Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VERODESIGN SRL

VERODESIGN SRL

CUI 17024012 · SRL· Municipiul Drăgăşani

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VERODESIGN SRL are sediul în Municipiul Drăgăşani. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 271,6 K lei, față de 209,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut26,9%

Marja netă calculată este 26,9% în 2025, față de -24,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+3.322,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025271,6 K lei+29,7% față de anul anterior2020: 133.1312021: 148.0372022: 157.6592023: 207.6962024: 209.3632025: 271.630
Rezultat net 202573,1 K leiTrecere pe profit2020: -54.1952021: -69.1352022: -54.8902023: -60.4252024: -51.4772025: 73.124
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202574,5 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -702.8542021: -785.6782022: -113.3982023: -59.0552024: -50.1072025: 74.494
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K272 K2020: 133,1 K lei133,1 K20202021: 148 K lei148 K20212022: 157,7 K lei157,7 K20222023: 207,7 K lei207,7 K20232024: 209,4 K lei209,4 K20242025: 271,6 K lei271,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-46,7%-9,9%26,9%2020: -40,7%-40,7%20202021: -46,7%-46,7%20212022: -34,8%-34,8%20222023: -29,1%-29,1%20232024: -24,6%-24,6%20242025: 26,9%26,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: +29,7% față de anul anterior.Marjă netă 26,9% · +51,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-50,1 K lei
202574,5 K lei

Datorii raportate

2024507,1 K lei
2025267 K lei

Disponibilități bănești

202457,6 K lei
202517,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri207,7 K lei209,4 K lei271,6 K lei+29,7% față de anul anterior
Rezultat net-60,4 K lei-51,5 K lei73,1 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-59,1 K lei-50,1 K lei74,5 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii534,3 K lei507,1 K lei267 K lei-47,3% față de anul anterior
Creanțe—9 lei308 lei+3.322,2% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă26,9%-24,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)21,4%-11,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii98,2%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Vânzări per angajat135.815 lei104.682 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 196.939 lei (n=4.558) · 2024: 182.496 lei (n=7.099)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)21,8%-11%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)78,2%111%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate15,4%11,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale1,08×0,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,4 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări358,9 zile594,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
271.630
Rezultat net
73.124
Angajați
2
Datorii
267.044
Active imobilizate
52.682
Active circulante
288.856
Capitaluri proprii
74.494
Venituri totale
406.630
Cheltuieli totale
329.440
Stocuri
270.831
Creanțe
308
Casă și conturi la bănci
17.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
209.363
Rezultat net
-51.477
Angajați
2
Datorii
507.093
Active imobilizate
53.433
Active circulante
403.553
Capitaluri proprii
-50.107
Venituri totale
209.363
Cheltuieli totale
258.746
Stocuri
345.912
Creanțe
9
Casă și conturi la bănci
57.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.696
Rezultat net
-60.425
Angajați
2
Datorii
534.265
Active imobilizate
50.580
Active circulante
424.630
Capitaluri proprii
-59.055
Venituri totale
207.696
Cheltuieli totale
266.045
Stocuri
412.186
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
12.444
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.659
Rezultat net
-54.890
Angajați
2
Datorii
615.001
Active imobilizate
48.431
Active circulante
453.172
Capitaluri proprii
-113.398
Venituri totale
198.604
Cheltuieli totale
251.539
Stocuri
434.950
Creanțe
7.150
Casă și conturi la bănci
11.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.037
Rezultat net
-69.135
Angajați
2
Datorii
677.579
Active imobilizate
22.917
Active circulante
-131.016
Capitaluri proprii
-785.678
Venituri totale
148.037
Cheltuieli totale
215.849
Stocuri
-210.412
Creanțe
73.193
Casă și conturi la bănci
6.203
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
133.131
Rezultat net
-54.195
Angajați
2
Datorii
1.390.241
Active imobilizate
61.026
Active circulante
626.361
Capitaluri proprii
-702.854
Venituri totale
146.876
Cheltuieli totale
200.101
Stocuri
538.051
Creanțe
82.961
Casă și conturi la bănci
5.349
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-12-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17024012
Număr de înregistrare
J2004001163382
Înmatriculare
10 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004001163382
Formă juridică
SRL
Sediu social
GIB MIHĂESCU 25 Municipiul Drăgăşani Vâlcea
Adresă fiscală
Str GIB MIHĂESCU 25 Drăgăşani VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 decembrie 2004
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026
Telefon
0722821579 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FIRCOIU VERONICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VERODESIGN SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.12.2004
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004001163382
Cod CAEN
4712
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani

Contact și adrese

Telefon
0722821579 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. GIB MIHĂESCU, NR.25
Strada sediului
Str. Gib Mihăescu
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Mun. Drăgăşani
Județul sediului
VÂLCEA
Strada domiciliului fiscal
Str. Gib Mihăescu
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Drăgăşani
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul DrăgăşaniCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI