Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VECTRA FOCUS FNT DRO S.R.L.

VECTRA FOCUS FNT DRO S.R.L.

CUI 41752345 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

VECTRA FOCUS FNT DRO S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-61,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 140,1 K lei, față de 360,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-23%

Marja netă calculată este -23% în 2025, față de 14,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-35,5%

Datoriile raportate sunt 18,9 K lei în 2025, față de 29,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025140,1 K lei-61,1% față de anul anterior2020: 70.9942021: 179.6842022: 174.3462023: 460.3942024: 360.3942025: 140.141
Rezultat net 2025-32,3 K lei-163,5% față de anul anterior2020: 21.6152021: 106.6932022: 41.6982023: 38.6422024: 50.8532025: -32.294
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 42024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-10,1 K lei-145,4% față de anul anterior2020: 22.6152021: 129.3082022: 42.7132023: 41.3552024: 22.2082025: -10.086
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0230 K460 K2020: 71 K lei71 K20202021: 179,7 K lei179,7 K20212022: 174,3 K lei174,3 K20222023: 460,4 K lei460,4 K20232024: 360,4 K lei360,4 K20242025: 140,1 K lei140,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23%18,2%59,4%Mediana sectorului (2025): 2,5% · n=44792020: 30,4%30,4%20202021: 59,4%59,4%20212022: 23,9%23,9%20222023: 8,4%8,4%20232024: 14,1%14,1%20242025: -23%-23%2025

Cifra de afaceri: -61,1% față de anul anterior. Marja netă: -23%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-10,1 K lei-145,4% față de anul anterior
Datorii18,9 K lei-35,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri460,4 K lei360,4 K lei140,1 K lei-61,1% față de anul anterior
Rezultat net38,6 K lei50,9 K lei-32,3 K lei-163,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii41,4 K lei22,2 K lei-10,1 K lei-145,4% față de anul anterior
Datorii14,4 K lei29,3 K lei18,9 K lei-35,5% față de anul anterior
Creanțe6,1 K lei4,4 K lei1,2 K lei-73% față de anul anterior
Angajați411+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-23%2,5%n=4.47914,1%4,8%n=7.971
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—79%n=3.053229%46,6%n=6.080
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,47×0,75×n=4.8381,76×0,78×n=9.442
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603,06 zile11,42 zilen=2.8244,4 zile28,98 zilen=6.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați140.141 lei71.960 lein=2.584360.394 lei125.973 lein=5.771

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.141
Rezultat net
-32.294
Angajați
1
Datorii
18.883
Active imobilizate
—
Active circulante
8.797
Capitaluri proprii
-10.086
Venituri totale
140.141
Cheltuieli totale
171.034
Stocuri
—
Creanțe
1.190
Casă și conturi la bănci
7.607
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
360.394
Rezultat net
50.853
Angajați
1
Datorii
29.263
Active imobilizate
—
Active circulante
51.471
Capitaluri proprii
22.208
Venituri totale
360.394
Cheltuieli totale
302.927
Stocuri
—
Creanțe
4.400
Casă și conturi la bănci
47.071
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
460.394
Rezultat net
38.642
Angajați
4
Datorii
14.412
Active imobilizate
—
Active circulante
55.767
Capitaluri proprii
41.355
Venituri totale
460.394
Cheltuieli totale
417.149
Stocuri
—
Creanțe
6.077
Casă și conturi la bănci
49.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
174.346
Rezultat net
41.698
Angajați
2
Datorii
8.827
Active imobilizate
—
Active circulante
51.540
Capitaluri proprii
42.713
Venituri totale
175.346
Cheltuieli totale
131.490
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
51.540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.684
Rezultat net
106.693
Angajați
2
Datorii
726
Active imobilizate
—
Active circulante
130.034
Capitaluri proprii
129.308
Venituri totale
203.762
Cheltuieli totale
96.005
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
130.034
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
70.994
Rezultat net
21.615
Angajați
1
Datorii
2.316
Active imobilizate
21.007
Active circulante
3.924
Capitaluri proprii
22.615
Venituri totale
70.994
Cheltuieli totale
47.597
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.924
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 61% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41752345
Număr de înregistrare
J2019003929122
Înmatriculare
10 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019003929122
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALBIEI 1A Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ALBIEI 1A Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
26 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HURUBAN TEODOR
administrator
VAS DRAGOȘ OVIDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VECTRA FOCUS FNT DRO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.10.2019
Înregistrare fiscală
10 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019003929122
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ALBIEI, NR.1A, ET.4, AP.13
Strada sediului
Str. Albiei
Numărul sediului
1A
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Albiei
Numărul domiciliului fiscal
1A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 4933
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI