Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VERION ACTUAL ROSPEED S.R.L.

VERION ACTUAL ROSPEED S.R.L.

CUI 40201321 · SRL· Sat Verendin, Comuna Luncaviţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VERION ACTUAL ROSPEED S.R.L. are sediul în Sat Verendin, Comuna Luncaviţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 mil. lei, față de 2,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,8%

Marja netă calculată este 5,8% în 2025, față de -4,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-78,6%

Datoriile raportate sunt 101,1 K lei în 2025, față de 472,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 mil. lei+13,1% față de anul anterior2020: 456.9222021: 818.1322022: 1.804.6972023: 2.182.4752024: 2.206.3292025: 2.496.269
Rezultat net 2025144,4 K lei+256,2% față de anul anterior2020: 7.9072021: 103.2352022: 109.5402023: -38.3792024: -92.4242025: 144.362
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 42024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025273,1 K lei+112,1% față de anul anterior2020: 48.5792021: 151.8152022: 259.5342023: 221.1562024: 128.7312025: 273.093
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 456,9 K lei456,9 K20202021: 818,1 K lei818,1 K20212022: 1,8 mil. lei1,8 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 2,2 mil. lei2,2 mil.20242025: 2,5 mil. lei2,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,2%4,2%12,6%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 1,7%1,7%20202021: 12,6%12,6%20212022: 6,1%6,1%20222023: -1,8%-1,8%20232024: -4,2%-4,2%20242025: 5,8%5,8%2025

Cifra de afaceri: +13,1% față de anul anterior. Marja netă: 5,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii273,1 K lei+112,1% față de anul anterior
Datorii101,1 K lei-78,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei2,2 mil. lei2,5 mil. lei+13,1% față de anul anterior
Rezultat net-38,4 K lei-92,4 K lei144,4 K lei+256,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii221,2 K lei128,7 K lei273,1 K lei+112,1% față de anul anterior
Datorii460,3 K lei472,5 K lei101,1 K lei-78,6% față de anul anterior
Creanțe268,7 K lei254,4 K lei166,6 K lei-34,5% față de anul anterior
Angajați455+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,8%3,7%n=30.490-4,2%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)73%24,6%n=27.27221,4%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27%76,6%n=27.27278,6%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38%32,1%n=27.27243,3%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)38,6%3,5%n=27.263-15,4%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive52,9%26,7%n=25.155-71,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,3×0,8×n=37.8800,72×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36024,03 zile61,23 zilen=29.16241,51 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,3 zile5,37 zilen=16.095—5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați499.254 lei278.223 lein=25.896441.266 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.496.269
Rezultat net
144.362
Angajați
5
Datorii
101.060
Active imobilizate
142.123
Active circulante
232.030
Capitaluri proprii
273.093
Venituri totale
2.507.732
Cheltuieli totale
2.329.606
Stocuri
2.100
Creanțe
166.630
Casă și conturi la bănci
63.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.206.329
Rezultat net
-92.424
Angajați
5
Datorii
472.506
Active imobilizate
260.277
Active circulante
340.960
Capitaluri proprii
128.731
Venituri totale
2.210.015
Cheltuieli totale
2.247.318
Stocuri
—
Creanțe
254.376
Casă și conturi la bănci
86.584
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.182.475
Rezultat net
-38.379
Angajați
4
Datorii
460.343
Active imobilizate
398.534
Active circulante
282.965
Capitaluri proprii
221.156
Venituri totale
2.186.792
Cheltuieli totale
2.206.606
Stocuri
—
Creanțe
268.655
Casă și conturi la bănci
14.310
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.804.697
Rezultat net
109.540
Angajați
3
Datorii
252.927
Active imobilizate
326.402
Active circulante
186.059
Capitaluri proprii
259.534
Venituri totale
1.812.356
Cheltuieli totale
1.687.727
Stocuri
—
Creanțe
147.068
Casă și conturi la bănci
38.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
818.132
Rezultat net
103.235
Angajați
2
Datorii
133.137
Active imobilizate
147.748
Active circulante
137.204
Capitaluri proprii
151.815
Venituri totale
818.515
Cheltuieli totale
707.917
Stocuri
—
Creanțe
71.212
Casă și conturi la bănci
65.992
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
456.922
Rezultat net
7.907
Angajați
2
Datorii
76.569
Active imobilizate
52.658
Active circulante
72.490
Capitaluri proprii
48.579
Venituri totale
468.633
Cheltuieli totale
456.042
Stocuri
300
Creanțe
42.643
Casă și conturi la bănci
29.547
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40201321
Număr de înregistrare
J2018000787119
Înmatriculare
22 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018000787119
Formă juridică
SRL
Sediu social
VERENDIN 288 Sat Verendin, Comuna Luncaviţa Caraş-Severin
Adresă fiscală
VERENDIN 288 Verendin CARAŞ-SEVERIN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
31 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VERION ACTUAL ROSPEED S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.11.2018
Înregistrare fiscală
22 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000787119
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş

Contact și adrese

Telefon
0733283880 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT VERENDIN COM. LUNCAVIŢA, VERENDIN, NR.288
Strada sediului
VERENDIN
Numărul sediului
288
Localitatea sediului
Sat Verendin Com. Luncaviţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Strada domiciliului fiscal
VERENDIN
Numărul domiciliului fiscal
288
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Verendin Com. Luncaviţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Verendin, Comuna LuncaviţaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI