Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VENUS FLORAL DESIGN S.R.L.

VENUS FLORAL DESIGN S.R.L.

CUI 39580744 · SRL· Sat Cristian, Comuna Cristian· Activități de design specializat

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

VENUS FLORAL DESIGN S.R.L. are sediul în Sat Cristian, Comuna Cristian și raportează activitatea activități de design specializat. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-79,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 58,1 K lei, față de 278,6 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a crescut-72,2%

Marja netă calculată este -72,2% în 2023, față de -98,3% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202358,1 K lei-79,2% față de anul anterior2021: 382.8242022: 278.6142023: 58.075
Rezultat net 2023-41,9 K lei+84,7% față de anul anterior2021: -125.5672022: -273.9212023: -41.903
Angajați 20231+0% față de anul anterior2021: 32022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-109,3 K lei+48,8% față de anul anterior2021: 60.4822022: -213.4392023: -109.263
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0191 K383 K2021: 382,8 K lei382,8 K20212022: 278,6 K lei278,6 K20222023: 58,1 K lei58,1 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-98,3%-35,4%27,6%Mediana sectorului (2023): 27,6% · n=37342021: -32,8%-32,8%20212022: -98,3%-98,3%20222023: -72,2%-72,2%2023

Cifra de afaceri: -79,2% față de anul anterior. Marja netă: -72,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2023 comparat cu 2022
Capitaluri proprii-109,3 K lei+48,8% față de anul anterior
Datorii133,2 K lei-24,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri382,8 K lei278,6 K lei58,1 K lei-79,2% față de anul anterior
Rezultat net-125,6 K lei-273,9 K lei-41,9 K lei+84,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii60,5 K lei-213,4 K lei-109,3 K lei+48,8% față de anul anterior
Datorii155,7 K lei176,1 K lei133,2 K lei-24,4% față de anul anterior
Creanțe81,8 K lei16,9 K lei5,8 K lei-65,8% față de anul anterior
Angajați311+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2023Sector 2023Firma 2022Sector 2022
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-72,2%27,6%n=3.734-98,3%44,3%n=3.321
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-457,2%71,4%n=2.741—71,1%n=2.326
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)557,2%26,5%n=2.741—24,4%n=2.326
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,3%11,5%n=2.741—10,2%n=2.326
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-175,3%22,3%n=2.741—34,3%n=2.326
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,1×2,76×n=4.315-0,27×3,6×n=3.789
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36035,9 zile68,28 zilen=3.28621,9 zile93,86 zilen=2.807
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile19,74 zilen=1.554-117,41 zile25,83 zilen=1.334
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați58.075 lei137.184 lein=2.268278.614 lei123.771 lein=1.769

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.075
Rezultat net
-41.903
Angajați
1
Datorii
133.161
Active imobilizate
11.058
Active circulante
12.840
Capitaluri proprii
-109.263
Venituri totale
83.526
Cheltuieli totale
125.429
Stocuri
0
Creanțe
5.792
Casă și conturi la bănci
7.048
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
278.614
Rezultat net
-273.921
Angajați
1
Datorii
176.102
Active imobilizate
11.058
Active circulante
-48.395
Capitaluri proprii
-213.439
Venituri totale
278.614
Cheltuieli totale
549.748
Stocuri
-90.870
Creanțe
16.947
Casă și conturi la bănci
25.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.824
Rezultat net
-125.567
Angajați
3
Datorii
155.682
Active imobilizate
11.146
Active circulante
205.018
Capitaluri proprii
60.482
Venituri totale
382.965
Cheltuieli totale
504.684
Stocuri
4.579
Creanțe
81.834
Casă și conturi la bănci
118.605
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 79% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-05-07. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 79% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39580744
Număr de înregistrare
J8/1553/2018
Înmatriculare
4 iulie 2018
EUID
ROONRC.J8/1553/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUNGĂ 107 Sat Cristian, Comuna Cristian Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SUNGU ANA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VENUS FLORAL DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 21.05.2026
Înregistrare fiscală
4 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J40/1123/2019
Cod CAEN
7410
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0741375645 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, NR.17, BL.1, SC.1, ET.3, AP.101
Cod poștal fiscal
32453
Strada sediului
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32453
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32453

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2020
TVA până la
1 noiembrie 2025
Anulare operată la
4 noiembrie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
7 mai 2026
Publicarea deciziei
7 mai 2026
Radiere
21 mai 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Cristian, Comuna CristianCAEN 7410
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI