Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VANDO SRL

VANDO SRL

CUI 4524024 · SRL· Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VANDO SRL are sediul în Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 37,8 K lei, față de 62 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-62%

Marja netă calculată este -62% în 2025, față de 43,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+89,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202537,8 K lei-39% față de anul anterior2020: 14.1362021: 17.0062022: 40.8412023: 15.2082024: 61.9712025: 37.815
Rezultat net 2025-23,5 K leiTrecere pe pierdere2020: 8.4202021: 5.1312022: 6142023: -12.5502024: 27.1672025: -23.461
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202533,3 K lei-41,3% față de anul anterior2020: -25.2902021: -20.1592022: -19.5452023: -32.0952024: 56.7582025: 33.298
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate031 K62 K2020: 14,1 K lei14,1 K20202021: 17 K lei17 K20212022: 40,8 K lei40,8 K20222023: 15,2 K lei15,2 K20232024: 62 K lei62 K20242025: 37,8 K lei37,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-82,5%-11,5%59,6%2020: 59,6%59,6%20202021: 30,2%30,2%20212022: 1,5%1,5%20222023: -82,5%-82,5%20232024: 43,8%43,8%20242025: -62%-62%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,4% · n=233

Cifra de afaceri: -39% față de anul anterior.Marjă netă -62% · -105,9 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202456,8 K lei
202533,3 K lei

Datorii raportate

202421,7 K lei
202535,2 K lei

Disponibilități bănești

202432,3 K lei
202514 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri15,2 K lei62 K lei37,8 K lei-39% față de anul anterior
Rezultat net-12,6 K lei27,2 K lei-23,5 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-32,1 K lei56,8 K lei33,3 K lei-41,3% față de anul anterior
Datorii79,4 K lei21,7 K lei35,2 K lei+62,3% față de anul anterior
Creanțe9,9 K lei10,3 K lei19,6 K lei+89,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-62%43,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,4% (n=233) · 2024: 7,8% (n=239)

Rezultat / capitaluri proprii-70,5%47,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,3% (n=233) · 2024: 15% (n=234)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,95×3,62×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,19× (n=266) · 2024: 1,26× (n=270)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări186,5 zile60 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 112,3 zile (n=215) · 2024: 117,1 zile (n=227)

Stocuri în zile de vânzări465,3 zile208,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 9,9 zile (n=124) · 2024: 6,4 zile (n=134)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.815
Rezultat net
-23.461
Angajați
—
Datorii
35.185
Active imobilizate
—
Active circulante
68.483
Capitaluri proprii
33.298
Venituri totale
37.815
Cheltuieli totale
58.876
Stocuri
48.874
Creanțe
19.595
Casă și conturi la bănci
14
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
61.971
Rezultat net
27.167
Angajați
—
Datorii
21.683
Active imobilizate
—
Active circulante
78.441
Capitaluri proprii
56.758
Venituri totale
61.971
Cheltuieli totale
34.328
Stocuri
35.837
Creanțe
10.327
Casă și conturi la bănci
32.277
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.208
Rezultat net
-12.550
Angajați
—
Datorii
79.369
Active imobilizate
—
Active circulante
47.274
Capitaluri proprii
-32.095
Venituri totale
15.208
Cheltuieli totale
27.758
Stocuri
35.837
Creanțe
9.888
Casă și conturi la bănci
1.549
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
40.841
Rezultat net
614
Angajați
—
Datorii
74.269
Active imobilizate
—
Active circulante
54.724
Capitaluri proprii
-19.545
Venituri totale
40.841
Cheltuieli totale
40.227
Stocuri
35.837
Creanțe
9.558
Casă și conturi la bănci
9.329
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
17.006
Rezultat net
5.131
Angajați
—
Datorii
74.269
Active imobilizate
—
Active circulante
54.110
Capitaluri proprii
-20.159
Venituri totale
17.006
Cheltuieli totale
11.365
Stocuri
33.837
Creanțe
9.558
Casă și conturi la bănci
10.715
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.136
Rezultat net
8.420
Angajați
—
Datorii
80.089
Active imobilizate
—
Active circulante
54.799
Capitaluri proprii
-25.290
Venituri totale
14.136
Cheltuieli totale
5.716
Stocuri
32.775
Creanțe
9.888
Casă și conturi la bănci
12.136
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.248
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-05-09; reactivare la 2025-12-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-26

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2024-05-09; reactivare la 2025-12-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-12-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 39% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-08-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-25–2026-10-26 · verificat 2026-10-26.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4524024
Număr de înregistrare
J1993000851077
Înmatriculare
13 august 1993
EUID
ROONRC.J1993000851077
Formă juridică
SRL
Sediu social
Ghioceilor 30 Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu Botoşani
Adresă fiscală
Str Ghioceilor 30 Cătămăreşti-Deal BOTOŞANI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 august 1993
Înregistrare fiscală
11 decembrie 2025
Telefon
0231583252 · Firme cu același număr
Fax
310

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HURDUZAN ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VANDO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.08.1993
Înregistrare fiscală
18 august 1993
Număr registrul comerțului
J1993000851077
Cod CAEN
7111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani

Contact și adrese

Telefon
0231583252 · Firme cu același număr
Fax
310
Domiciliu fiscal
JUD. BOTOŞANI, SAT CĂTĂMĂREŞTI-DEAL COM. MIHAI EMINESCU, STR. GHIOCEILOR, NR.30
Strada sediului
Str. Ghioceilor
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu
Județul sediului
BOTOŞANI
Strada domiciliului fiscal
Str. Ghioceilor
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu
Județul domiciliului fiscal
BOTOŞANI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 decembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 ianuarie 2008
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2013
Actualizare TVA la încasare
21 mai 2013
Publicare TVA la încasare
22 mai 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 mai 2024
Reactivare
9 decembrie 2025
Publicarea deciziei
9 mai 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-26Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BotoşaniSat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai EminescuCAEN 7111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI