Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VALCAN CONSTRUCT SRL

VALCAN CONSTRUCT SRL

CUI 22597253 · SRL· Sat Subcetate, Comuna Subcetate· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VALCAN CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Subcetate, Comuna Subcetate și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+57%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 58 K lei, față de 36,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut-0,9%

Marja netă calculată este -0,9% în 2024, față de -39,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202458 K lei+57% față de anul anterior2020: 40.7752021: 39.1502022: 86.6622023: 36.9472024: 57.993
Rezultat net 2024-508 leiPierdere redusă cu 96,5%2020: 2.9152021: 1.1032022: 42.3472023: -14.5122024: -508
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-8,2 K leiDeficit de capital majorat cu 6,6%2020: -36.6392021: -35.5362022: 6.8112023: -7.7012024: -8.210
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate043 K87 K2020: 40,8 K lei40,8 K20202021: 39,2 K lei39,2 K20212022: 86,7 K lei86,7 K20222023: 36,9 K lei36,9 K20232024: 58 K lei58 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,3%4,8%48,9%2020: 7,1%7,1%20202021: 2,8%2,8%20212022: 48,9%48,9%20222023: -39,3%-39,3%20232024: -0,9%-0,9%2024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Cifra de afaceri: +57% față de anul anterior.Marjă netă -0,9% · +38,4 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-7,7 K lei
2024-8,2 K lei

Datorii raportate

202327,2 K lei
202412,4 K lei

Disponibilități bănești

202317,7 K lei
20243,4 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri86,7 K lei36,9 K lei58 K lei+57% față de anul anterior
Rezultat net42,3 K lei-14,5 K lei-508 leiPierdere redusă cu 96,5%
Capitaluri proprii6,8 K lei-7,7 K lei-8,2 K leiDeficit de capital majorat cu 6,6%
Datorii3,7 K lei27,2 K lei12,4 K lei-54,3% față de anul anterior
Creanțe964 lei964 lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-0,9%-39,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,4% (n=33.726) · 2023: 10,2% (n=34.967)

Rezultat / active (A+B)-12,1%-74,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2% (n=27.231) · 2023: 3,1% (n=27.304)

Vânzări per angajat57.993 lei36.947 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 126.637 lei (n=29.144) · 2023: 105.454 lei (n=30.692)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-195,3%-39,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 36,9% (n=27.247) · 2023: 38,6% (n=27.321)

Datorii / active (A+B)295,3%139,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,3% (n=27.247) · 2023: 59% (n=27.321)

Ponderea activelor imobilizate19,8%4,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 19,4% (n=27.247) · 2023: 16,9% (n=27.321)

Active circulante / datorii totale0,27×0,69×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266) · 2023: 1,23× (n=44.604)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări0 zile9,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 92,2 zile (n=29.935) · 2023: 99,2 zile (n=30.621)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 20,5 zile (n=16.724) · 2023: 21,7 zile (n=17.549)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.993
Rezultat net
-508
Angajați
1
Datorii
12.414
Active imobilizate
831
Active circulante
3.373
Capitaluri proprii
-8.210
Venituri totale
57.994
Cheltuieli totale
57.922
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
3.373
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.947
Rezultat net
-14.512
Angajați
1
Datorii
27.174
Active imobilizate
831
Active circulante
18.642
Capitaluri proprii
-7.701
Venituri totale
36.947
Cheltuieli totale
51.089
Stocuri
0
Creanțe
964
Casă și conturi la bănci
17.678
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.662
Rezultat net
42.347
Angajați
1
Datorii
3.698
Active imobilizate
831
Active circulante
9.678
Capitaluri proprii
6.811
Venituri totale
86.669
Cheltuieli totale
43.472
Stocuri
0
Creanțe
964
Casă și conturi la bănci
8.714
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.150
Rezultat net
1.103
Angajați
1
Datorii
54.762
Active imobilizate
831
Active circulante
18.395
Capitaluri proprii
-35.536
Venituri totale
39.150
Cheltuieli totale
37.655
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
18.395
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.775
Rezultat net
2.915
Angajați
1
Datorii
54.788
Active imobilizate
831
Active circulante
17.318
Capitaluri proprii
-36.639
Venituri totale
40.775
Cheltuieli totale
37.466
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
17.318
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22597253
Număr de înregistrare
J19/970/2007
Înmatriculare
18 octombrie 2007
EUID
ROONRC.J19/970/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
211A Sat Subcetate, Comuna Subcetate Harghita
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VÂLCAN TUDOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VALCAN CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.12.2025
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J19/970/2007
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Topliţa

Contact și adrese

Telefon
0722473224 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT SUBCETATE COM. SUBCETATE, NR.211A
Cod poștal fiscal
537300
Numărul sediului
211A
Localitatea sediului
Sat Subcetate Com. Subcetate
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537300
Numărul domiciliului fiscal
211A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Subcetate Com. Subcetate
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
23 octombrie 2007
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Subcetate, Comuna SubcetateCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI