Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VAL REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.

VAL REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.

CUI 42975191 · SRL· Oraş Bragadiru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VAL REAL ESTATE CONSULTING S.R.L. are sediul în Oraş Bragadiru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+42%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 138 K lei, față de 97,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 4,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-63,9%

Datoriile raportate sunt 5,4 K lei în 2025, față de 14,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025138 K lei+42% față de anul anterior2021: 161.5702022: 197.1142023: 299.5272024: 97.1822025: 137.999
Rezultat net 2025508 lei-87,8% față de anul anterior2021: 111.4852022: 87.0872023: 163.8262024: 4.1772025: 508
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12022: 1
Capitaluri proprii 202516,2 K lei-34,1% față de anul anterior2021: 111.6852022: 87.3272023: 164.0662024: 24.5972025: 16.217
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0150 K300 K2021: 161,6 K lei161,6 K20212022: 197,1 K lei197,1 K20222023: 299,5 K lei299,5 K20232024: 97,2 K lei97,2 K20242025: 138 K lei138 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,5%69%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292021: 69%69%20212022: 44,2%44,2%20222023: 54,7%54,7%20232024: 4,3%4,3%20242025: 0,4%0,4%2025

Cifra de afaceri: +42% față de anul anterior. Marja netă: 0,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii16,2 K lei-34,1% față de anul anterior
Datorii5,4 K lei-63,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri299,5 K lei97,2 K lei138 K lei+42% față de anul anterior
Rezultat net163,8 K lei4,2 K lei508 lei-87,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii164,1 K lei24,6 K lei16,2 K lei-34,1% față de anul anterior
Datorii11,2 K lei14,9 K lei5,4 K lei-63,9% față de anul anterior
Creanțe159 K lei22,9 K lei12,1 K lei-47% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,4%16,5%n=5.9294,3%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,1%38,7%n=4.75667,6%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,1%61%n=4.75640,8%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)15,3%31%n=4.75616,4%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,9%3,6%n=4.75611,5%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,1%44%n=5.57317%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,81×1,02×n=7.9342,05×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36031,64 zile70,84 zilen=5.13384,82 zile62,5 zilen=5.147

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
137.999
Rezultat net
508
Angajați
—
Datorii
5.362
Active imobilizate
2.718
Active circulante
15.085
Capitaluri proprii
16.217
Venituri totale
137.999
Cheltuieli totale
131.506
Stocuri
—
Creanțe
12.129
Casă și conturi la bănci
2.956
Cheltuieli în avans
3.776
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.182
Rezultat net
4.177
Angajați
—
Datorii
14.862
Active imobilizate
5.980
Active circulante
30.409
Capitaluri proprii
24.597
Venituri totale
97.182
Cheltuieli totale
90.093
Stocuri
—
Creanțe
22.897
Casă și conturi la bănci
7.512
Cheltuieli în avans
3.070
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.527
Rezultat net
163.826
Angajați
—
Datorii
11.195
Active imobilizate
948
Active circulante
174.313
Capitaluri proprii
164.066
Venituri totale
299.528
Cheltuieli totale
101.143
Stocuri
—
Creanțe
158.984
Casă și conturi la bănci
15.329
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.114
Rezultat net
87.087
Angajați
1
Datorii
114.975
Active imobilizate
2.573
Active circulante
197.370
Capitaluri proprii
87.327
Venituri totale
197.114
Cheltuieli totale
105.487
Stocuri
—
Creanțe
15.394
Casă și conturi la bănci
181.976
Cheltuieli în avans
2.359
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.570
Rezultat net
111.485
Angajați
1
Datorii
5.087
Active imobilizate
18
Active circulante
116.754
Capitaluri proprii
111.685
Venituri totale
161.570
Cheltuieli totale
46.112
Stocuri
—
Creanțe
23.575
Casă și conturi la bănci
93.179
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-08-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42975191
Număr de înregistrare
J2020003809233
Înmatriculare
27 august 2020
EUID
ROONRC.J2020003809233
Formă juridică
SRL
Sediu social
GLIEI 32 Oraş Bragadiru Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GLIEI 32 Oraş Bragadiru ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 august 2020
Înregistrare fiscală
17 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NIȚĂ MANUEL VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VAL REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.08.2020
Înregistrare fiscală
27 august 2020
Număr registrul comerțului
J2020003809233
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, STR. GLIEI, NR.32, LOT 2 (TARLA 25)
Cod poștal fiscal
77025
Strada sediului
Str. Gliei
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Orş. Bragadiru
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77025
Detalii sediu
LOT 2 (TARLA 25)
Strada domiciliului fiscal
Str. Gliei
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bragadiru
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77025
Detalii domiciliu fiscal
LOT 2 (TARLA 25)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7820 Rev. 3Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş BragadiruCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI