Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VANCRIS MOBILPHON S.R.L.

VANCRIS MOBILPHON S.R.L.

CUI 41881285 · SRL· Municipiul Câmpina· Alte activități de telecomunicații

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VANCRIS MOBILPHON S.R.L. are sediul în Municipiul Câmpina și raportează activitatea alte activități de telecomunicații. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-90,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 2,8 K lei, față de 29,6 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-589,3%

Marja netă calculată este -589,3% în 2022, față de 1,2% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20222,8 K lei-90,6% față de anul anterior2020: 17.6502021: 29.6062022: 2.782
Rezultat net 2022-16,4 K lei-4.679,3% față de anul anterior2020: 362021: 3582022: -16.394
Angajați 20220-100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 0
Capitaluri proprii 2022-28 K lei-141,4% față de anul anterior2020: -11.9502021: -11.5912022: -27.985
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate015 K30 K2020: 17,7 K lei17,7 K20202021: 29,6 K lei29,6 K20212022: 2,8 K lei2,8 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-589,3%-283,3%22,7%Mediana sectorului (2022): 22,7% · n=5732020: 0,2%0,2%20202021: 1,2%1,2%20212022: -589,3%-589,3%2022

Cifra de afaceri: -90,6% față de anul anterior. Marja netă: -589,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii-28 K lei-141,4% față de anul anterior
Datorii27,9 K lei-25,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri17,7 K lei29,6 K lei2,8 K lei-90,6% față de anul anterior
Rezultat net36 lei358 lei-16,4 K lei-4.679,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-12 K lei-11,6 K lei-28 K lei-141,4% față de anul anterior
Datorii50,4 K lei37,7 K lei27,9 K lei-25,9% față de anul anterior
Creanțe—1,4 K lei—Fără an comparabil
Angajați110-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-589,3%22,7%n=5731,2%24,2%n=531
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii-0×1,69×n=7420,69×1,93×n=703
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—91 zilen=51217,1 zile83,79 zilen=492
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—17,76 zilen=31142,92 zile25,27 zilen=305
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—182.207 lein=42029.606 lei160.924 lein=365

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.782
Rezultat net
-16.394
Angajați
0
Datorii
27.905
Active imobilizate
—
Active circulante
-80
Capitaluri proprii
-27.985
Venituri totale
2.803
Cheltuieli totale
18.999
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
-80
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.606
Rezultat net
358
Angajați
1
Datorii
37.668
Active imobilizate
—
Active circulante
26.077
Capitaluri proprii
-11.591
Venituri totale
29.607
Cheltuieli totale
28.955
Stocuri
3.530
Creanțe
1.406
Casă și conturi la bănci
21.141
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.650
Rezultat net
36
Angajați
1
Datorii
50.443
Active imobilizate
—
Active circulante
38.493
Capitaluri proprii
-11.950
Venituri totale
17.650
Cheltuieli totale
17.376
Stocuri
4.363
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
34.130
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41881285
Număr de înregistrare
J29/3237/2019
Înmatriculare
11 noiembrie 2019
EUID
ROONRC.J29/3237/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
DEMOCRAŢIEI 7 5A Municipiul Câmpina Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NIȚĂ CRISTIAN-RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VANCRIS MOBILPHON S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 08.06.2023
Înregistrare fiscală
11 noiembrie 2019
Număr registrul comerțului
J29/3237/2019
Cod CAEN
6190
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Contact și adrese

Telefon
0765290290 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. DEMOCRAŢIEI, NR.7, BL.5A, SC.A, ET.2, AP.9
Cod poștal fiscal
105600
Strada sediului
Str. Democraţiei
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Câmpina
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105600
Strada domiciliului fiscal
Str. Democraţiei
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpina
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 4762 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 6190 Rev. 2Alte activități de telecomunicații

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 7740 Rev. 2Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul CâmpinaCAEN 6190
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI