Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VALKOMP SRL

VALKOMP SRL

CUI 23724673 · SRL· Sat Văleni, Comuna Călăţele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VALKOMP SRL are sediul în Sat Văleni, Comuna Călăţele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 39,6 K lei, față de 52 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-30,5%

Marja netă calculată este -30,5% în 2025, față de -16% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3%

Datoriile raportate sunt 55,6 K lei în 2025, față de 57,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202539,6 K lei-23,8% față de anul anterior2020: 7.6542021: 15.2302022: 30.7022023: 118.1422024: 51.9842025: 39.605
Rezultat net 2025-12,1 K leiPierdere majorată cu 45,7%2020: -32.2412021: -16.4652022: -26.8052023: -34.2092024: -8.3052025: -12.098
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025372 lei-97% față de anul anterior2020: 98.2542021: 81.7882022: 54.9842023: 20.7752024: 12.4702025: 372
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 7,7 K lei7,7 K20202021: 15,2 K lei15,2 K20212022: 30,7 K lei30,7 K20222023: 118,1 K lei118,1 K20232024: 52 K lei52 K20242025: 39,6 K lei39,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-421,2%-209%3,2%2020: -421,2%-421,2%20202021: -108,1%-108,1%20212022: -87,3%-87,3%20222023: -29%-29%20232024: -16%-16%20242025: -30,5%-30,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,2% · n=674

Cifra de afaceri: -23,8% față de anul anterior.Marjă netă -30,5% · -14,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202412,5 K lei
2025372 lei

Datorii raportate

202457,4 K lei
202555,6 K lei

Disponibilități bănești

202444,6 K lei
202534,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri118,1 K lei52 K lei39,6 K lei-23,8% față de anul anterior
Rezultat net-34,2 K lei-8,3 K lei-12,1 K leiPierdere majorată cu 45,7%
Capitaluri proprii20,8 K lei12,5 K lei372 lei-97% față de anul anterior
Datorii57,9 K lei57,4 K lei55,6 K lei-3% față de anul anterior
Creanțe43 K lei25,3 K lei14,2 K lei-43,8% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-30,5%-16%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,2% (n=674) · 2024: 3,8% (n=657)

Rezultat / active (A+B)-21,6%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=595) · 2024: 2,3% (n=583)

Rezultat / capitaluri proprii-3.252,2%-66,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=551) · 2024: 10,2% (n=545)

Vânzări per angajat39.605 lei25.992 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 160.433 lei (n=571) · 2024: 151.887 lei (n=547)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)0,7%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,5% (n=596) · 2024: 29% (n=584)

Datorii / active (A+B)99,3%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,5% (n=596) · 2024: 71% (n=584)

Ponderea activelor imobilizate13,1%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48% (n=596) · 2024: 43,8% (n=584)

Active circulante / datorii totale0,87×1,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,6× (n=806) · 2024: 0,71× (n=792)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări129,1 zile174,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 44,2 zile (n=613) · 2024: 46,7 zile (n=590)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.605
Rezultat net
-12.098
Angajați
1
Datorii
55.630
Active imobilizate
7.357
Active circulante
48.645
Capitaluri proprii
372
Venituri totale
60.080
Cheltuieli totale
69.474
Stocuri
—
Creanțe
14.200
Casă și conturi la bănci
34.445
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.984
Rezultat net
-8.305
Angajați
2
Datorii
57.366
Active imobilizate
—
Active circulante
69.836
Capitaluri proprii
12.470
Venituri totale
91.799
Cheltuieli totale
99.593
Stocuri
—
Creanțe
25.262
Casă și conturi la bănci
44.574
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.142
Rezultat net
-34.209
Angajați
2
Datorii
57.886
Active imobilizate
—
Active circulante
78.661
Capitaluri proprii
20.775
Venituri totale
139.643
Cheltuieli totale
172.694
Stocuri
—
Creanțe
43.000
Casă și conturi la bănci
35.661
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.702
Rezultat net
-26.805
Angajați
2
Datorii
54.076
Active imobilizate
—
Active circulante
109.060
Capitaluri proprii
54.984
Venituri totale
57.516
Cheltuieli totale
84.020
Stocuri
80.350
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.230
Rezultat net
-16.465
Angajați
2
Datorii
49.885
Active imobilizate
—
Active circulante
131.673
Capitaluri proprii
81.788
Venituri totale
66.800
Cheltuieli totale
83.115
Stocuri
80.350
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
51.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.654
Rezultat net
-32.241
Angajați
2
Datorii
34.634
Active imobilizate
9.878
Active circulante
123.010
Capitaluri proprii
98.254
Venituri totale
50.973
Cheltuieli totale
83.137
Stocuri
80.350
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
42.660
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-04-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23724673
Număr de înregistrare
J2008001749128
Înmatriculare
15 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J2008001749128
Formă juridică
SRL
Sediu social
201 Sat Văleni, Comuna Călăţele Cluj
Adresă fiscală
201 Văleni CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 aprilie 2008
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0762617924 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOTH MATEI IOAN
administrator
KOVACS ISTVAN LEVENTE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VALKOMP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.2008
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2008
Număr registrul comerțului
J2008001749128
Cod CAEN
4931
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin

Contact și adrese

Telefon
0762617924 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT VĂLENI COM. CĂLĂŢELE, , NR.201
Numărul sediului
201
Localitatea sediului
Sat Văleni Com. Călăţele
Județul sediului
CLUJ
Numărul domiciliului fiscal
201
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Văleni Com. Călăţele
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 0145 Rev. 3Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0220 Rev. 3Exploatarea forestieră

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 1621 Rev. 3Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

CAEN 1622 Rev. 3Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Văleni, Comuna CălăţeleCAEN 4931
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI