Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VICMOD SRL

VICMOD SRL

CUI 8697494 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VICMOD SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 35,9 mil. lei, față de 34,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,5%

Marja netă calculată este 0,5% în 2025, față de 2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+22%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202535,9 mil. lei+5,3% față de anul anterior2020: 14.435.9092021: 20.081.7442022: 25.062.8472023: 28.988.9542024: 34.117.1202025: 35.936.920
Rezultat net 2025185,1 K lei-73,1% față de anul anterior2020: -786.4972021: 796.3662022: 1.149.3942023: 648.3912024: 687.2802025: 185.063
Angajați 2025213-5,8% față de anul anterior2020: 1582021: 1852022: 1972023: 2232024: 2262025: 213
Capitaluri proprii 20254,6 mil. lei-11,1% față de anul anterior2020: 2.968.1702021: 3.722.4312022: 4.491.8262023: 4.830.4332024: 5.170.9712025: 4.597.338
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 mil.36 mil.2020: 14,4 mil. lei14,4 mil.20202021: 20,1 mil. lei20,1 mil.20212022: 25,1 mil. lei25,1 mil.20222023: 29 mil. lei29 mil.20232024: 34,1 mil. lei34,1 mil.20242025: 35,9 mil. lei35,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-5,4%-0,4%4,6%2020: -5,4%-5,4%20202021: 4%4%20212022: 4,6%4,6%20222023: 2,2%2,2%20232024: 2%2%20242025: 0,5%0,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,4% · n=107

Cifra de afaceri: +5,3% față de anul anterior.Marjă netă 0,5% · -1,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,2 mil. lei
20254,6 mil. lei

Datorii raportate

202413,4 mil. lei
202513,5 mil. lei

Disponibilități bănești

2024201,1 K lei
2025603,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri29 mil. lei34,1 mil. lei35,9 mil. lei+5,3% față de anul anterior
Rezultat net648,4 K lei687,3 K lei185,1 K lei-73,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,8 mil. lei5,2 mil. lei4,6 mil. lei-11,1% față de anul anterior
Datorii10,7 mil. lei13,4 mil. lei13,5 mil. lei+0,9% față de anul anterior
Creanțe717,4 K lei1,5 mil. lei1,9 mil. lei+22% față de anul anterior
Angajați223226213-5,8% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,5%2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,4% (n=107) · 2024: 3,2% (n=122)

Rezultat / active (A+B)1%3,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,6% (n=112) · 2024: 4,6% (n=122)

Rezultat / capitaluri proprii4%13,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 13,1% (n=98) · 2024: 11,2% (n=112)

Vânzări per angajat168.718 lei150.961 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 200.187 lei (n=96) · 2024: 166.402 lei (n=105)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)26%27,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,6% (n=112) · 2024: 46,6% (n=122)

Datorii / active (A+B)76,5%72,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,7% (n=112) · 2024: 49,6% (n=122)

Ponderea activelor imobilizate32,7%36,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,8% (n=112) · 2024: 34,3% (n=122)

Active circulante / datorii totale0,88×0,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,15× (n=120) · 2024: 1,13× (n=132)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări18,8 zile16,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 51 zile (n=107) · 2024: 50,7 zile (n=116)

Stocuri în zile de vânzări94,4 zile105,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 65,7 zile (n=93) · 2024: 77 zile (n=101)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
35.936.920
Rezultat net
185.063
Angajați
213
Datorii
13.536.815
Active imobilizate
5.786.338
Active circulante
11.899.591
Capitaluri proprii
4.597.338
Venituri totale
45.265.235
Cheltuieli totale
45.054.629
Stocuri
9.419.603
Creanțe
1.876.830
Casă și conturi la bănci
603.158
Cheltuieli în avans
1.114.635
Venituri în avans
666.411
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
34.117.120
Rezultat net
687.280
Angajați
226
Datorii
13.417.987
Active imobilizate
6.810.619
Active circulante
11.695.721
Capitaluri proprii
5.170.971
Venituri totale
47.531.418
Cheltuieli totale
46.735.380
Stocuri
9.956.540
Creanțe
1.538.077
Casă și conturi la bănci
201.104
Cheltuieli în avans
968.308
Venituri în avans
885.690
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
28.988.954
Rezultat net
648.391
Angajați
223
Datorii
10.694.634
Active imobilizate
6.144.099
Active circulante
9.227.328
Capitaluri proprii
4.830.433
Venituri totale
39.624.734
Cheltuieli totale
38.879.921
Stocuri
8.186.422
Creanțe
717.397
Casă și conturi la bănci
323.509
Cheltuieli în avans
676.720
Venituri în avans
523.080
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
25.062.847
Rezultat net
1.149.394
Angajați
197
Datorii
8.724.111
Active imobilizate
6.289.870
Active circulante
7.092.510
Capitaluri proprii
4.491.826
Venituri totale
33.042.066
Cheltuieli totale
31.738.156
Stocuri
5.999.953
Creanțe
716.700
Casă și conturi la bănci
375.857
Cheltuieli în avans
476.691
Venituri în avans
643.134
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.081.744
Rezultat net
796.366
Angajați
185
Datorii
7.469.572
Active imobilizate
6.854.830
Active circulante
4.676.637
Capitaluri proprii
3.722.431
Venituri totale
26.084.375
Cheltuieli totale
25.254.677
Stocuri
3.379.592
Creanțe
783.971
Casă și conturi la bănci
513.074
Cheltuieli în avans
416.477
Venituri în avans
755.941
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.435.909
Rezultat net
-786.497
Angajați
158
Datorii
8.593.583
Active imobilizate
6.895.638
Active circulante
5.032.962
Capitaluri proprii
2.968.170
Venituri totale
18.826.034
Cheltuieli totale
19.612.531
Stocuri
3.936.125
Creanțe
784.970
Casă și conturi la bănci
311.867
Cheltuieli în avans
507.889
Venituri în avans
874.736
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-08-14 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Dosar 4680/110/20252026-07-20 · Curtea de Apel BACAU · Recurent Reclamant

anulare act administrativ · Recurs

1 termen · ultima soluție: indisponibilă

2027-02-12 · 9:00

Soluție indisponibilă

Căi de atac declarate: Recurs · 2026-07-09

Dosar 4680/110/20252025-12-19 · Tribunalul BACAU · Reclamant

anulare act administrativ · Fond

4 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-06-24 · 09:00

Respinge cererea

Respinge ca neîntemeiată acţiunea formulată de reclamanta VICMOD SRL în contradictoriu cu pârâtele DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢELOR PUBLICE IAŞI - ADMINISTRATIA JUDETEANA A FINANTELOR PUBLICE BACAU şi MINISTERUL FINANTELOR-DIRECTIA DE SOLUTIONARE A CONTESTATIILOR. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Bacău – Secţia a II-a civilă şi de contencios administrativ ?i fiscal sub sanc?iunea anulării. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 24.06.2026.

Document: _Hotarare 819/2026 · 2026-06-24

2026-06-19 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 24.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.06.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-19

2026-06-05 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 05.06.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-05

2026-05-28 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 05.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 28.05.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-05-28

Căi de atac declarate: Recurs · 2026-07-09

Dosar 1411/110/20252025-05-09 · Tribunalul BACAU · Reclamant

suspendare executare act administrativ · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-06-16 · 09:00

Respinge cererea

HOTĂRĂŞTE: Admite excepţia inadmisibilităţii. Respinge cererea de suspendare executare formulată de reclamanta S.C. Vicmod S.R.L. în contradictoriu cu Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău, ca inadmisibilă. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare, cale de atac ce se va depune la Tribunalul Bacău, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată în condiţiile art. 402 teza a II-a Cod procedură civilă, azi 16.06.2025.

Document: _Hotarare 348/2025 · 2025-06-16

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8697494
Număr de înregistrare
J1996001031048
Înmatriculare
26 iulie 1996
EUID
ROONRC.J1996001031048
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. DECEBAL 47 Municipiul Bacău Bacău
Adresă fiscală
Str. DECEBAL 47 Bacău BACĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 august 1996
Înregistrare fiscală
25 februarie 2025
Telefon
0722211284 · Firme cu același număr
Fax
0234521657
Website
www.mizar.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUPU V. DAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VICMOD SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.08.1996
Înregistrare fiscală
14 august 1996
Număr registrul comerțului
J1996001031048
Cod CAEN
1392
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău

Contact și adrese

Telefon
0234521657 · Firme cu același număr
Fax
0234521657 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. DECEBAL, NR.47
Strada sediului
Str. Decebal
Numărul sediului
47
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600283
Strada domiciliului fiscal
Str. DECEBAL
Numărul domiciliului fiscal
47
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1997
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iunie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Bacău

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 3 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Argeș1 sedii

Brăila1 sedii

Galați1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
MIZAR BRAILA - CENTRU COMERCIAL BRAILA MALL38344982Brăila
SC VICMOD SRL BACAU PUNCT DE LUCRU BRADU38349483Argeș
VICMOD SRL - PUNCT DE LUCRU GALATI38485361Galați

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

9 înregistrări · valoare publicată 5.382.859 lei · 23 octombrie 2020–28 decembrie 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 228 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 1.350.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 228 decembrie 2023 · SA.105503/2022 · 153.424 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 136.994 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS23 decembrie 2022 · SA.103626/2022 · 900.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-193 martie 2022 · SA.100996/2021 · 77.342 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
versiune 4 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-193 martie 2022 · SA.100996/2021 · 1.200.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80%
Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-197 aprilie 2021 · SA.58166/2020 · 725.925 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1923 octombrie 2020 · SA.57572/2020 · 800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 1392
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1923 octombrie 2020 · SA.57572/2020 · 39.174 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1392

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Digitalizare Vicmod SRL2021-2027 · Program Regional Nord-Est · MySMIS 319329 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 3Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)

CAEN 1410 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

CAEN 1421 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

CAEN 1423 Rev. 3Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

CAEN 1424 Rev. 3Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană

CAEN 1429 Rev. 3Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 4642 Rev. 2Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuStrada DecebalCAEN 1392
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI