Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VERITAL COMMERCIAL S.R.L.

VERITAL COMMERCIAL S.R.L.

CUI 27444455 · SRL· Sat Floreşti, Comuna Floreşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VERITAL COMMERCIAL S.R.L. are sediul în Sat Floreşti, Comuna Floreşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+206,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 190,6 K lei, față de 62,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-47,7%

Marja netă calculată este -47,7% în 2025, față de -150,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+740,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025190,6 K lei+206,9% față de anul anterior2020: 155.4722021: 25.6262022: 30.0752023: 413.7722024: 62.1232025: 190.649
Rezultat net 2025-91 K lei+2,9% față de anul anterior2020: -57.8722021: 50.5722022: 11.2652023: 43.6722024: -93.7322025: -90.972
Angajați 2025—Fără an comparabil2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025-124,8 K lei-274,1% față de anul anterior2020: 399.2052021: 102.2772022: 16.6862023: 60.3582024: -33.3752025: -124.846
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0207 K414 K2020: 155,5 K lei155,5 K20202021: 25,6 K lei25,6 K20212022: 30,1 K lei30,1 K20222023: 413,8 K lei413,8 K20232024: 62,1 K lei62,1 K20242025: 190,6 K lei190,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-150,9%23,2%197,3%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=16892020: -37,2%-37,2%20202021: 197,3%197,3%20212022: 37,5%37,5%20222023: 10,6%10,6%20232024: -150,9%-150,9%20242025: -47,7%-47,7%2025

Cifra de afaceri: +206,9% față de anul anterior. Marja netă: -47,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-124,8 K lei-274,1% față de anul anterior
Datorii641,6 K lei-26,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri413,8 K lei62,1 K lei190,6 K lei+206,9% față de anul anterior
Rezultat net43,7 K lei-93,7 K lei-91 K lei+2,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii60,4 K lei-33,4 K lei-124,8 K lei-274,1% față de anul anterior
Datorii387 K lei872,2 K lei641,6 K lei-26,4% față de anul anterior
Creanțe44 K lei31,7 K lei266,8 K lei+740,6% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-47,7%14,6%n=1.689-150,9%5,4%n=1.690
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-12%40,2%n=1.250-3,3%42,3%n=1.725
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)61,5%52,6%n=1.25085,4%51,7%n=1.725
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,7%19,4%n=1.25065,6%63%n=1.725
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-8,7%7,6%n=1.250-9,2%1,1%n=1.724
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,54×1,36×n=2.1250,4×0,7×n=2.100
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360503,84 zile72,15 zilen=1.523183,96 zile39,05 zilen=1.550
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36098,89 zile10,91 zilen=684257,28 zile19,15 zilen=1.042
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—237.917 lein=97862.123 lei159.650 lein=1.227

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.649
Rezultat net
-90.972
Angajați
—
Datorii
641.627
Active imobilizate
696.622
Active circulante
347.191
Capitaluri proprii
-124.846
Venituri totale
301.938
Cheltuieli totale
392.910
Stocuri
52.372
Creanțe
266.825
Casă și conturi la bănci
27.994
Cheltuieli în avans
2.668
Venituri în avans
529.700
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.123
Rezultat net
-93.732
Angajați
1
Datorii
872.202
Active imobilizate
670.753
Active circulante
351.007
Capitaluri proprii
-33.375
Venituri totale
468.898
Cheltuieli totale
562.630
Stocuri
44.398
Creanțe
31.744
Casă și conturi la bănci
274.865
Cheltuieli în avans
2.888
Venituri în avans
185.821
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.772
Rezultat net
43.672
Angajați
1
Datorii
387.035
Active imobilizate
472.829
Active circulante
164.990
Capitaluri proprii
60.358
Venituri totale
478.491
Cheltuieli totale
415.441
Stocuri
44.865
Creanțe
43.960
Casă și conturi la bănci
76.165
Cheltuieli în avans
1.545
Venituri în avans
191.971
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.075
Rezultat net
11.265
Angajați
—
Datorii
562.452
Active imobilizate
371.265
Active circulante
207.873
Capitaluri proprii
16.686
Venituri totale
47.562
Cheltuieli totale
35.233
Stocuri
77.549
Creanțe
96.677
Casă și conturi la bănci
33.647
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.626
Rezultat net
50.572
Angajați
—
Datorii
261.546
Active imobilizate
402.022
Active circulante
177.441
Capitaluri proprii
102.277
Venituri totale
130.089
Cheltuieli totale
78.763
Stocuri
77.549
Creanțe
90.087
Casă și conturi la bănci
9.805
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
215.640
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.472
Rezultat net
-57.872
Angajați
—
Datorii
300.262
Active imobilizate
383.439
Active circulante
543.492
Capitaluri proprii
399.205
Venituri totale
169.417
Cheltuieli totale
222.564
Stocuri
112.250
Creanțe
71.761
Casă și conturi la bănci
359.481
Cheltuieli în avans
681
Venituri în avans
228.145
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-09-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27444455
Număr de înregistrare
J2010001584128
Înmatriculare
30 septembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010001584128
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dealul de Jos 13A Sat Floreşti, Comuna Floreşti Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Dealul de Jos 13A Floreşti CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 septembrie 2010
Înregistrare fiscală
16 februarie 2026
Telefon
0745777746 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BLAGA MARIUS-RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VERITAL COMMERCIAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.09.2010
Înregistrare fiscală
30 septembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2010001584128
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0745777746 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. DEALUL DE JOS, NR.13A, UI 12
Cod poștal fiscal
195
Strada sediului
Str. Dealul de Jos
Numărul sediului
13A
Localitatea sediului
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
195
Detalii sediu
UI 12
Strada domiciliului fiscal
Str. Dealul de Jos
Numărul domiciliului fiscal
13A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Floreşti Com. Floreşti
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
195
Detalii domiciliu fiscal
UI 12

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 octombrie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

52 activități autorizate

CAEN 0119 Rev. 3Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 1071 Rev. 3Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1089 Rev. 3Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7721 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

CAEN 7722 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Floreşti, Comuna FloreştiCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI