Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/VICTORIA KAPITAL S.R.L.

VICTORIA KAPITAL S.R.L.

CUI 39728205 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

VICTORIA KAPITAL S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1.976,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 410,6 K lei, față de 19,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,8%

Marja netă calculată este 9,8% în 2025, față de -1,1 K% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+93%

Datoriile raportate sunt 5,3 mil. lei în 2025, față de 2,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025410,6 K lei+1.976,5% față de anul anterior2020: 1.009.0702021: 1.461.6972022: 2.002.3102023: 1.956.5212024: 19.7722025: 410.567
Rezultat net 202540,1 K lei+118,4% față de anul anterior2020: 428.1582021: 801.3042022: 1.286.1772023: 1.013.6422024: -218.1012025: 40.139
Angajați 20254+33,3% față de anul anterior2020: 82021: 102022: 102023: 102024: 32025: 4
Capitaluri proprii 2025976,3 K lei+4,1% față de anul anterior2020: 464.8972021: 802.3042022: 1.287.3772023: 1.155.6612024: 937.5602025: 976.338
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1 mil. lei1 mil.20202021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 19,8 K lei19,8 K20242025: 410,6 K lei410,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.103,1%-519,4%64,2%Mediana sectorului (2025): 3,1% · n=17412020: 42,4%42,4%20202021: 54,8%54,8%20212022: 64,2%64,2%20222023: 51,8%51,8%20232024: -1.103,1%-1.103,1%20242025: 9,8%9,8%2025

Cifra de afaceri: +1.976,5% față de anul anterior. Marja netă: 9,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii976,3 K lei+4,1% față de anul anterior
Datorii5,3 mil. lei+93% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei19,8 K lei410,6 K lei+1.976,5% față de anul anterior
Rezultat net1 mil. lei-218,1 K lei40,1 K lei+118,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei937,6 K lei976,3 K lei+4,1% față de anul anterior
Datorii70,6 K lei2,7 mil. lei5,3 mil. lei+93% față de anul anterior
Creanțe50,3 K lei599,1 K lei216,4 K lei-63,9% față de anul anterior
Angajați1034+33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,8%3,1%n=1.741-1.103,1%6,4%n=1.851
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)15,6%36,4%n=1.93025,5%40,6%n=2.020
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)84,4%59%n=1.93074,5%55,2%n=2.020
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)86%70,8%n=1.93075,6%67,1%n=2.020
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,6%0,2%n=1.930-5,9%0,8%n=2.020
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive4,1%3,3%n=1.632-23,3%7,7%n=1.732
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,17×0,5×n=2.2900,33×0,6×n=2.407
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360189,75 zile51,97 zilen=1.67510.907,39 zile48,22 zilen=1.766
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360443,19 zile11,79 zilen=1.2282.466,42 zile11,86 zilen=1.286
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.642 lei183.098 lein=1.4086.591 lei173.586 lein=1.526

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
410.567
Rezultat net
40.139
Angajați
4
Datorii
5.290.152
Active imobilizate
5.389.574
Active circulante
876.916
Capitaluri proprii
976.338
Venituri totale
410.748
Cheltuieli totale
368.553
Stocuri
505.444
Creanțe
216.405
Casă și conturi la bănci
155.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.772
Rezultat net
-218.101
Angajați
3
Datorii
2.741.247
Active imobilizate
2.782.317
Active circulante
896.490
Capitaluri proprii
937.560
Venituri totale
26.118
Cheltuieli totale
244.219
Stocuri
135.461
Creanțe
599.058
Casă și conturi la bănci
161.971
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.956.521
Rezultat net
1.013.642
Angajați
10
Datorii
70.589
Active imobilizate
53.342
Active circulante
1.172.908
Capitaluri proprii
1.155.661
Venituri totale
1.980.036
Cheltuieli totale
952.871
Stocuri
46.362
Creanțe
50.273
Casă și conturi la bănci
1.076.273
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.002.310
Rezultat net
1.286.177
Angajați
10
Datorii
234.123
Active imobilizate
52.396
Active circulante
1.469.104
Capitaluri proprii
1.287.377
Venituri totale
2.056.785
Cheltuieli totale
754.757
Stocuri
44.840
Creanțe
1.096.037
Casă și conturi la bănci
328.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.461.697
Rezultat net
801.304
Angajați
10
Datorii
98.331
Active imobilizate
79.632
Active circulante
821.003
Capitaluri proprii
802.304
Venituri totale
1.503.832
Cheltuieli totale
690.537
Stocuri
45.760
Creanțe
615.932
Casă și conturi la bănci
159.311
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.009.070
Rezultat net
428.158
Angajați
8
Datorii
131.622
Active imobilizate
68.467
Active circulante
528.052
Capitaluri proprii
464.897
Venituri totale
1.069.948
Cheltuieli totale
635.065
Stocuri
27.721
Creanțe
150.226
Casă și conturi la bănci
350.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

8 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39728205
Număr de înregistrare
J2018002106228
Înmatriculare
8 august 2018
EUID
ROONRC.J2018002106228
Formă juridică
SRL
Sediu social
Maşinii 4 Municipiul Iaşi Iaşi
Adresă fiscală
Str Maşinii 4 Iaşi IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 august 2018
Înregistrare fiscală
27 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANTILIMON TATARU MIHAI CIPRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
VICTORIA KAPITAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.08.2018
Înregistrare fiscală
8 august 2018
Număr registrul comerțului
J2018002106228
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MAŞINII, NR.4, CONSTRUCŢIILE C1. C2. C3
Cod poștal fiscal
700222
Strada sediului
Str. Maşinii
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700222
Detalii sediu
construcţiile C1. C2. C3
Strada domiciliului fiscal
Str. Maşinii
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
700222
Detalii domiciliu fiscal
construcţiile C1. C2. C3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 septembrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (8) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ANSAMBLUL ARTISTIC PROFESIONIST "CONSTANTIN ARVINTE" AL CONSILIULUI JUDETEAN IASI2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

INSPECTORATUL SCOLAR AL JUD IASI2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi relația

CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL BUCURESTI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Sport Club Municipal Timisoara1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

CENTRUL JUDETEAN PENTRU CONSERVAREA SI PROMOVAREA CULTURII TRADITIONALE IASI1 din 8 înregistrări (12,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii hoteliere (Rev.2)6 din 8 înregistrări (75%) · Vezi selecția

Servicii de cazare (Rev.2)2 din 8 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 mai 2026Achiziție directă

SERVICII HOTELIERE ISJ OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CREATIVITATE ȘTIINȚIFICĂ, 26-29 mai 2026

Autoritate: INSPECTORATUL SCOLAR AL JUD IASI

CPV 55100000-1 — Servicii hoteliere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
51.955 leiValoare publicată
26 mai 2026Achiziție directă

SERVICII HOTELIERE ISJ Olimpiada Națională de Creativitate Științifică 26-29 mai 2026, 63 persoane,

Autoritate: INSPECTORATUL SCOLAR AL JUD IASI

CPV 55100000-1 — Servicii hoteliere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
27.276 leiValoare publicată
21 mai 2026Achiziție directă

Servicii cazare echipa de rugby juniori, 23-24.05.2026 la Iași

Autoritate: Sport Club Municipal Timisoara

CPV 98341000-5 — Servicii de cazare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 98341000-5

Vezi detaliile atribuirii →
2.057 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

SERVICII HOTELIERE FESTIVALUL CONSTANTIN ARVINTE 2026

Autoritate: ANSAMBLUL ARTISTIC PROFESIONIST "CONSTANTIN ARVINTE" AL CONSILIULUI JUDETEAN IASI

CPV 55100000-1 — Servicii hoteliere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
52.767 leiValoare publicată
12 mai 2026Achiziție directă

SERVICII HOTELIERE PENTRU CSM BUCURESTI

Autoritate: CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL BUCURESTI

CPV 55100000-1 — Servicii hoteliere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
6.567 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

SERVICII CAZARE SI MASA – SECTIA HANDBAL - IAȘI - 09-10.05.2026

Autoritate: CLUB SPORTIV STAR MIOVENI

CPV 55100000-1 — Servicii hoteliere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55100000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.730 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI