Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VICTOR ŞI SABINA TRANS S.R.L.

VICTOR ŞI SABINA TRANS S.R.L.

CUI 38674638 · SRL· Sat Dridu, Comuna Dridu· Transporturi rutiere de mărfuri

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

VICTOR ŞI SABINA TRANS S.R.L. are sediul în Sat Dridu, Comuna Dridu și raportează activitatea transporturi rutiere de mărfuri. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+42,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 356,3 K lei, față de 250 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât5,9%

Marja netă calculată este 5,9% în 2024, față de 26,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024356,3 K lei+42,5% față de anul anterior2020: 415.5982023: 249.9952024: 356.253
Rezultat net 202420,9 K lei-68,2% față de anul anterior2020: 37.0822023: 65.8152024: 20.918
Angajați 20242+0% față de anul anterior2020: 22023: 22024: 2
Capitaluri proprii 202491,9 K lei-21,4% față de anul anterior2020: 95.0512023: 116.9732024: 91.891
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0208 K416 K2020: 415,6 K lei415,6 K20202023: 250 K lei250 K20232024: 356,3 K lei356,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,2%26,3%Mediana sectorului (2024): 3,5% · n=326292020: 8,9%8,9%20202023: 26,3%26,3%20232024: 5,9%5,9%2024

Cifra de afaceri: +42,5% față de anul anterior. Marja netă: 5,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii91,9 K lei-21,4% față de anul anterior
Datorii8,9 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020232024Ultima variație
Cifră de afaceri415,6 K lei250 K lei356,3 K lei+42,5% față de anul anterior
Rezultat net37,1 K lei65,8 K lei20,9 K lei-68,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii95,1 K lei117 K lei91,9 K lei-21,4% față de anul anterior
Datorii90,8 K lei0 lei8,9 K leiFără an comparabil
Creanțe97 K lei59,9 K lei57,3 K lei-4,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,9%3,5%n=32.62926,3%5,7%n=32.623
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,8%21,3%n=26.85056,3%29,9%n=27.468
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii11,34×0,83×n=40.996—0,91×n=40.729
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36057,9 zile61,73 zilen=31.00386,26 zile66,24 zilen=30.890
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36011,03 zile5,69 zilen=16.76220,23 zile5,46 zilen=17.167
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați178.127 lei257.350 lein=28.111124.998 lei245.231 lein=28.239

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
356.253
Rezultat net
20.918
Angajați
2
Datorii
8.887
Active imobilizate
—
Active circulante
100.778
Capitaluri proprii
91.891
Venituri totale
356.854
Cheltuieli totale
328.151
Stocuri
10.917
Creanțe
57.295
Casă și conturi la bănci
32.566
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
249.995
Rezultat net
65.815
Angajați
2
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
116.973
Capitaluri proprii
116.973
Venituri totale
294.349
Cheltuieli totale
226.033
Stocuri
14.050
Creanțe
59.901
Casă și conturi la bănci
43.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
415.598
Rezultat net
37.082
Angajați
2
Datorii
90.776
Active imobilizate
51.688
Active circulante
134.138
Capitaluri proprii
95.051
Venituri totale
414.458
Cheltuieli totale
373.571
Stocuri
10.007
Creanțe
96.999
Casă și conturi la bănci
27.132
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
-1
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-01-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38674638
Număr de înregistrare
J21/11/2018
Înmatriculare
10 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J21/11/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Principală 66 Sat Dridu, Comuna Dridu Ialomiţa
Adresă fiscală
Str. Principală 66 Dridu IALOMIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 ianuarie 2018
Înregistrare fiscală
3 februarie 2020
Telefon
0727757895 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STĂNESCU VICTOR-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VICTOR ŞI SABINA TRANS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.01.2018
Înregistrare fiscală
11 ianuarie 2018
Număr registrul comerțului
J21/11/2018
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Urziceni

Contact și adrese

Telefon
0727757895 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT DRIDU COM. DRIDU, STR. PRINCIPALĂ, NR.66
Cod poștal fiscal
927105
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
66
Localitatea sediului
Sat Dridu Com. Dridu
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
927105
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
66
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dridu Com. Dridu
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
927105

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 iunie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Dridu, Comuna DriduCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI