Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VALIDAN SRL

VALIDAN SRL

CUI 16804486 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VALIDAN SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 415,2 K lei, față de 382,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,8%

Marja netă calculată este 4,8% în 2025, față de -3,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+278,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025415,2 K lei+8,6% față de anul anterior2020: 345.0002021: 440.7732022: 433.6892023: 401.1772024: 382.4122025: 415.180
Rezultat net 202520,1 K leiTrecere pe profit2020: 4.7812021: 52.0752022: 22.5202023: 14.0512024: -12.5132025: 20.069
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202531,1 K lei+181,5% față de anul anterior2020: 5.0212021: 52.3152022: 53.7822023: 45.3132024: 11.0602025: 31.129
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0220 K441 K2020: 345 K lei345 K20202021: 440,8 K lei440,8 K20212022: 433,7 K lei433,7 K20222023: 401,2 K lei401,2 K20232024: 382,4 K lei382,4 K20242025: 415,2 K lei415,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,3%4,3%11,8%2020: 1,4%1,4%20202021: 11,8%11,8%20212022: 5,2%5,2%20222023: 3,5%3,5%20232024: -3,3%-3,3%20242025: 4,8%4,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,4% · n=582

Cifra de afaceri: +8,6% față de anul anterior.Marjă netă 4,8% · +8,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,1 K lei
202531,1 K lei

Datorii raportate

202427,2 K lei
202529,7 K lei

Disponibilități bănești

202429,4 K lei
202555,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri401,2 K lei382,4 K lei415,2 K lei+8,6% față de anul anterior
Rezultat net14,1 K lei-12,5 K lei20,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii45,3 K lei11,1 K lei31,1 K lei+181,5% față de anul anterior
Datorii24,1 K lei27,2 K lei29,7 K lei+9,2% față de anul anterior
Creanțe1,4 K lei-142 lei254 leiCreștere cu 396 lei față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,8%-3,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=582) · 2024: 1,9% (n=849)

Rezultat / capitaluri proprii64,5%-113,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,7% (n=445) · 2024: 10,7% (n=644)

Vânzări per angajat207.590 lei191.206 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 162.018 lei (n=455) · 2024: 146.938 lei (n=665)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,03×1,38×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=757) · 2024: 0,77× (n=1.071)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,2 zile-0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 37,7 zile (n=528) · 2024: 38,2 zile (n=769)

Stocuri în zile de vânzări4,2 zile7,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 55,4 zile (n=461) · 2024: 59,6 zile (n=661)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
415.180
Rezultat net
20.069
Angajați
2
Datorii
29.736
Active imobilizate
—
Active circulante
60.354
Capitaluri proprii
31.129
Venituri totale
569.591
Cheltuieli totale
543.349
Stocuri
4.800
Creanțe
254
Casă și conturi la bănci
55.300
Cheltuieli în avans
511
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.412
Rezultat net
-12.513
Angajați
2
Datorii
27.236
Active imobilizate
—
Active circulante
37.553
Capitaluri proprii
11.060
Venituri totale
547.563
Cheltuieli totale
554.270
Stocuri
8.273
Creanțe
-142
Casă și conturi la bănci
29.422
Cheltuieli în avans
743
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
401.177
Rezultat net
14.051
Angajați
2
Datorii
24.066
Active imobilizate
—
Active circulante
68.958
Capitaluri proprii
45.313
Venituri totale
596.127
Cheltuieli totale
578.258
Stocuri
11.681
Creanțe
1.365
Casă și conturi la bănci
55.912
Cheltuieli în avans
421
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
433.689
Rezultat net
22.520
Angajați
2
Datorii
29.629
Active imobilizate
—
Active circulante
82.781
Capitaluri proprii
53.782
Venituri totale
651.060
Cheltuieli totale
624.852
Stocuri
8.823
Creanțe
153
Casă și conturi la bănci
73.805
Cheltuieli în avans
630
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
440.773
Rezultat net
52.075
Angajați
2
Datorii
23.379
Active imobilizate
—
Active circulante
75.452
Capitaluri proprii
52.315
Venituri totale
707.068
Cheltuieli totale
650.668
Stocuri
13.184
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
62.268
Cheltuieli în avans
242
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
345.000
Rezultat net
4.781
Angajați
2
Datorii
17.800
Active imobilizate
—
Active circulante
22.591
Capitaluri proprii
5.021
Venituri totale
587.798
Cheltuieli totale
580.558
Stocuri
9.034
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.557
Cheltuieli în avans
230
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-09-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16804486
Număr de înregistrare
J12/3499/2004
Înmatriculare
29 septembrie 2004
EUID
ROONRC.J12/3499/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GRIGORE ALEXANDRESCU 13 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GRIGORE ALEXANDRESCU 13 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 septembrie 2004
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026
Telefon
0723686544 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DIMOFTE VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VALIDAN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.09.2004
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2004
Număr registrul comerțului
J12/3499/2004
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0723686544 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. POET GRIGORE ALEXANDRESCU, NR.13, AP.32
Cod poștal fiscal
400529
Strada sediului
Str. Poet Grigore Alexandrescu
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400529
Strada domiciliului fiscal
Str. Poet Grigore Alexandrescu
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400529

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 octombrie 2004
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 3101 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine

CAEN 3102 Rev. 2Fabricarea de mobilă pentru bucătării

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 9524 Rev. 2Repararea mobilei și a furniturilor casnice

CAEN 3611 Rev. 1Producția de scaune

CAEN 3612 Rev. 1Producția mobilierului pentru birou și magazine

CAEN 3613 Rev. 1Producția mobilierului pentru bucătării

CAEN 3614 Rev. 1Producția altor tipuri de mobilier

CAEN 5147 Rev. 1Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a.

CAEN 5244 Rev. 1Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic

CAEN 7485 Rev. 1Activități de secretariat și traducere

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaStrada Grigore AlexandrescuCAEN 3101
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI