Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VALCODOR SRL

VALCODOR SRL

CUI 23871607 · SRL· Sat Biharia, Comuna Biharia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VALCODOR SRL are sediul în Sat Biharia, Comuna Biharia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-43,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3 mil. lei, față de 5,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 3,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+111,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253 mil. lei-43,3% față de anul anterior2020: 533.8812021: 1.058.6212022: 1.794.6782023: 3.455.2062024: 5.254.6522025: 2.981.745
Rezultat net 20255,2 K lei-97,3% față de anul anterior2020: 33.3792021: 78.6592022: 169.0802023: 83.8882024: 193.2082025: 5.159
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 22024: 22025: 3
Capitaluri proprii 2025128,7 K lei-49,6% față de anul anterior2020: 89.8222021: 141.0822022: 231.5432023: 146.3512024: 255.6712025: 128.733
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.5 mil.2020: 533,9 K lei533,9 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 3,5 mil. lei3,5 mil.20232024: 5,3 mil. lei5,3 mil.20242025: 3 mil. lei3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,7%9,4%2020: 6,3%6,3%20202021: 7,4%7,4%20212022: 9,4%9,4%20222023: 2,4%2,4%20232024: 3,7%3,7%20242025: 0,2%0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 4,6% · n=564

Cifra de afaceri: -43,3% față de anul anterior.Marjă netă 0,2% · -3,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024255,7 K lei
2025128,7 K lei

Datorii raportate

2024202,5 K lei
2025194,7 K lei

Disponibilități bănești

202410,7 K lei
20258,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,5 mil. lei5,3 mil. lei3 mil. lei-43,3% față de anul anterior
Rezultat net83,9 K lei193,2 K lei5,2 K lei-97,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii146,4 K lei255,7 K lei128,7 K lei-49,6% față de anul anterior
Datorii257,4 K lei202,5 K lei194,7 K lei-3,9% față de anul anterior
Creanțe22 K lei32,2 K lei68,2 K lei+111,4% față de anul anterior
Angajați223+50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,2%3,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4,6% (n=564) · 2024: 6,5% (n=616)

Rezultat / active (A+B)1,6%42,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=504) · 2024: 3,1% (n=560)

Rezultat / capitaluri proprii4%75,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=517) · 2024: 21% (n=581)

Vânzări per angajat993.915 lei2.627.326 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 253.013 lei (n=422) · 2024: 239.495 lei (n=491)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)39,8%55,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,5% (n=505) · 2024: 41,5% (n=562)

Datorii / active (A+B)60,2%44,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,5% (n=505) · 2024: 55,6% (n=562)

Ponderea activelor imobilizate38,7%31,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=505) · 2024: 25,1% (n=562)

Active circulante / datorii totale1,02×1,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1× (n=747) · 2024: 1,14× (n=819)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8,2 zile2,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 77,3 zile (n=536) · 2024: 71,1 zile (n=588)

Stocuri în zile de vânzări14,7 zile18,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 23,5 zile (n=439) · 2024: 25,1 zile (n=467)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.981.745
Rezultat net
5.159
Angajați
3
Datorii
194.666
Active imobilizate
125.045
Active circulante
198.354
Capitaluri proprii
128.733
Venituri totale
2.981.745
Cheltuieli totale
2.970.504
Stocuri
122.037
Creanțe
68.156
Casă și conturi la bănci
8.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.254.652
Rezultat net
193.208
Angajați
2
Datorii
202.522
Active imobilizate
145.038
Active circulante
313.155
Capitaluri proprii
255.671
Venituri totale
5.257.320
Cheltuieli totale
5.022.965
Stocuri
270.242
Creanțe
32.238
Casă și conturi la bănci
10.675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.455.206
Rezultat net
83.888
Angajați
2
Datorii
257.400
Active imobilizate
166.984
Active circulante
236.767
Capitaluri proprii
146.351
Venituri totale
3.465.661
Cheltuieli totale
3.356.351
Stocuri
164.258
Creanțe
21.950
Casă și conturi la bănci
50.559
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.794.678
Rezultat net
169.080
Angajați
2
Datorii
83.346
Active imobilizate
59.065
Active circulante
255.824
Capitaluri proprii
231.543
Venituri totale
1.794.696
Cheltuieli totale
1.608.565
Stocuri
175.544
Creanțe
17.294
Casă și conturi la bănci
62.986
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.058.621
Rezultat net
78.659
Angajați
1
Datorii
35.833
Active imobilizate
55.565
Active circulante
121.350
Capitaluri proprii
141.082
Venituri totale
1.059.495
Cheltuieli totale
970.462
Stocuri
85.339
Creanțe
4.706
Casă și conturi la bănci
31.305
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
533.881
Rezultat net
33.379
Angajați
1
Datorii
23.644
Active imobilizate
55.986
Active circulante
57.480
Capitaluri proprii
89.822
Venituri totale
533.881
Cheltuieli totale
495.557
Stocuri
29.696
Creanțe
10.095
Casă și conturi la bănci
17.689
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 43% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-05-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23871607
Număr de înregistrare
J2008001270059
Înmatriculare
14 mai 2008
EUID
ROONRC.J2008001270059
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRANDAFIRILOR 118 Sat Biharia, Comuna Biharia Bihor
Adresă fiscală
Str TRANDAFIRILOR 118 Biharia BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2008
Înregistrare fiscală
3 februarie 2025
Telefon
0259369776 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA CAMELIA-FLORICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VALCODOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2008
Înregistrare fiscală
14 mai 2008
Număr registrul comerțului
J2008001270059
Cod CAEN
3811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259369776 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT BIHARIA COM. BIHARIA, STR. TRANDAFIRILOR, NR.118
Cod poștal fiscal
417050
Strada sediului
Str. Trandafirilor
Numărul sediului
118
Localitatea sediului
Sat Biharia Com. Biharia
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417050
Strada domiciliului fiscal
Str. Trandafirilor
Numărul domiciliului fiscal
118
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Biharia Com. Biharia
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417050

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 mai 2008
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
26 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
27 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Biharia, Comuna BihariaCAEN 3811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI