Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VALMI SERVCOM SRL

VALMI SERVCOM SRL

CUI 4128550 · SRL· Municipiul Roşiori de Vede

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VALMI SERVCOM SRL are sediul în Municipiul Roşiori de Vede. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,7 mil. lei, față de 3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,4%

Marja netă calculată este 0,4% în 2025, față de 19,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+159,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,7 mil. lei-9,8% față de anul anterior2020: 1.760.7152021: 2.060.6372022: 2.108.9862023: 2.463.2652024: 2.950.7872025: 2.661.928
Rezultat net 202510 K lei-98,2% față de anul anterior2020: 350.6562021: 511.3902022: 220.9242023: 91.1922024: 563.1482025: 9.971
Angajați 202512-7,7% față de anul anterior2020: 112021: 122022: 162023: 182024: 132025: 12
Capitaluri proprii 20252 mil. lei+0,6% față de anul anterior2020: 2.013.1392021: 2.224.5302022: 2.028.6232023: 1.860.6152024: 1.988.1352025: 2.000.354
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,8 mil. lei1,8 mil.20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 2,1 mil. lei2,1 mil.20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.20232024: 3 mil. lei3 mil.20242025: 2,7 mil. lei2,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%12,4%24,8%2020: 19,9%19,9%20202021: 24,8%24,8%20212022: 10,5%10,5%20222023: 3,7%3,7%20232024: 19,1%19,1%20242025: 0,4%0,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,6% · n=775

Cifra de afaceri: -9,8% față de anul anterior.Marjă netă 0,4% · -18,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242 mil. lei
20252 mil. lei

Datorii raportate

2024565,5 K lei
20252,6 mil. lei

Disponibilități bănești

2024101,7 K lei
202548,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei3 mil. lei2,7 mil. lei-9,8% față de anul anterior
Rezultat net91,2 K lei563,1 K lei10 K lei-98,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,9 mil. lei2 mil. lei2 mil. lei+0,6% față de anul anterior
Datorii236,1 K lei565,5 K lei2,6 mil. lei+352,5% față de anul anterior
Creanțe199,4 K lei43,4 K lei112,6 K lei+159,7% față de anul anterior
Angajați181312-7,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,4%19,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=775) · 2024: 5,2% (n=442)

Rezultat / active (A+B)0,2%22,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=777) · 2024: 3,5% (n=399)

Rezultat / capitaluri proprii0,5%28,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=680) · 2024: 16,3% (n=381)

Vânzări per angajat221.827 lei226.984 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 249.345 lei (n=736) · 2024: 183.890 lei (n=339)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)43,9%77,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,7% (n=777) · 2024: 30,6% (n=399)

Datorii / active (A+B)56,1%22,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 60,4% (n=777) · 2024: 70,6% (n=399)

Ponderea activelor imobilizate93,7%87,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56,8% (n=777) · 2024: 36,8% (n=399)

Active circulante / datorii totale0,11×0,55×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,67× (n=829) · 2024: 0,74× (n=584)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări15,2 zile5,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 23,6 zile (n=763) · 2024: 23,4 zile (n=376)

Stocuri în zile de vânzări14,4 zile13,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 9,6 zile (n=752) · 2024: 32,5 zile (n=409)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.661.928
Rezultat net
9.971
Angajați
12
Datorii
2.558.800
Active imobilizate
4.268.399
Active circulante
289.385
Capitaluri proprii
2.000.354
Venituri totale
2.843.399
Cheltuieli totale
2.826.188
Stocuri
106.544
Creanțe
112.608
Casă și conturi la bănci
48.920
Cheltuieli în avans
1.370
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.950.787
Rezultat net
563.148
Angajați
13
Datorii
565.510
Active imobilizate
2.243.255
Active circulante
309.032
Capitaluri proprii
1.988.135
Venituri totale
2.984.617
Cheltuieli totale
2.319.186
Stocuri
108.654
Creanțe
43.365
Casă și conturi la bănci
101.700
Cheltuieli în avans
1.358
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.463.265
Rezultat net
91.192
Angajați
18
Datorii
236.097
Active imobilizate
1.645.595
Active circulante
451.117
Capitaluri proprii
1.860.615
Venituri totale
2.500.376
Cheltuieli totale
2.386.553
Stocuri
85.462
Creanțe
199.421
Casă și conturi la bănci
117.421
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.108.986
Rezultat net
220.924
Angajați
16
Datorii
415.836
Active imobilizate
1.768.940
Active circulante
675.269
Capitaluri proprii
2.028.623
Venituri totale
2.138.326
Cheltuieli totale
1.897.397
Stocuri
90.278
Creanțe
141.366
Casă și conturi la bănci
400.125
Cheltuieli în avans
250
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.060.637
Rezultat net
511.390
Angajați
12
Datorii
706.842
Active imobilizate
1.579.374
Active circulante
1.349.318
Capitaluri proprii
2.224.530
Venituri totale
2.128.359
Cheltuieli totale
1.597.335
Stocuri
56.012
Creanțe
85.324
Casă și conturi la bănci
1.207.982
Cheltuieli în avans
2.680
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.760.715
Rezultat net
350.656
Angajați
11
Datorii
276.526
Active imobilizate
1.643.445
Active circulante
642.965
Capitaluri proprii
2.013.139
Venituri totale
1.803.519
Cheltuieli totale
1.437.462
Stocuri
56.849
Creanțe
93.963
Casă și conturi la bănci
492.153
Cheltuieli în avans
3.255
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.260
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-06-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Dosar 21608/55/20262026-09-17 · Judecătoria ARAD · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4128550
Număr de înregistrare
J1993000748342
Înmatriculare
1 iunie 1993
EUID
ROONRC.J1993000748342
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU 19 Municipiul Roşiori de Vede Teleorman
Adresă fiscală
Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU 19 Roşiori de Vede TELEORMAN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 iunie 1993
Înregistrare fiscală
25 februarie 2025
Telefon
463701

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STOICA MIRCEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VALMI SERVCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.1993
Înregistrare fiscală
17 iunie 1993
Număr registrul comerțului
J1993000748342
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede

Contact și adrese

Telefon
463701
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. MIHAIL KOGĂLNICEANU, NR.19
Cod poștal fiscal
145100
Strada sediului
Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU
Numărul sediului
19
Localitatea sediului
Mun. Roşiori de Vede
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
145100
Strada domiciliului fiscal
Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU
Numărul domiciliului fiscal
19
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roşiori de Vede
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
145100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 1996
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
27 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 3Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3513 Rev. 3Transportul energiei electrice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanMunicipiul Roşiori de VedeStrada Mihail KogălniceanuCAEN 5611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI