achizitie atomizor

Autoritate: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII IN HORTICULTURA-STEFANESTI

CPV 42924300-2 — Echipament de pulverizat (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42924300-2

Vezi detaliile atribuirii →
22.142 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

CAEN 2829 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 2Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Săhăteni, Comuna SăhăteniCAEN 4661
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI