Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/V.H.CONSTRUCT SRL

V.H.CONSTRUCT SRL

CUI 7043670 · SRL· Municipiul Arad· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

V.H.CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Arad și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-29,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 142,1 K lei, față de 202,8 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a coborât44,9%

Marja netă calculată este 44,9% în 2021, față de 51,5% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2021142,1 K lei-29,9% față de anul anterior2020: 202.7852021: 142.066
Rezultat net 202163,8 K lei-38,9% față de anul anterior2020: 104.4152021: 63.760
Angajați 20211-50% față de anul anterior2020: 22021: 1
Capitaluri proprii 202164,2 K lei-28,9% față de anul anterior2020: 90.2302021: 64.152
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0101 K203 K2020: 202,8 K lei202,8 K20202021: 142,1 K lei142,1 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%25,7%51,5%2020: 51,5%51,5%20202021: 44,9%44,9%2021Reper 2021: mediana sectorului 15,2% · n=27.590

Cifra de afaceri: -29,9% față de anul anterior.Marjă netă 44,9% · -6,6 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202090,2 K lei
202164,2 K lei

Datorii raportate

202010,2 K lei
20217,9 K lei

Disponibilități bănești

202096 K lei
202129,1 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri202,8 K lei142,1 K lei-29,9% față de anul anterior
Rezultat net104,4 K lei63,8 K lei-38,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii90,2 K lei64,2 K lei-28,9% față de anul anterior
Datorii10,2 K lei7,9 K lei-22,8% față de anul anterior
Creanțe74 lei39,9 K lei+53.824,3% față de anul anterior
Angajați21-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă44,9%51,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 15,2% (n=27.590) · 2020: 15,3% (n=24.945)

Rezultat / active (A+B)88,6%104%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 4,1% (n=22.054) · 2020: 3,4% (n=20.474)

Rezultat / capitaluri proprii99,4%115,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 38,5% (n=25.787) · 2020: 34% (n=23.611)

Vânzări per angajat142.066 lei101.393 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2021: 82.952 lei (n=22.853) · 2020: 77.591 lei (n=20.677)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)89,1%89,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 39,6% (n=22.073) · 2020: 38,8% (n=20.494)

Datorii / active (A+B)10,9%10,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 57,2% (n=22.073) · 2020: 57,2% (n=20.494)

Ponderea activelor imobilizate3,7%3,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 16,8% (n=22.073) · 2020: 16,3% (n=20.494)

Active circulante / datorii totale8,83×9,49×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1,36× (n=35.665) · 2020: 1,31× (n=32.943)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări101,1 zile0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 71,5 zile (n=23.107) · 2020: 75,2 zile (n=20.887)

Stocuri în zile de vânzări0,9 zile0,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 23,5 zile (n=13.618) · 2020: 22,2 zile (n=12.473)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.066
Rezultat net
63.760
Angajați
1
Datorii
7.852
Active imobilizate
2.682
Active circulante
69.322
Capitaluri proprii
64.152
Venituri totale
142.066
Cheltuieli totale
76.913
Stocuri
348
Creanțe
39.904
Casă și conturi la bănci
29.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.785
Rezultat net
104.415
Angajați
2
Datorii
10.168
Active imobilizate
3.927
Active circulante
96.471
Capitaluri proprii
90.230
Venituri totale
202.864
Cheltuieli totale
97.312
Stocuri
348
Creanțe
74
Casă și conturi la bănci
96.049
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7043670
Număr de înregistrare
J02/91/1995
Înmatriculare
17 februarie 1995
EUID
ROONRC.J02/91/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. SPORTULUI 15 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HUPLE ZITA-ADRIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
V.H.CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 20.02.2023
Înregistrare fiscală
8 martie 1995
Număr registrul comerțului
J02/91/1995
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257273317 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. SPORTULUI, NR.15, AP.1
Cod poștal fiscal
310464
Strada sediului
Str. Sportului
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310464
Strada domiciliului fiscal
Str. Sportului
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310464

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 octombrie 2000
TVA până la
1 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 1419 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradStrada SportuluiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI