Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/UTILITY COM SRL

UTILITY COM SRL

CUI 16310920 · SRL· Municipiul Reghin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

UTILITY COM SRL are sediul în Municipiul Reghin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-42%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 77 K lei, față de 132,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-65,2%

Marja netă calculată este -65,2% în 2025, față de -34,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+45,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202577 K lei-42% față de anul anterior2020: 70.5672021: 144.1732022: 134.5312023: 117.7552024: 132.7572025: 77.005
Rezultat net 2025-50,2 K leiPierdere majorată cu 10,1%2020: 16.0642021: 64.7412022: -19.0982023: 1.8602024: -45.6172025: -50.210
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-39,3 K leiCapitaluri devenite negative2020: 81.9792021: 131.7202022: 54.6222023: 56.4822024: 10.8662025: -39.343
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate072 K144 K2020: 70,6 K lei70,6 K20202021: 144,2 K lei144,2 K20212022: 134,5 K lei134,5 K20222023: 117,8 K lei117,8 K20232024: 132,8 K lei132,8 K20242025: 77 K lei77 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-65,2%-10,1%44,9%2020: 22,8%22,8%20202021: 44,9%44,9%20212022: -14,2%-14,2%20222023: 1,6%1,6%20232024: -34,4%-34,4%20242025: -65,2%-65,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=1.152

Cifra de afaceri: -42% față de anul anterior.Marjă netă -65,2% · -30,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202410,9 K lei
2025-39,3 K lei

Datorii raportate

2024237,5 K lei
2025225,7 K lei

Disponibilități bănești

202410,9 K lei
2025920 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri117,8 K lei132,8 K lei77 K lei-42% față de anul anterior
Rezultat net1,9 K lei-45,6 K lei-50,2 K leiPierdere majorată cu 10,1%
Capitaluri proprii56,5 K lei10,9 K lei-39,3 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii106,1 K lei237,5 K lei225,7 K lei-5% față de anul anterior
Creanțe27,4 K lei8,6 K lei12,5 K lei+45,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-65,2%-34,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.152) · 2024: 3,3% (n=1.192)

Rezultat / active (A+B)-23,1%-15,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,6% (n=813) · 2024: 0,3% (n=838)

Rezultat / capitaluri proprii—-419,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,8% (n=879) · 2024: 22,9% (n=877)

Vânzări per angajat77.005 lei132.757 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 138.165 lei (n=558) · 2024: 119.815 lei (n=623)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-18,1%3,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=815) · 2024: 24,2% (n=840)

Datorii / active (A+B)103,6%82,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,2% (n=815) · 2024: 67,6% (n=840)

Ponderea activelor imobilizate92,7%91,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,4% (n=815) · 2024: 20,3% (n=840)

Active circulante / datorii totale0,07×0,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1× (n=1.424) · 2024: 0,96× (n=1.451)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări58,5 zile23,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 29,1 zile (n=989) · 2024: 27,4 zile (n=971)

Stocuri în zile de vânzări11,8 zile12,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 68 zile (n=872) · 2024: 71,2 zile (n=890)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.005
Rezultat net
-50.210
Angajați
1
Datorii
225.651
Active imobilizate
201.773
Active circulante
15.954
Capitaluri proprii
-39.343
Venituri totale
119.924
Cheltuieli totale
169.043
Stocuri
2.528
Creanțe
12.506
Casă și conturi la bănci
920
Cheltuieli în avans
6.581
Venituri în avans
38.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.757
Rezultat net
-45.617
Angajați
1
Datorii
237.491
Active imobilizate
263.106
Active circulante
24.121
Capitaluri proprii
10.866
Venituri totale
141.252
Cheltuieli totale
185.622
Stocuri
4.607
Creanțe
8.605
Casă și conturi la bănci
10.909
Cheltuieli în avans
11.004
Venituri în avans
49.874
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
117.755
Rezultat net
1.860
Angajați
1
Datorii
106.105
Active imobilizate
76.857
Active circulante
85.730
Capitaluri proprii
56.482
Venituri totale
117.755
Cheltuieli totale
114.742
Stocuri
11.029
Creanțe
27.352
Casă și conturi la bănci
47.349
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
134.531
Rezultat net
-19.098
Angajați
1
Datorii
41.868
Active imobilizate
82.388
Active circulante
14.102
Capitaluri proprii
54.622
Venituri totale
144.689
Cheltuieli totale
162.576
Stocuri
2.046
Creanțe
3.568
Casă și conturi la bănci
8.488
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.173
Rezultat net
64.741
Angajați
1
Datorii
20.672
Active imobilizate
36.840
Active circulante
115.552
Capitaluri proprii
131.720
Venituri totale
162.173
Cheltuieli totale
96.092
Stocuri
481
Creanțe
16.060
Casă și conturi la bănci
99.011
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.567
Rezultat net
16.064
Angajați
1
Datorii
16.074
Active imobilizate
23.376
Active circulante
74.677
Capitaluri proprii
81.979
Venituri totale
85.801
Cheltuieli totale
69.051
Stocuri
81
Creanțe
9.116
Casă și conturi la bănci
65.480
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-04-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16310920
Număr de înregistrare
J2004000582263
Înmatriculare
5 aprilie 2004
EUID
ROONRC.J2004000582263
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. APALINEI 71/D Municipiul Reghin Mureş
Adresă fiscală
Str. APALINEI 71/D Reghin MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 aprilie 2004
Înregistrare fiscală
7 februarie 2026
Telefon
512010

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ADAM DAVID DAN
administrator
ADAM MELINDA CARLA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
UTILITY COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.04.2004
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2004
Număr registrul comerțului
J2004000582263
Cod CAEN
3299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Contact și adrese

Telefon
512010
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. APALINEI, NR.71/D
Cod poștal fiscal
545300
Strada sediului
Str. APALINEI
Numărul sediului
71/D
Localitatea sediului
Mun. Reghin
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545300
Strada domiciliului fiscal
Str. APALINEI
Numărul domiciliului fiscal
71/D
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reghin
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
28 noiembrie 2019
Perioada 2: TVA de la
7 aprilie 2004
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2021
Actualizare TVA la încasare
18 februarie 2021
Publicare TVA la încasare
19 februarie 2021
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2553 Rev. 3Operațiuni de mecanică generală

CAEN 2599 Rev. 3Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

CAEN 3299 Rev. 3Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor

CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul ReghinCAEN 3299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI