Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VANCOM SRL

VANCOM SRL

CUI 22184540 · SRL· Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

VANCOM SRL are sediul în Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 247,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Datoriile au crescut+70,7%

Datoriile raportate sunt 229,7 K lei în 2025, față de 134,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2021: 473.4612023: 210.0202024: 247.6652025: 0
Rezultat net 2025-117,5 K leiPierdere majorată cu 1,6 K%2021: 116.4912023: -20.8332024: -7.1142025: -117.511
Angajați 20250-100% față de anul anterior2021: 32023: 22024: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025286 K lei-29,1% față de anul anterior2021: 324.2592023: 410.6292024: 403.5152025: 286.004
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0237 K473 K2021: 473,5 K lei473,5 K20212023: 210 K lei210 K20232024: 247,7 K lei247,7 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,9%7,3%24,6%2021: 24,6%24,6%20212023: -9,9%-9,9%20232024: -2,9%-2,9%20242025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=5.877

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024403,5 K lei
2025286 K lei

Datorii raportate

2024134,6 K lei
2025229,7 K lei

Disponibilități bănești

202420,9 K lei
20255 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri210 K lei247,7 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-20,8 K lei-7,1 K lei-117,5 K leiPierdere majorată cu 1,6 K%
Capitaluri proprii410,6 K lei403,5 K lei286 K lei-29,1% față de anul anterior
Datorii162 K lei134,6 K lei229,7 K lei+70,7% față de anul anterior
Creanțe344,7 K lei345,5 K lei344,1 K lei-0,4% față de anul anterior
Angajați210-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-2,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=5.877) · 2024: 4,8% (n=7.971)

Rezultat / active (A+B)-23,4%-1,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,1% (n=4.250) · 2024: 1,3% (n=5.451)

Rezultat / capitaluri proprii-41,1%-1,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,3% (n=4.466) · 2024: 46,6% (n=6.080)

Vânzări per angajat—247.665 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 142.779 lei (n=4.195) · 2024: 125.973 lei (n=5.771)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)56,9%76,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=4.251) · 2024: 22,5% (n=5.451)

Datorii / active (A+B)45,7%25,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,6% (n=4.251) · 2024: 76,9% (n=5.451)

Ponderea activelor imobilizate18,2%18,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48% (n=4.251) · 2024: 45,5% (n=5.451)

Active circulante / datorii totale1,79×3,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,67× (n=7.083) · 2024: 0,78× (n=9.442)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—502,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 30,8 zile (n=4.940) · 2024: 29 zile (n=6.167)

Stocuri în zile de vânzări—89,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 4,4 zile (n=2.055) · 2024: 4,2 zile (n=2.516)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-117.511
Angajați
0
Datorii
229.745
Active imobilizate
91.434
Active circulante
410.822
Capitaluri proprii
286.004
Venituri totale
840
Cheltuieli totale
118.341
Stocuri
61.700
Creanțe
344.100
Casă și conturi la bănci
5.022
Cheltuieli în avans
13.493
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.665
Rezultat net
-7.114
Angajați
1
Datorii
134.621
Active imobilizate
96.505
Active circulante
428.138
Capitaluri proprii
403.515
Venituri totale
249.665
Cheltuieli totale
254.302
Stocuri
61.700
Creanțe
345.548
Casă și conturi la bănci
20.890
Cheltuieli în avans
13.493
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.020
Rezultat net
-20.833
Angajați
2
Datorii
162.034
Active imobilizate
96.876
Active circulante
462.294
Capitaluri proprii
410.629
Venituri totale
210.020
Cheltuieli totale
228.752
Stocuri
61.416
Creanțe
344.670
Casă și conturi la bănci
56.208
Cheltuieli în avans
13.493
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
473.461
Rezultat net
116.491
Angajați
3
Datorii
247.502
Active imobilizate
104.575
Active circulante
453.693
Capitaluri proprii
324.259
Venituri totale
473.461
Cheltuieli totale
352.235
Stocuri
55.895
Creanțe
348.355
Casă și conturi la bănci
49.443
Cheltuieli în avans
13.493
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-07-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

4 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Dosar 2272/258/20262026-05-18 · Judecătoria MIERCUREACIUC · Pârât

cerere de valoare redusă · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2026-09-14 · 9:15

Respinge cererea

Admite excep?ia rămânerii fără obiect a cauzei, invocată de instan?ă din oficiu. Respinge cererea de valoare redusă formulată de către reclamanta Agency For Control of Outstanding Debts AD. în contradictoriu cu pârâtul VANCOM SRL ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Miercurea Ciuc. Pronun?ată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 14.09.2026.

Document: _Hotarare 2013/2026 · 2026-09-14

Dosar 12145/271/20232024-06-10 · Tribunalul BIHOR · Apelant

pretenţii · Apel

1 termen · ultima soluție: Anulează cererea de apel

2024-10-07 · 10:00

Anulează cererea de apel

Admite excepţia netimbrării apelului şi, în consecinţă: Anulează ca netimbrat apelul formulat de apelanta VANCOM SRL în contradictoriu cu intimata TOYA CURIER SRL împotriva Sentinţei civile nr. 1480 din 25 martie 2024 pronunţate de Judecătoria Oradea, pe care o păstrează în tot. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în 30 de zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Bihor. Pronunţată în şedinţa publică din 7 octombrie 2024.

Document: Hotarare 478/2024 · 2024-10-07

Căi de atac declarate: Apel · 2024-05-29

Dosar 17354/271/20232023-10-06 · Judecătoria ORADEA · Pârât

pretenţii · Fond

1 termen · ultima soluție: Scoate cauza de pe rol

2024-02-14 · 08:30

Scoate cauza de pe rol

Admite excepţia litispendenţei invocată din oficiu. Dispune trimiterea cererii de chemare în judecată înregistrată sub dosar nr. 17354/271/2023 la dosarul nr. 12145/271/2023 aflat pe rolul completului Civil C 2, cu termen de judecată în 26.02.2024 în vederea soluţionării acestora împreună Fără cale de atac separată. Pronunţată în şedinţa publică de azi 14 Februarie 2024.

Document: incheierefinaladezinvestire 605/2024 · 2024-02-14

Dosar 12145/271/20232023-07-12 · Judecătoria ORADEA · Pârât

pretenţii · Fond

5 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2024-03-25 · 12:30

Admite in parte cererea

Admite în parte cererea formulată de reclamantele TOYA CURIER SRL, societate în faliment, prin lichidator judiciar EUROSMART Filiala Sibiu SRL, şi SC CLEAN FREAKS SRL, în contradictoriu cu pârâţii S.C. VANCOM S.R.L. şi VANYOLOS CSABA. Obligă pârâţii, în solidar, la plata în favoarea reclamantei SC CLEAN FREAKS SRL a sumei de 6451,39 lei, reprezentând contravaloarea rambursurilor cash, cont colector şi transport aferente expedi?iilor po?tale avute în gestiune ?i livrate, regăsite în anexele nr. 1 ?i nr. 2 al inventarului din data de 28.07.2021. Obligă pârâţii, în solidar, la plata în favoarea reclamantei SC CLEAN FREAKS SRL a penalităţilor de 5% pe zi de întârziere aferente debitului de 6451,39 lei, calculate de la data de 28.07.2021 până la data plăţii efective a debitului. Obligă pârâţii, în solidar, la plata în favoarea reclamantei a sumei de 200 lei, cu titlu de penalită?i pentru incidentele constând în nedepunerea valorilor de ramburs cash, cont colector şi transport aferente expedi?iilor po?tale avute în gestiune ?i livrate, regăsite în anexele nr. 1 ?i nr. 2 al inventarului din data de 28.07.2021. Obligă pârâţii, în solidar, la plata în favoarea reclamantei a sumei de 1112,89 lei, reprezentând contravaloarea facturii seria TYFCT nr. 14416/31.07.2021. Obligă pârâţii, în solidar, la plata în favoarea reclamantei a penalităţilor de 0,5% pe zi de întârziere, aferente facturii seria TYFCT nr. 14416/31.07.2021, calculate de la data de 15.08.2021 până la plata efectivă a debitului. Respinge ca nefondate restul pretenţiilor. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, calea de atac se va depune la Judecătoria Oradea. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin grefa instan?ei, azi, 25 martie 2024.

Document: Hotarare 1480/2024 · 2024-03-25

2024-03-11 · 12:30

Amână pronunţarea

în vederea deliberării

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-11

2024-02-26 · 08:30

Amână pronunţarea

în vederea deliberării şi pentru a da posibilitate părţilor să depună concluzii scrise

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-26

2024-01-15 · 09:30

Amână cauza

administrarea probei testimoniale

Document: incheieredesedinta · 2024-01-15

2023-11-06 · 09:30

Amână cauza

în vederea efectuării expertizei contabile şi audierii unui martor

Document: incheieredesedinta · 2023-11-06

Căi de atac declarate: Apel · 2024-05-29

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22184540
Număr de înregistrare
J19/706/2007
Înmatriculare
30 iulie 2007
EUID
ROONRC.J19/706/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
106A Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
106A Sincraieni HARGHITA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 iulie 2007
Înregistrare fiscală
10 septembrie 2024
Telefon
0722373523 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VANYOLOS CSABA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VANCOM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.07.2007
Înregistrare fiscală
31 iulie 2007
Număr registrul comerțului
J19/706/2007
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0722373523 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT SÂNCRĂIENI COM. SÂNCRĂIENI, NR.106A
Cod poștal fiscal
537265
Numărul sediului
106A
Localitatea sediului
Sat Sâncrăieni Com. Sâncrăieni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537265
Numărul domiciliului fiscal
106A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sâncrăieni Com. Sâncrăieni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537265

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
2 august 2007
TVA până la
20 septembrie 2024
Anulare operată la
1 octombrie 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
20 septembrie 2024
Actualizare TVA la încasare
1 octombrie 2024
Publicare TVA la încasare
2 octombrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Sâncrăieni, Comuna SâncrăieniCAEN 4939
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI