Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VEONEER ROMANIA SAFETY SYSTEMS S.R.L.

VEONEER ROMANIA SAFETY SYSTEMS S.R.L.

CUI 47935295 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VEONEER ROMANIA SAFETY SYSTEMS S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 98,6 mil. lei, față de 88,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+11,3%

Datoriile raportate sunt 9,6 mil. lei în 2025, față de 8,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202598,6 mil. lei+11,5% față de anul anterior2023: 47.454.8272024: 88.362.8932025: 98.559.468
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025262+3,1% față de anul anterior2023: 2282024: 2542025: 262
Capitaluri proprii 202517,5 mil. lei+10,6% față de anul anterior2023: 11.489.9732024: 15.813.0642025: 17.492.898
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate049 mil.99 mil.2023: 47,5 mil. lei47,5 mil.20232024: 88,4 mil. lei88,4 mil.20242025: 98,6 mil. lei98,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=6642023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +11,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii17,5 mil. lei+10,6% față de anul anterior
Datorii9,6 mil. lei+11,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri47,5 mil. lei88,4 mil. lei98,6 mil. lei+11,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii11,5 mil. lei15,8 mil. lei17,5 mil. lei+10,6% față de anul anterior
Datorii17,2 mil. lei8,7 mil. lei9,6 mil. lei+11,3% față de anul anterior
Creanțe22,3 mil. lei18,5 mil. lei17,6 mil. lei-4,7% față de anul anterior
Angajați228254262+3,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=6640%0%n=1.231
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)65,7%53,9%n=63965,8%57,8%n=1.182
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,2%39,2%n=63936%38,5%n=1.182
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,7%7,1%n=63915,8%8,4%n=1.182
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=6380%0%n=1.179
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=6580%0%n=1.219
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,5×2,02×n=6972,34×2,07×n=1.322
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36064,29 zile91,22 zilen=65175,21 zile77,53 zilen=1.203
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile0,44 zilen=336—0,57 zilen=616
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați376.181 lei415.823 lein=611347.885 lei369.477 lein=1.122

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
98.559.468
Rezultat net
0
Angajați
262
Datorii
9.635.203
Active imobilizate
2.575.579
Active circulante
24.062.348
Capitaluri proprii
17.492.898
Venituri totale
99.112.148
Cheltuieli totale
91.476.404
Stocuri
0
Creanțe
17.601.662
Casă și conturi la bănci
6.460.686
Cheltuieli în avans
490.174
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.083.270
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
88.362.893
Rezultat net
0
Angajați
254
Datorii
8.654.288
Active imobilizate
3.793.769
Active circulante
20.220.387
Capitaluri proprii
15.813.064
Venituri totale
90.695.299
Cheltuieli totale
85.903.669
Stocuri
—
Creanțe
18.460.885
Casă și conturi la bănci
1.759.502
Cheltuieli în avans
453.196
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.083.270
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.454.827
Rezultat net
0
Angajați
228
Datorii
17.222.005
Active imobilizate
3.285.288
Active circulante
24.978.853
Capitaluri proprii
11.489.973
Venituri totale
58.506.363
Cheltuieli totale
45.531.071
Stocuri
—
Creanțe
22.252.820
Casă și conturi la bănci
2.726.033
Cheltuieli în avans
447.837
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.083.278
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-04-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

5 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47935295
Număr de înregistrare
J2023001391353
Înmatriculare
3 aprilie 2023
EUID
ROONRC.J2023001391353
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSILIUL EUROPEI 2C Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Pţa CONSILIUL EUROPEI 2C Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2023
Înregistrare fiscală
21 august 2025
Telefon
0214041234 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ACTIS KIMBERLY ELLEN
administrator
HUCHÉ XAVIER CLAUDE
administrator
JUDE IOAN-MARIUS
administrator
QUELLIER CHRISTIAN ANDRÉ MICHEL
administrator
SCHÜRING HEINRICH-GERHARD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VEONEER ROMANIA SAFETY SYSTEMS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2023
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2023
Număr registrul comerțului
J2023001391353
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0214041234 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, PŢA. CONSILIUL EUROPEI, NR.2C, CLADIREA UNITED BUSINESS CENTER 2. SPATIUL SITUAT LA ETAJUL 7. COD U2E7
Cod poștal fiscal
300627
Strada sediului
Pţa. Consiliul Europei
Numărul sediului
2C
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300627
Detalii sediu
CLADIREA UNITED BUSINESS CENTER 2. SPATIUL SITUAT LA ETAJUL 7. COD U2E7
Strada domiciliului fiscal
Pţa. Consiliul Europei
Numărul domiciliului fiscal
2C
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300627
Detalii domiciliu fiscal
CLADIREA UNITED BUSINESS CENTER 2. SPATIUL SITUAT LA ETAJUL 7. COD U2E7

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 mai 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 septembrie 2026
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

39 activități autorizate

CAEN 2611 Rev. 3Fabricarea componentelor electronice

CAEN 2612 Rev. 3Fabricarea subansamblurilor electronice (module)

CAEN 2620 Rev. 3Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6422 Rev. 3Activități ale canalelor de finanțare

CAEN 6492 Rev. 3Alte activități de creditare

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7010 Rev. 3Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8532 Rev. 3Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 8552 Rev. 3Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI