Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VEST TRAVEL & VACANCES SRL

VEST TRAVEL & VACANCES SRL

CUI 15160395 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

VEST TRAVEL & VACANCES SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 275,2 K lei, față de 300,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,9%

Marja netă calculată este 11,9% în 2025, față de 8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,9%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2025, față de 1,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025275,2 K lei-8,3% față de anul anterior2020: 789.1232021: 2.132.5522022: 241.2362023: 305.7912024: 300.0572025: 275.189
Rezultat net 202532,8 K lei+37,2% față de anul anterior2020: 148.6922021: 579.3232022: 10.7032023: 52.0412024: 23.8822025: 32.774
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025690,4 K lei+5% față de anul anterior2020: 389.1382021: 992.6682022: 732.8452023: 634.9822024: 657.6262025: 690.400
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 789,1 K lei789,1 K20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 241,2 K lei241,2 K20222023: 305,8 K lei305,8 K20232024: 300,1 K lei300,1 K20242025: 275,2 K lei275,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,6%27,2%Mediana sectorului (2025): 10,1% · n=12502020: 18,8%18,8%20202021: 27,2%27,2%20212022: 4,4%4,4%20222023: 17%17%20232024: 8%8%20242025: 11,9%11,9%2025

Cifra de afaceri: -8,3% față de anul anterior. Marja netă: 11,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii690,4 K lei+5% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei-20,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri305,8 K lei300,1 K lei275,2 K lei-8,3% față de anul anterior
Rezultat net52 K lei23,9 K lei32,8 K lei+37,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii635 K lei657,6 K lei690,4 K lei+5% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei1,5 mil. lei1,2 mil. lei-20,9% față de anul anterior
Creanțe1,6 mil. lei1,5 mil. lei1,7 mil. lei+11,6% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,9%10,1%n=1.2508%10,3%n=1.312
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)37,1%25,1%n=1.03430,8%29,6%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)63%74,3%n=1.03469,3%68%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,7%10,4%n=1.03410,8%10,3%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,8%3,6%n=1.0341,1%4%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive4,7%23,2%n=1.1093,6%20%n=1.163
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,55×1,09×n=1.5431,29×1,11×n=1.636
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602.185,03 zile259,6 zilen=1.1981.795,32 zile233,06 zilen=1.242
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile6,08 zilen=507—7,4 zilen=524
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați137.595 lei185.799 lein=884300.057 lei170.127 lein=972

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
275.189
Rezultat net
32.774
Angajați
2
Datorii
1.171.652
Active imobilizate
49.830
Active circulante
1.810.869
Capitaluri proprii
690.400
Venituri totale
594.567
Cheltuieli totale
556.374
Stocuri
0
Creanțe
1.670.266
Casă și conturi la bănci
140.603
Cheltuieli în avans
1.353
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
300.057
Rezultat net
23.882
Angajați
1
Datorii
1.480.479
Active imobilizate
229.904
Active circulante
1.907.621
Capitaluri proprii
657.626
Venituri totale
393.050
Cheltuieli totale
364.087
Stocuri
—
Creanțe
1.496.387
Casă și conturi la bănci
411.234
Cheltuieli în avans
580
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.791
Rezultat net
52.041
Angajați
1
Datorii
1.220.166
Active imobilizate
62.166
Active circulante
1.792.982
Capitaluri proprii
634.982
Venituri totale
337.373
Cheltuieli totale
282.433
Stocuri
—
Creanțe
1.649.825
Casă și conturi la bănci
143.157
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
241.236
Rezultat net
10.703
Angajați
1
Datorii
826.761
Active imobilizate
79.231
Active circulante
1.480.375
Capitaluri proprii
732.845
Venituri totale
374.269
Cheltuieli totale
359.996
Stocuri
—
Creanțe
1.214.686
Casă și conturi la bănci
265.689
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.132.552
Rezultat net
579.323
Angajați
1
Datorii
712.369
Active imobilizate
96.297
Active circulante
1.608.740
Capitaluri proprii
992.668
Venituri totale
2.539.043
Cheltuieli totale
1.940.518
Stocuri
—
Creanțe
1.217.609
Casă și conturi la bănci
391.131
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
789.123
Rezultat net
148.692
Angajați
1
Datorii
842.926
Active imobilizate
113.362
Active circulante
1.118.702
Capitaluri proprii
389.138
Venituri totale
799.081
Cheltuieli totale
642.763
Stocuri
—
Creanțe
1.045.052
Casă și conturi la bănci
73.650
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
301.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-06-09; reactivare la 2022-06-24. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-06-24

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-06-09; reactivare la 2022-06-24. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-06-24
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2003-01-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Dosar 17473/55/20232023-09-28 · Judecătoria ARAD · Pârât

pretenţii · Fond

4 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2024-03-25 · 10:00

Admite in parte cererea

Admite în parte acţiunea civilă formulată de reclamantul Gabor Cornel în contradictoriu cu pârâta SC Vest Travel & Vacances SRL, având ca obiect pretenţii. Obligă pârâta să plătească reclamantei dobânda legală penalizatoare aferentă sumei de 1200 euro începând cu data de 24 .07.2023 până la 20.10.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2403 lei cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Arad. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 25.03.2024.

Document: Hotarare 1074/2024 · 2024-03-25

2024-02-19 · 09:00

Amână cauza

T.25.03.2024 ora 10,00-în vederea îndeplinirii procedurii de citare cu pârâta

Document: incheieredesedinta · 2024-02-19

2024-01-22 · 11:00

Amână cauza

T.19.02.2024 ora 10,00-în vederea indeplinirii procedurii de citare cu pârâta

Document: incheieredesedinta · 2024-01-22

2024-01-08 · 09:00

Amână cauza

T.22.01.2024 ora 11,00-Având în vedere menţinerea formei de protest adoptată prin Hotărârea nr.6 a Adunării generale din data de 14 decembrie 2023

Document: incheieredesedinta · 2024-01-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15160395
Număr de înregistrare
J02/103/2003
Înmatriculare
28 ianuarie 2003
EUID
ROONRC.J02/103/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 1918 4 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 4 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 ianuarie 2003
Înregistrare fiscală
20 februarie 2026
Telefon
0257211711 · Firme cu același număr
Fax
0257211711

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȚONE ION-MANOLICĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VEST TRAVEL & VACANCES SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.01.2003
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2003
Număr registrul comerțului
J02/103/2003
Cod CAEN
7912
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.4, ET.PARTER, AP.6
Cod poștal fiscal
310134
Strada sediului
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310134
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310134

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
24 iunie 2022
Perioada 2: TVA de la
29 noiembrie 2013
Perioada 2: TVA până la
9 iunie 2022
Perioada 2: Anulare operată la
9 iunie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
30 ianuarie 2003
Perioada 3: TVA până la
22 martie 2013
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.c) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
29 noiembrie 2013
TVA la încasare până la
1 iulie 2015
Actualizare TVA la încasare
22 iunie 2015
Publicare TVA la încasare
23 iunie 2015
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
9 iunie 2022
Reactivare
24 iunie 2022
Publicarea deciziei
9 iunie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 7911 Rev. 2Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 2Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 7911
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI